Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Дистанційна демократія від "Слуги народу".

26 березня 2020, 10:11

Спроби влади скористатися боротьбою з коронавірусом для скорочення демократії тривають. Українці вже чули про такі "ефективні" пропозиції як введення надзвичайного стану з комендантською годиною, з реквізиціями і дозволами поліції вломлюватися в житло без рішення суду. Нещодавно дізналися, що боротьба з українськ культурою теж важливий противірусний засіб. Тому за один тиждень стали свідками двох спроб змінити мовне законодавство. А потім ще й почули пропозицію забрати кошти з фінансування культури.

Об'єктом нової атаки влади став парламент. Місце, де за твердженням президента Зеленського "поки що можливі дискусії". Напевно аби усунути оце неприємне владі "поки що" перший віце-спікер Руслан Стефанчук і його рідний брат депутат Микола Стефанчук зареєстрували законопроєкт N3250, яким пропонують під час карантину проводити засідання Ради та її комітетів у режимі відеоконференції. Намір ніби й правильний- шукають вихід із ситуації, коли вже кілька депутатів хворі на коронавірус.

Але відкриваємо текст і бачимо, що йдеться не просто про голосування на відстані. Автори проєкту пропонують, по суті, скасувати дію регламенту ВР для таких засідань. А скликати їх буде одноосібно спікер за зверненням президента або 150 депутатів. Тобто, самі "слуги", формуючи без жодної опозиції й без жодних погоджувальних рад порядок денний.

Проєкт передбачає не просто дозвіл на віддалену участь, а пряму заборону на участь депутатів у сесії вживу. Ще раз: приходить народний депутат в приміщення, де спікер і ще кілька людей проводять "засідання в режимі відеоконференції", а йому кажуть – а ти не маєш право бути на засіданні. Ну і що ти депутат? Запускаємо лише по одній людині від фракції. І в обговоренні може брати участь лише ця одна людина. Хоча нічого не заважало б депутатам обговорювати закони в режимі відеоконференції. Але функція кожного депутата за цим законом – лише засвітитися на 15 секунд в кадрі під час голосування і сказати, як ти голосуєш.

Процедура голосування в режимі відеоконференції розтягнута в часі і виписана так, що дозволяє владі тиснути на тих, хто проголосував "неправильно" чи не проголосував узагалі і до кінця процедури "загітувати" їх додати свої голоси.

А якщо хтось захоче дізнатися, які саме депутати "присутні" на такому засіданні, доведеться повірити на слово спікеру, який озвучує відповідну інформацію зі слів апарата Ради, який "триматиме зв'язок".

Такий формат засідання – впевнений крок в бік до функціонуючої в Росії "керованої демократії". У такий спосіб зручно протягувати будь-які рішення – від дефолту до капітуляції. І все виключно заради боротьби з епідемією.

Я не голосуватиму за цей закон і закликатиму інших народних обранців цього не робити. У цей важкий для держави момент усі (влада, опозиція, громадськість) маю спрямовувати свої зусилля на те, аби після подолання епідемії українці залишались здоровими, а Україна – демократичною.

powered by lun.ua
Коментарі — 67
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 09:38
IP: 149.56.135.---
Шановні коментатори!
Доводжу до Вашого відома що А.В. Портнов збирає інформацію про тих, "хто не працює, а їсть" для їй опублікування на сайті типу "Миротворець".

Звісно ж, Ви "без довідки"🌚; знайомі з правилами блогу; знаєте, що дані про коментаторів могут буті передані до МВС 💪; розумієте, що без НСД – зі ЗМІ, про кожного з Вас вже накопичена інформація 😎: про ваші образи, погрози, заклики і так далі.

Бажаю всім не мати проблем не тільки в своїй державі, але також з поліцією в іншій державі при наступній поїздці за межі вашої держави! 😂

"Ребята, давайте жить дружно!"😁
Log Log _ 27.03.2020 08:50
IP: 46.133.117.---
Урус Табиб:
будет признана террористической организацией.
Уролог-Анабиозный. Пока Вы были в анабиозе начался суд над реальными террористами
из любимой Вами ЭРЕФИИ.
В 2014 Вы с другом Шило гадили тут ("зачем это нужно России?"), вспомните "молодой" борец
с русофобией.
Из Вас политолог как из собачьего хвоста сито, пособник террористов.
Александр Черных _ 27.03.2020 08:25
IP: 94.244.158.---
iip:
Вы всем дали оценку,кроме самого себя.Так явите нам свое истиное лицо из унитаза, который занимает большую часть ваших так сказать "мудрых" мыслей,а не извергайте в обществото чем он наполнен,даже если это наполнение имеет исключительно украинское происхождение.
Log Log _ 26.03.2020 21:33
IP: 178.133.56.---
Урус Табиб:
которая рано или поздно обязательно будет признана террористической организацией.
О, теперь я вижу, что Николаевский поц, больной комплексом неполноценно, сменил ник,
и вещает из Нидерландов.
А почему не из Ростова, местечковый политолух?
Янукович "наложил в штаны", "рано или поздно" нынешнюю власть ждёт нечто подобное.
Уролог, Вы априори неспособны сделать разумный выбор.
iip _ 26.03.2020 20:41
IP: 31.40.110.---
Урус Табиб:
Андрюха, а как тебя теперь звать – Урусик или Табибик.
Шо тут имя, а шо фамилиё?
Он твои "несколько слов" – виш какая куча никчемных какашек.

Назвался б как-нибудь по людски – тебе идёт Павсикакий Хуздазадович.
Урус Табиб _ 26.03.2020 20:40
IP: 77.111.244.---
И да, конечно, нужно урезать расходы бюджета на финансирование Института нац. памяти. А лучше вообще прекратить содержать эту контору, которая рано или поздно обязательно будет признана террористической организацией.
iip _ 26.03.2020 20:38
IP: 31.40.110.---
Вятрович таки молодець – точно на вірному шляху.

Усі путінські унітазоцефали збіглися – смердять рузьким міром на пів-планети.
Показник безвідмовний.
Ось "дошка пошани" фсб-шних консерв:

Урус Табиб – він же Андрюха Балаболкін – фсб-шна свистулька.
Романов Денис – вірний споживач соловїного г*вна.
Mike_Kharkov – верзе заскорузлу хрінь із сталінських підручників.

І декілька дрібних мокшанських зомбячків:

Александр Черных, Влад Дорошенко, Vasyl Pavlov, Михаил Левицкий

Практично усі тут злетілися. Видно прижарило не по дитячому:::))))
Урус Табиб _ 26.03.2020 20:09
IP: 77.111.244.---
Несколько слов по первому абзацу.
1.Да, введение ЧП – это эффективный (без всяких кавычек) способ заставить соблюдать карантин граждан с низкой социальной ответственностью. Когда вопрос стоит ребром: или десятки, а то и сотни, тысяч смертей, или некоторое ограничение свобод, сопряженное с введением ЧП, то любой вменяемый человек должен исходить из того, что ЧП можно ввести и можно отменить, а смерть – необратима.
2.Очевидно, что в связи с катастрофической нехваткой финансов на борьбу с эпидемией бюджет необходимо секвестировать. В том числе, должны быть урезаны и расходы Минкульта. В первую очередь, по линии Госкино, дотирующего создание никем не смотримых пропаган.донских фильмов, а также по линии праворадикальных организаций типа Образовательной ассамблеи Карася или Нац. центра правозащиты Полищука.
3.Языковый закон тоже следует подкорректировать, например, заморозить квотирование программ на мове, чтобы не тратить деньги на обязательный перевод и проч.
Log Log _ 26.03.2020 19:38
IP: 46.133.49.---
Майже:
А коли у нас знову з'явився шанс на успіх, ви знову використали війну, бо брехня самотужки вже не давала ради.
Не вступайте у полеміку з Воронезьким ідіотом.
Воно не розуміє значення 70% слів. Не прочитало у житті жодної книги.
Інтелект чотирирічної дитини. Наслухалось Кисельова-Соловйова,
і намагається їх мапувати. Але розумого відстале, і виходить
"сапоги всмятку".
Александр Черных _ 26.03.2020 19:00
IP: 94.244.158.---
Автор и ему подобные не демократ,а демогог-популист,прикрывающий свою деятельность спасительным щитом с надписью-"ДЕМОКРАТИЯ".
Майже _ 26.03.2020 18:39
IP: 193.201.217.---
Романов Денис:
Экономика страны, если и существует, то только за счет промышленности советского образца.
Лише частково. І лише тому, що мудрий народ обрав спочатку комуністичного пропагандиста а потім червоного директора.

А коли у нас знову з'явився шанс на успіх, ви знову використали війну, бо брехня самотужки вже не давала ради.
Майже _ 26.03.2020 18:17
IP: 193.201.217.---
Романов Денис:
А почему [...]
Нижче відповідь є. Третє покоління безграмотності
Майже _ 26.03.2020 18:15
IP: 193.201.217.---
Mike_Kharkov:
всего через 2 поколения после неграмотности
Насправді, епоха СССР – це два покоління безграмотності. До ХХ століття весь світ був аграрним, та це не заважало Європі і українцям бути освіченими. І це у нас були одні з перших університетів Східної Європи: Могилянка з Острозькою академією. І тільки москалі карали за "слишком умный", як своїх так так і підкорених. Саме тому і позакривали Братські Школи. А потім промили мізки совітським громадянам підручниками "Історії СССР", ніби до тюрми народів людство "ело руками мясо сырое на первое и на второе"
Log Log _ 26.03.2020 17:27
IP: 46.133.85.---
Влад Дорошенко:
15 млн уже страну покинуло.
Це Ви про своїх друзів, прихільників Януковича?
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 17:08
IP: 178.137.54.---
Майже:
Внесено в Раду і проголосовано? Який жахливий приклад тоталітаризму!
фракции голосуют так, как скажет голова фракции, а не избиратели:), а за ними – олигархи. Это им нужна тоталитария.
територіальна спільнота.
"Активисты" – не спільнота, а агенты влияния. Пол крылышком той же олиг.
Багаторазові шприци і стоматологія без анестезії. Черги за їжею, взуттям, одягом
Да, так и было, хоть и с оговорками. Но позволю себе заметить, что это всего через 2 поколения после неграмотности. Вы не забыли, что сто лет назад Украина была крестьянской (по переп. 26 года), неграмотной. Сравните с 70-ми. Не впечатляет? Да еще война посередине. Какие машины?
А теперь сравните прогресс с 91-го за полтора поколения "возрождения", что?
Ли о причинах краха союза:"Я подумал, что он совершил фатальную ошибку, начав кампанию гласности до перестройки экономики, и что Дэн Сяопин проявил куда большую мудрость, поступив в Китае наоборот"
Александр 1 _ 26.03.2020 16:10
IP: 188.163.12.---
Майже:
Як? Внесено в Раду і проголосовано? Який жахливий приклад тоталітаризму! Треба було демократично – підвали, розстріли, табори...
что такое "громади" после 2014-го тоже понятно.
Те ж, що і до 2014 – територіальна спільнота. Яка обирає собі кернесів і називає проспекти іменем жукова.
медицина была, и экономика была сильная
Людина у космосі, а в туалет – з газетою Правда. Багаторазові шприци і стоматологія без анестезії. Черги за їжею, взуттям, одягом...Залізна завіса і прикріплений кагебіст за кожним, кому дозволено за неї зазирнути... І розвалилось усе на друзки від падіння цін на нафту...
++++ Дуже переконливо і корисно для осіб з короткою пам'яттю.
Майже _ 26.03.2020 15:36
IP: 193.201.217.---
Mike_Kharkov:
Вот так это делалось
Як? Внесено в Раду і проголосовано? Який жахливий приклад тоталітаризму! Треба було демократично – підвали, розстріли, табори...
что такое "громади" после 2014-го тоже понятно.
Те ж, що і до 2014 – територіальна спільнота. Яка обирає собі кернесів і називає проспекти іменем жукова.
медицина была, и экономика была сильная
Людина у космосі, а в туалет – з газетою Правда. Багаторазові шприци і стоматологія без анестезії. Черги за їжею, взуттям, одягом. Жодного товару широкого вжитку власної розробки – або куплене на Заході, або вкрадене там же. Придбати машину тільки вживану, бо черга на нову десятки років, якщо ти не номенклатурник. Комуналки, експропріації, тюрми, тортури і страти за інакодумство... Залізна завіса і прикріплений кагебіст за кожним, кому дозволено за неї зазирнути... І розвалилось усе на друзки від падіння цін на нафту...

Вас не переконую. В союзі було добре. Всім.
Влад Дорошенко _ 26.03.2020 15:18
IP: 93.72.24.---
Log Log:
проблема, а таких совкових "Вітровичів".
Призрак "бендеровца Вітровича" бродит Украиной.
Мечтает о короне.
52-37=15 млн уже страну покинуло, бояться призрака и его разрушений.
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 15:12
IP: 178.137.54.---
Майже:
але факт: Інститут Національної Пам'яті не дає назв містам і вулицям. Він вніс у Раду законопроект, який ВР ухвалила у статусі Закону із тими правками, які були підтримані депутатами...
А тепер читачам коментарів: ви помітили, як нас втягнули у дискусію про бандеру із зовсім іншої теми? Ось так ця гібридна технологія і працює.
Да бросьте:)
"найближчим часом воно таки буде внесене, я мав розмову з Парубієм – він є нашим союзником з декомунізації", – наголосив В'ятрович. Вот так это делалось. И что такое "громади" после 2014-го тоже понятно.
Так вы, оказывается, за правду? но не укрнационалист? и за этнические укр. земли (с Воронежем, как Пу с Крымом)?:), не надо скромничать.
Я никогда не был "гибридным", и пишу одно и то же, и при союзе пожил, знаю что медицина была, и экономика была сильная, вот это вам истор. факты. Может это новость, но правда – это когда не врут, а с этим проблемы.
Сергей Папков _ 26.03.2020 14:35
IP: 93.73.23.---
Для того, щоб запровадити закон про відеоконфереренцію, його треба проголосувати В ЗАЛІ, при безпосередній участі депутатів. А щоб сесійне засідання змогло відбутися, на ньому мають зареєструватися щонайменше 300 депутатів. У "Слуг" такої кількості немає...
Log Log _ 26.03.2020 13:56
IP: 91.196.178.---
Влад Дорошенко:
с просьбой о переименовании города Бендеры на Бандеры, чтобы меньше было путаницы.
Це не їх проблема, а таких совкових "Вітровичів", як Ви.
Усі совки хворіють нездатністю прочитати прізвище.
Александр 1 _ 26.03.2020 13:29
IP: 188.163.12.---
Романов Денис:
Не подумайте плохого, я вообще за то, что бы у нас было всего два названия улиц, в честь Бендеры и Шухевича, что бы не путаться и на зло полякам!
Запердоленко! Ты чего "косишь" под украинца? Стесняешься своего угро-финского происхождения? Или татарского? А зря, это оскорбляет твоих предков.
Майже _ 26.03.2020 13:28
IP: 193.201.217.---
Влад Дорошенко:
Выгребаем последствия 30-летнего курса "нацвозрождения", новых хуторских приоритетов, т.е. ухода из жизни целой страны лишением экономики.
Такі пасажі покликані створити враження, що в СРСР була медицина чи економіка. Була хіба що "оборонка", яка працювала виключно на метрополію. Не стало метрополії, господарство було змушене трансформуватись. Тільки трансформацією далі керували "червоні директори". І наляканий ними ж народ примовляв – тільки не шокова терапія, як у нещасній Польщі...
Влад Дорошенко _ 26.03.2020 13:22
IP: 93.72.24.---
Log Log:
Безграмотный "Бендера", ты похож на украинца как твоя кочегарка на Лувр.
Вероятно, пора укр. националистам обратиться к Администрации Молдовы и Приднестровской Молдавской Республики с просьбой о переименовании города Бендеры на Бандеры, чтобы меньше было путаницы.
Log Log _ 26.03.2020 13:14
IP: 128.124.24.---
Романов Денис – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
что бы!
Безграмотный "Бендера", ты похож на украинца как твоя кочегарка на Лувр.
Умственно отсталый по поводу наз вания улиц у вас в ЭРЕФИИ обращайся к Путлеру.
Он уже приобрёл жёлтый костюмчик, ЧТОБЫ приехать к тебе.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter