Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Про 9 опитувань і одну рейтингову аномалію

20 березня 2019, 22:04

Звичайно я не соціолог, але люблю цифри і вмію користуватись Excel. Починаючи з грудня веду щоденник соціологічних досліджень, записуючи до нього дані агентств, яким довіряю. Загалом, як на мене, картина виглядає досить оптимістичною, якщо не враховувати одну соціологічну аномалію. Ось графік побудований за даними останніх 8 опитувань:Як бачите Тимошенко (синя лінія) поступово втрачає підтримку, все далі відстаючи від другої позиції, яка зафіксувалась за Президентом (помаранчева лінія). І навіть скандал з Укроборонпромом до якого спробували прив'язати Порошенка, відображений невеликою, але несуттєвою втратою підтримки на цьому графіку.

Все виглядало б логічно, якби не одна аномалія – опитування соціологічної групи "Рейтинг" на початку березня. Якщо його додати ви побачите у Тимошенко дивний і нелогічний сплеск, який видно на 7 позиції:Хай вибачить мені директор "Рейтинг" Олексій Антипович, але на мою думку так не буває. Справа у тому, що до цього графіку я включив дані не лише Соцису, але також усіх відомих соціологічних агенцій, які проводили опитування з початку року.

Звичайно, молоді і захоплені депутати від Батьківщини можуть називати якісь агентства придворними чи партійними, але хіба можна так обізвати усіх, хто не подобається? Краще звикніть до нової реальності і починайте планувати парламентську кампанію, панове, бо об'єктивна соціологія показує -Тимошенко не потрапить у другий тур:

powered by lun.ua
Aтака Путіна1168 Україна та Європа1021 Корупція1256 тітушки14 Уряд реформ371
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter