29 червня 2018, 12:14

Продовження санкцій і падіння рейтингу Путіна – залежність є.

Як стало відомо у Брюсселі знову продовжили економічні санкції проти Росії. У своєму відгуку на фейсбук президент Порошенко висловив особливу вдячність Ангелі Меркель та Еммануелю Макрону за "об'єктивну оцінку ситуації на окупованому Донбасі та визнання чіткої відповідальності Кремля за брутальне невиконання Мінських домовленостей".

Хочу нагадати, що два роки тому у липні 2016-го в проросійських ЗМІ розгорнулася ціла кампанія, щоб переконати, що європейські санкції продовжують для Росії в останній раз. Тоді десятки російських ЗМІ із захватом повторювали негативний прогноз Костянтина Грищенка, який прозвучав на 112 каналі. Але ні авторитет екс-міністра МЗС часів Януковича, ні повтор цієї тези екс-міністром економіки Віктором Сусловим, ні інші "закликання" не допомогли – європейські санкції продовжили тоді і продовжують кожні півроку.

Те, що економічний тиск на Росію триває так довго – прямий результат дипломатичних зусиль Петра Порошенка і це добре розуміють в Москві. Саме тому сьогоднішній український президент для російського керівництва став найбільшим ворогом за увесь час існування незалежної України.

Причина роздратування стає зрозумілою, якщо подивитись як економічні труднощі примушують Росію йти на непопулярні кроки, що зрештою призвело до серйозного обвалу рейтингу Путіна вперше за увесь час його перебування при владі.

Російські ЗМІ повідомляють, що в 2018 році дефіцит Пенсійного фонду Росії буде збільшений до 256,8 млрд рублів, що більш, як удвічі більше ніж дефіцит ПФР минулого року – 106,6 млрд руб.

Зростання велетенської діри у пенсійному фонді Росії викликане зменшенням трансферту із федерального бюджету, який і сам катастрофічно міліє.

Через хронічний брак грошей, минулого року російське керівництво провело досить невдалу пенсійну реформу, яка, де-факто, виявилась конфіскаційною для пенсіонерів. Нібито через нерозуміння правил, росіяни втратили 55 млрд рублів своїх пенсійних заощаджень.

"Останнім цвяхом" стало рішення Путіна підвищити пенсійний вік і це у Росії, де середній вік життя нижчий, ніж в Україні. Звичайно ж без обговорення і довгих дебатів в ЗМІ та в парламенті, тут вам не Україна.

Тому за даними опитування Левада-Центр рейтинг Путіна за кілька місяців упав аж на 15%. І якщо ж українському президенту і далі буде вдаватися утримувати санкції проти Росії, це перше падіння рейтингу може виявитись тільки початком.

P.S. Цікаво, що тема невдалої пенсійної реформи у Росії та підвищення там пенсійного віку геть відсутня в українських ЗМІ. А про падіння рейтингу Путіна з популярних видань повідомила хіба Українська Правда.