2 жовтня 2019, 06:37

Формула Штайнмайєра чи таки формула Путіна?

Вчорашнє підписання викликає більше питань, ніж відповідей. На що ж погодився президент Зеленський? І з чим майже три роки не погоджувався президент Порошенко? Ми виграємо чи вже програли?

Спробуємо розібратися за тими крихтами інформації, яку нам дали.

Основне, що вчора Володимир Зеленський пояснив у зверненні до народу в сухому залишку звучало так: "Тимчасовий закон про особливий порядок починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться вибори..."

А от у самому тимчасовому законі, який був прийнятий в 2014 році, є запобіжник у вигляді статті 10, де прописано загальновідомі безпекові умови за яких вибори стають можливими: виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Тобто за формулою Штайнмайєра: спочатку вибори, а потім розширені права місцевого самоврядування в ОРДЛО.

А за статтею 10 діючого закону: спочатку безпекові умови, а потім вибори після яких будуть розширені права місцевого самоврядування.

Ви запитаєте, а як же бути зі словами Зеленського, що вибори не відбудуться під дулами кулеметів? А хіба наш новий президент помиляється уперше в зовнішній політиці?

Він просто міг не зрозуміти, що вже потрапив у російський капкан. Як не розумів, що опублікують всю скандальну розмову з Трампом, а не лише запитання американського президента. Розмову, що посварила нас із європейськими партнерами, які тепер підтримали позицію Росії.

Саме тому російські ЗМІ переповнені реляціями про перемогу Росії, а критиків у Києві називають "партією війни". Відомий російський політик Алексей Пушков називає це підписання для Росії "нашим серьезным успехом".

Ще більш відверто сказав політолог з Москви Сергей Караганов, який вважає, що Росія зацікавлена в тому, щоб повернути Донбас Україні з розумінням, що Донбас де-факто буде залишатись російським, а де-юре українським.

Тому в майбутньому я пропоную не називати цю відмову від безпекових умов, яку підписала Україна, "формулою Штайнмайєра" – де-факто це "формула Путіна", на яку погодився Зеленський.

Тим більше, що виграє Росія, бо тепер з'являється причина для послаблення санкцій.

powered by lun.ua

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...

Путін погрожує нам новою війною?

Навіть для агресора кожна війна потребує пояснення. Інколи ідеологічна підготовка триває довго. Після приходу до влади Путіна в 1999 році росіянам особливо часто почали говорити, що Україні Крим "подарував" Хрущов...

ДБР викликає на допит Ангелу Меркель?

І Франсуа Оланда, і Володимира Путіна. Таким може бути наслідок розслідування нового провадження за підписання Мінських угод. Перелік "злочинців" відомий – вони підписали Декларацію 12 лютого 2015 року, яка і нині висить на сайті Кремля...