Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Закон про Антикорупційний суд не може суперечити Конституції

18 травня 2018, 12:24

Право Громадської ради міжнародних експертів ветувати небажані кандидатури суддів від обрання їх до Антикорупційного суду не може порушувати Конституцію нашої держави.

Це було б не лише незаконно, але й нерозумно з точки зору здорового глузду, бо такий закон буде опротестований у Конституційному суді і Антикорупційний суд так і не запрацює.

За Конституцією органи влади, у тому числі судової, в Україні мають право обирати виключно громадяни України, а не іноземці.

Тому під час вибору суддів Антикорупційного суду міжнародні радники можуть радити, але не можуть диктувати кого обирати суддями, а кого ні.

Можна не сумніватися, що адвокати фігурантів справ, які буде розглядати Антикорупційний суд, легко скористаються порушенням Конституції, щоб вивести своїх грошовитих клієнтів з-під удару. Тож, щоб не було в майбутньому розчарувань уже щодо нового Антикорупційного суду, потрібно, щоб закон про нього був бездоганним.

Механізм подолання вето міжнародних експертів на кандидатури голосуванням 2/3 від складу ВККС виглядає, можливо, і не ідеально, але розумно, бо аналогічні процедури вже є в Україні. Пригадаймо, що навіть вето Президента України також може бути подолане 2/3 від складу Верховної Ради.

Нагадую цитатою як виглядають норми Конституції, що можуть бути порушені. Це підвалини, на яких заснована наша держава, – не дозволяймо, щоб вони були зруйновані заради політичного успіху, або гранту.

Конституція України

Стаття 5. Україна є республікою.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування...

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

powered by lun.ua
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter