Володимир В’ятрович Історик, голова Українського інституту національної пам’яті

Про заборону нацистської символіки в Україні

09 жовтня 2018, 19:00

Нацистський тоталітарний режим вбив мільйони українців. Нацисти здійснили на наших землях геноциди євреїв та ромів. Україна втратила до 10 мільйонів осіб вбитими у війні проти нацизму.

Вішати на себе портрети Гітлера є наругою над пам'яттю кожного із цих мільйонів.

Демонструвати у публічному просторі символіку нацистського режиму є протиправним в Україні згідно із Законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Вважаю випадок на футбольному матчі в Полтаві неприпустимим для демократичної країни, якою сьогодні є Україна. Якою вона стала зокрема і ціною мільйонів життів вбитих нацистами наших співвітчизників.

Чекаю на відповідні дії правоохоронних органів.

Отже, нагадаю:

Згідно з частиною першою статті 3У "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", пропаганда символіки націонал-соціалістичного (нацистського) режиму визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом.

Відповідно до підпункту "ґ" пункту 5 частини першої статті 1 Закону символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму є зображення, написи, присвячені подіям, пов'язаним з діяльністю Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП). Адольф Гітлер у 1921-1945 роках був керівником Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП). Зображення Адольфа Гітлера як керівника НСДАП використовувалося, в тому числі, у діяльності НСДАП, зокрема, на передвиборчих плакатах НСДАП, пам'ятних медалях, під час партійних з'їздів НСДАП тощо.

Тому зображення Адольфа Гітлера відповідно до закону є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

Винятки теж вичерпно зазначені в законі: музеї, архіви, оригінали нагород та документів, бібліотечні фонди, наукова діяльність та її результати, історична реконструкція, приватні колекції та архівні збірки, антикварна торгівля.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Евгений Тихонов _ 11.10.2018 19:44
IP: 93.74.157.---
Мені ось цікаво,чому поряд із нациською і комуністичною ідеологіями в України не заборонена сіоністська ідеологія?
Майже _ 10.10.2018 17:12
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Він (чи вона) до всіх так. Причому жодних нарікань до суті – бачить лише форму
Oleh Lychak _ 09.10.2018 22:33
IP: 37.53.120.---
В'ятрович молодець. Тримайся, не звертай з дороги.
Індра _ 09.10.2018 19:58
IP: 94.76.81.---
Хто такі "євреї" та "роми"? Таких народів українська мова і русько-українські тисячолітні літа не знають. А свастику куди викидуєте? В чому наша прадавня символіка, яка відома ще з часів Аратти, винна? Зовсім глузд втратили?? Пане Вятрович, у вас немає знать глибше 20-го сторіччя! Вивчайте українознавсто, не лишайтеся неучем!!!
Майже _ 09.10.2018 19:38
IP: 35.235.227.---
Urban Unix:
На Западной Украине не скрывают приверженность к Гитлеру и фашизму.
Некий герой Украины Шухевич, непосредственно убивал украинцев в составе Третьего Рейха и подобных "шухевичей" было миллионы на Украине.
Красная Амия освободила Украину и Европу от фашизма, но Вятрович всё смешал в одну кучу, хотя для украинца, лучше бы был фашизм. Гитлер хорошо научился использовать такие нации, как украинцы, в качестве полицаев и надсмотрщиков в конц. лагерях смерти.
Я б в ту "кучу" ще власівський аквафреш скинув
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter