Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Чи можуть захищати гроші Януковича ''антикорупціонери''?

23 листопада 2018, 16:22

21 листопада Центр протидії корупції повідомив, що Європейський суд з прав людини погодився розглянути позов цієї організації до України через засекречення рішення суду про конфіскацію коштів пов'язаних з Януковичем.

Якщо ви не одразу зрозуміли (до мене також одразу не дійшов зміст) – прошу вас перечитати перший абзац ще раз.

На День Гідності і Свободи, через 5 років після того, як проти режиму Януковича спалахнув Євромайдан, українська громадська організація із задоволенням повідомляє, що ЄПСЛ, по суті, захистить гроші Януковича. Неймовірна ситуація. Особливо, якщо згадати, що декого з активістів ЦПК ми таки бачили на Євромайдані.

Напевне було б логічним, якби такий позов проти України подав екс-заступник голови АП Януковича Андрій Портнов. Або екс-міністр юстиції часів Януковича Олександр Лавринович. Чи хоча б колишній перший віце-прем'єр Сергій Арбузов. Так ні – під позовом мабуть стоїть підпис Віталія Шабуніна!

У вересні 2018 року Еґмонтська група, яка об'єднує фінансові розвідки провідних країн світу, визнала фінансове розслідування українського Держфінмоніторингу щодо злочинів часів Януковича найкращим у світі.

На мій погляд, позов ЦПК, яким точно скористаються для захисту коштів режиму Януковича, позбавляє права цих активістів в майбутньому називати себе борцями з корупцією. Не можна боротися з корупцією, одночасно захищаючи найбільшого корупціонера, який пограбував нашу країну.

P.S. Cьогодні в Шевченківському райсуді Києва ледь не зняли арешт з близько 250 млн дол США, які належали угрупованню Януковича. За даними прокуратури фіктивними власниками цінних паперів та інших активів є окремі громадяни і навіть студенти з Туркменістану, які записані директорами фіктивних підприємств. Завдяки оперативній реакції прокурорів, позов забрали.

P.P.S. Пригадалася пісня "Круговая порука" Наутилиус Пампилиус, де є такі рядки:

Здесь можно игpать пpо себя на тpубе,

Hо как не игpай, все игpаешь отбой.

И если есть те, кто пpиходят к тебе,

Hайдутся и те, кто пpидет за тобой.

Также скованные одной цепью,

Связанные одной целью.

Скованные одной цепью,

Связанные одной.


powered by lun.ua
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter