Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Вступ України до НАТО – як голосуватиме Батьківщина?

18 вересня 2018, 13:16

Сьогоднішній виступ Бориса Тарасюка у ВР примусив мене пригадати історію 2014 року, коли 27 листопада депутати від Батьківщини запропонували референдум про вступ України до НАТО.

Одна з проблем, яка перешкодила це зробити було те, що в ставленні до НАТО Україна була тоді ще розділена. Це добре видно з досліджень фонду "Демократичні ініціативи", який відстежував зміну ставлення українців до Північно-Атлантичного Альянсу. Як видно з результатів опитувань, якби провести референдум у 2014 році, то виявилось би, що на Сході та Півдні країни вступ до НАТО підтримали б менше половини.

Навіть у липні 2015 року ідея вступу до НАТО набирала понад 50% тільки на Заході України, але не в Центрі і тим більше на Сході та Півдні. (прошу подивитись на графік внизу блогу)

Провал референдуму про вступ до НАТО тоді дав би залізні аргументи Москві переконувати світ, що українці, нібито, не хочуть до НАТО. Ось до чого могла призвести реалізація ідеї Батьківщини провести референдум у 2014 або в 2015 році.

Звичайно, можна не сумніватися у намірах Бориса Івановича Тарасюка, який відомий своєю багаторічною підтримкою вступу України до НАТО. Але найкращим вчинком усіх прихильників цієї ідеї в парламенті стане голосування за зміни до Конституції про обов'язок Президента, Уряду та Верховної Ради привести Україну до членства у Північно-Атлантичному Альянсі.

Впевнений, що справжні прихильники НАТО навіть у опозиції проголосують "ЗА", незважаючи на те, що зміни до Конституції запропонував Президент.

powered by lun.ua
Донбас7 Aтака Путіна1205 Уряд реформ398 Корупція1313 Зеленський7
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter