Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Приватизація ГТС – чому змінилася позиція Тимошенко?

13 березня 2018, 12:09

Сьогодні під час Погоджувальної Сергій Власенко відзначився промовою про категоричну позицію Батьківщини проти приватизації газотранспортної системи України (ГТС). У полум'яному спічі він навіть назвав відсоток власності, яку, нібито, хочуть передати інвесторам "абсолютно безкоштовно". Зрозуміло без посилань на джерела інформації, мабуть розраховуючи, що у нас депутатам (як і джентельменам) вірять на слово...

Але мене вразило інше – нагадування, що Верховна Рада голосувала за закон про заборону приватизації ГТС у 2007 році.

Бо на мою думку, згадувати те голосування дуже цинічно, адже тоді депутати вберегли ГТС від приватизації з боку Росії, а зараз, навпаки, говорять про європейські компанії. І це на фоні реальної загрози побудови Північного потоку-2, що може залишити українську ГТС без російського газу.

Тобто, якщо раніше БЮТ виступав проти планів захоплення української ГТС з боку Росії, то тепер Батьківщина виступає проти можливих європейських інвесторів. Що безумовно є на користь Росії і проекту Північний потік-2.

Підміна понять і політика подвійних стандартів чітко проглядається у такій заяві. Тим більше, що Сергій Власено нагадав, що Батьківщина проти ринку землі. Того самого ринку землі, який свого часу зобов'язалась створити прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у 2008 році підписуючи меморандум з МВФ.

Між іншим підтримка необхідності приватної власності на землю була принциповою позицією БЮТ, куди крім Батьківщини входила ПРП, як права партія українських реформаторів.

Тому не плутайте БЮТ тоді і Батьківщину зараз. Як бачите, у ключових питаннях позиції діаметрально різняться.

P.S. Можливо сьогоднішня заява про ГТС потрібна щоб відволікти увагу від карколомного програшу Газпрому у Стогольмському арбітражі, де основні положення газового контракту підписаного Юлією Тимошенко у 2009 році визнано несправедливими і скасовано.

powered by lun.ua
ONLINE
Aтака Путіна1160 Уряд реформ369 Корупція1246 Україна та Європа1016 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter