20 липня 2018, 17:27

Чим відрізняється демократія від диктатури – за матеріалами НВ

НВ – це журнал "Новое Время" відомий своєю незалежною позицією по відношенню до влади.

Цей блог про те, що незалежність різних ЗМІ в різні часи буває більшою або меншою, однак публікації завжди формують громадську думку.

Сьогодні журнал НВ розмістив експертне опитування про результативність та досягнення президента. Інформаційного приводу для цього не треба – так робить не лише НВ.

Неясний спогад примусив мене звернутися до архіву, де я зберігаю найбільш підлабузницькі обкладинки ряду українських журналів. І треба визнати, що лизоблюдських ілюстрацій у НВ не знайшов, чого не скажеш про інші журнали.

Те, що ви бачите нижче у порівнянні обкладинок, – насправді свідчення демократичності сучасної влади.

Тепер уже всі забули, як дружно нахвалювали Януковича провідні українські ЗМІ.

Як топ-журналісти їздили в Межигір'я і, заглядаючи в очі господарю збудованого за державний кошт маєтку, оминали сотні гострих питань в надії на барську ласку.

Ми вже не пам'ятаємо, як вся критика діставалася виключно опозиції і як рейтинг Януковича аж до самого Євромайдану, дивував стабільно високими результатами на тлі позитивних оцінок цілого хору експертів.

Ми це забули, бо давно живемо в іншій країні, за принципово іншого президента – і слава Богу!P.S. Вітання редактору Віталію Сичу.

Зліва на ілюстрації його теперішній незалежний журнал "НВ".

Праворуч – обкладинка журналу "Кореспондент", який він редагував раніше.

Довідково: Головний редактор Віталій Сич 10 років очолював журнал Кореспондент, пішов у відставку 18 листопада 2013 року.