Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Порошенку вдалося допомогти в утворенні незалежної православної церкви

12 жовтня 2018, 14:14

Власне Президент зробив більше, ніж будь-хто до нього, щоб незалежна українська православна церква відбулася.

Мені здається, якби йому більше нічого не вдалося на своїй посаді – одного цього досить, щоб він увійшов в історію України.

Слова предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета, який учора ввечері приїхав до Президента, свідчать, що цей безумовний авторитет українського православ'я знав за що дякувати і кому:

"Я хочу Вам особисто подякувати, тому що завдяки Вашій наполегливості, завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Бо і попередні президенти також працювали, але не досягли. А Ви досягли цієї нашої загальної мети".

Звичайно, ця омріяна багатьма українцями церква, остаточно ще не утворена. Очікувано, що Москва не змириться, і навіть спробує влаштувати на цьому шляху ще не одну провокацію.

Але це безумовно Акт Духовної Незалежності України.

Однак, утворення церкви та обрання предстоятеля – це більше справа не держави, а самих віруючих і самих церков. Проте процес утворення вже пішов, попри роки розділення, які вносили поділ і розкол між православних українців.

Звичайно, у різні часи політики загравали з різними церквами, вимолюючи чи виторговуючи підтримку виборців.

Пригадую 29 квітня 2009 року, коли прем'єр Тимошенко зустрілася з патріархом Кирилом в Росії, коли якраз йшлося до початку виборчої кампанії. Не виключено, що фото, що нижче, зроблене того ж дня.

powered by lun.ua
ONLINE
Aтака Путіна1160 Уряд реформ369 Корупція1246 Україна та Європа1016 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter