Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Парад, як потужний поштовх геть від Москви

24 серпня 2018, 13:24

За останні чотири роки я вперше був на Хрещатику, разом з тисячами киян приймаючи парад Нової армії поруч із Президентом і може тому вперше побачив з батьками так багато маленьких дітей. Це були вже не ровесники незалежності – це були ровесники наших революцій від 13-річних, як моя молодша донька, яка народилася після Помаранчевої революції, і до 4-річних, як доньки Юрія Бутусова, які, напевне, народилися після Євромайдану.

Але на диво я побачив мало політиків з діючої Верховної Ради. Особливо від опозиції. Так ніби армію вже також поділили, як і День незалежності, як і Україну заодно.

Це прикро, колеги. Адже з деким із вас ми були за Україну з кінця 80-х років і стояти б нам біля однієї стінки, якби по Хрещатику у 2014 році пройшли російські танки, як тоді нас "по-дружньому" попереджали деякі екс-радники Володимира Путіна.

Раптом замислився чи можливим був би такий парад на 100-річчя УНР і 27 річницю незалежності, якби ми обрали іншого Президента?

І справа не в характерному російському аканні у слові "голосувати" його відомої опонентки. За короткий час Порошенко добився не лише відновлення та розбудови Збройних сил, але й зробив цілий ряд світоглядних кроків, якби до нього не ставились критики влади.

Сьогодні вперше на всю країну прозвучав славень ОУН, який, я впевнений, стане неофіційним гімном українських захисників.

Сьогодні вперше бандерівське, упівське привітання-пароль "Слава Україні-Героям слава", за яке в СРСР можна було потрапити на Колиму, звучало як офіційне привітання української армії!

Це зміг би зробити якийсь інший президент, відчуваючи дике невдоволення Росії і глухе незадоволення Польщі?

Особисто я маю сумнів. Тому дуже хочу, щоб цей піковий військовий парад на Хрещатику 24 серпня 2018 року не став для України останнім.

Щоб після виборів Президента України ми побачили не відкат до Москви, а подальший поступ у Західному напрямку.

Щоб основною справою Верховної Ради перед початком найактивнішого виборчого сезону стало внесення до Конституції змін, які 300-ами голосами зафіксують в Основному Законі рух України до НАТО і Євросоюзу.

Як закликав у 20-ті Микола Хвильовий, а тепер діями повторює Петро Порошенко – ми маємо твердо і однозначно йти ГЕТЬ ВІД МОСКВИ!

powered by lun.ua
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter