16 жовтня 2019, 15:13

Чому 4 справи проти Портнова переважують усі звинувачення Порошенка

Сьогоднішня прес-конференція адвокатів Порошенка виявила, що проти Портнова так само порушено вже чотири провадження. Точніше, якщо говорити коректно, у 4 кримінальних провадженнях Портнов може бути викликаний на допит.

Як відомо і Порошенку також ні за одним провадженням підозра не оголошувалась, тож статус Портнова у 4 справах не відрізняється від того, кого він систематично звинувачує.

Відрізняється зміст, бо Андрія Портнова звинувачують у завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, відповідальність за що описана у статтях 383 та 384 Кримінального кодексу України. Інколи ці статті називають захистом від брехливого стукача.

13 жовтня після довгих зволікань ДБР було змушене зареєструвати відповідне кримінальне провадження. Але справжньою сенсацією виявилась заява адвокатів, що за подібний злочин Портнова звинуватили і в Панамі, де також відкрили кримінальну справу.

Ще два провадження, де свідком може бути Портнов, також стосуються інформації: за наклеп 29 липня, після якого чоловік вистрибнув на авто Порошенка та за незаконний збір та розголошення конфіденційних даних про особу.

Звичайно 4 провадження не можна порівняти з понад десятком проваджень, відкритими за заявами самого Портнова. Однак їх існування ставить під сумнів інформацію від Портнова про уявні злочини.

Взагалі ж на мій погляд "юридичний тролінг" з боку Портнова є вигідним новій владі, бо відволікає Порошенка-політика. Саме тому вигодонабувачем можна вважати президента Зеленського, а розслідування ДБР мають політичну мету.

Вражаючою також є сама фабула звинувачень. Наприклад у справі, де розслідують передислокацію кораблів через Керченську протоку ДБР цілком свідомо ігнорує рішення Міжнародного морського трибуналу, яким виправдано Україну. Більше того аргументи проти Порошенка на диво схожі зі звинуваченнями, які висували морякам від імені ФСБ.

На кого ж тоді працює головний орган слідства в Україні і для кого було допитано моряків, що повернулися на Батьківщину?

Тим часом на завтра ДБР знову викликає Порошенка на допит. Причому знову під час сесійного засідання – щоб не прийшов.

powered by lun.ua

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...

Путін погрожує нам новою війною?

Навіть для агресора кожна війна потребує пояснення. Інколи ідеологічна підготовка триває довго. Після приходу до влади Путіна в 1999 році росіянам особливо часто почали говорити, що Україні Крим "подарував" Хрущов...

ДБР викликає на допит Ангелу Меркель?

І Франсуа Оланда, і Володимира Путіна. Таким може бути наслідок розслідування нового провадження за підписання Мінських угод. Перелік "злочинців" відомий – вони підписали Декларацію 12 лютого 2015 року, яка і нині висить на сайті Кремля...