Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Дистанційна демократія від "Слуги народу".

26 березня 2020, 10:11

Спроби влади скористатися боротьбою з коронавірусом для скорочення демократії тривають. Українці вже чули про такі "ефективні" пропозиції як введення надзвичайного стану з комендантською годиною, з реквізиціями і дозволами поліції вломлюватися в житло без рішення суду. Нещодавно дізналися, що боротьба з українськ культурою теж важливий противірусний засіб. Тому за один тиждень стали свідками двох спроб змінити мовне законодавство. А потім ще й почули пропозицію забрати кошти з фінансування культури.

Об'єктом нової атаки влади став парламент. Місце, де за твердженням президента Зеленського "поки що можливі дискусії". Напевно аби усунути оце неприємне владі "поки що" перший віце-спікер Руслан Стефанчук і його рідний брат депутат Микола Стефанчук зареєстрували законопроєкт N3250, яким пропонують під час карантину проводити засідання Ради та її комітетів у режимі відеоконференції. Намір ніби й правильний- шукають вихід із ситуації, коли вже кілька депутатів хворі на коронавірус.

Але відкриваємо текст і бачимо, що йдеться не просто про голосування на відстані. Автори проєкту пропонують, по суті, скасувати дію регламенту ВР для таких засідань. А скликати їх буде одноосібно спікер за зверненням президента або 150 депутатів. Тобто, самі "слуги", формуючи без жодної опозиції й без жодних погоджувальних рад порядок денний.

Проєкт передбачає не просто дозвіл на віддалену участь, а пряму заборону на участь депутатів у сесії вживу. Ще раз: приходить народний депутат в приміщення, де спікер і ще кілька людей проводять "засідання в режимі відеоконференції", а йому кажуть – а ти не маєш право бути на засіданні. Ну і що ти депутат? Запускаємо лише по одній людині від фракції. І в обговоренні може брати участь лише ця одна людина. Хоча нічого не заважало б депутатам обговорювати закони в режимі відеоконференції. Але функція кожного депутата за цим законом – лише засвітитися на 15 секунд в кадрі під час голосування і сказати, як ти голосуєш.

Процедура голосування в режимі відеоконференції розтягнута в часі і виписана так, що дозволяє владі тиснути на тих, хто проголосував "неправильно" чи не проголосував узагалі і до кінця процедури "загітувати" їх додати свої голоси.

А якщо хтось захоче дізнатися, які саме депутати "присутні" на такому засіданні, доведеться повірити на слово спікеру, який озвучує відповідну інформацію зі слів апарата Ради, який "триматиме зв'язок".

Такий формат засідання – впевнений крок в бік до функціонуючої в Росії "керованої демократії". У такий спосіб зручно протягувати будь-які рішення – від дефолту до капітуляції. І все виключно заради боротьби з епідемією.

Я не голосуватиму за цей закон і закликатиму інших народних обранців цього не робити. У цей важкий для держави момент усі (влада, опозиція, громадськість) маю спрямовувати свої зусилля на те, аби після подолання епідемії українці залишались здоровими, а Україна – демократичною.

powered by lun.ua
Коментарі — 67
Влад Дорошенко _ 26.03.2020 13:14
IP: 93.72.24.---
Mike_Kharkov _ 26.03.2020
Выгребаем последствия 30-летнего курса "нацвозрождения", новых хуторских приоритетов, т.е. ухода из жизни целой страны лишением экономики.
Майже _ 26.03.2020 13:02
IP: 193.201.217.---
Щоб не їхати з [історично українського, тимчасово окупованого] Воронежа до Харкова і переконуватися особисто, ось цікава статистика: uk-wikipedia-org/wiki/Вулиця_Степана_Бандери

Знайдіть у переліку Харків, Одесу чи хоча б умовно "бандерівські" Дніпро і Херсон.

А взагалі, пане В'ятровичу, вимикайте коментарі.
Майже _ 26.03.2020 12:46
IP: 193.201.217.---
Mike_Kharkov:Особенно в Харькове...
Не те, щоб я сподівався вас переконати, але факт: Інститут Національної Пам'яті не дає назв містам і вулицям. Він вніс у Раду законопроект, який ВР ухвалила у статусі Закону із тими правками, які були підтримані депутатами. Згідно того закону громади мали перейменувати комуністичні назви. Ті міста, які не встигли, отримали назву від ВР (обраної людьми). Але жодна вулиця не отримала назви із ВР. Виключно місцеві ініціативи... Ну це факт...

А тепер читачам коментарів: ви помітили, як нас втягнули у дискусію про бандеру із зовсім іншої теми? Ось так ця гібридна технологія і працює.
Майже _ 26.03.2020 12:25
IP: 193.201.217.---
Mike_Kharkov:
ведь вы же сами хотите эту идеологию вместе с Вятровичем? законы для ее введения ввели? детям в школах преподаете их видение?
Я не прибічник націоналізму. Я противник комунізму, нацизму, рашизму і решти *ізмів. І прибічник правди. Дітям у школі наводяться історичні факти, а не пропагується ідеологія. Просто ваша ідеологія заперечує правду і факти, тому ви так ненавидите усе, що виводить на світло вашу брехню.

Інститут національної пам'яті не дав жодної назви вулицям і містам. Верховна Рада заборонила використання ком. ідеології у назвах, а люди самі обирали назви натомість
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 11:48
IP: 178.137.54.---
Майже:
Ви пишете з концтабору? Мабуть за те, що заборонили виховательці читати вашій дитині Міхновського перед портретом Бандери...
Если вы понимаете, что укрнац-м есть идеология тоталитарная, то портреты Бандеры, переименование улиц и проспектов в его честь это что? это навязывание тоталитаризма, привыкание к этой его форме. А знаете что дальше по теории? почитайте "Перспективы украинской революции" Бандеры, про 3 этапа. Вот на втором и должны быть и концлагеря и запрет всех полит партий кроме одной – диктатура нации. Пугаю? отнюдь, но ведь вы же сами хотите эту идеологию вместе с Вятровичем? законы для ее введения ввели? детям в школах преподаете их видение? но в отличие, вероятно, от вас, Вятрович знает продолжение и теорию. От коммунизма отличается только масштабами.
Александр 1 _ 26.03.2020 11:39
IP: 188.163.12.---
Є інший вихід, звичайний: працювати в приміщенні Ради, попередньо продезинфікованому. Всіх депутатів перевірити на вірус. І працювати в звичайному режимі строго по регламенту. Нічого не треба видумувати. Сотні тисяч продавців працюють по всієї Україні в звичайних умовах, навіть не маючи можливості придбати справжні захисні засоби. Медсестрам в інфекційної лікарні видають дві маски на тиждень. В кінці-кінців депутати мають можливість придбати собі маски з фільтром, тобто, максимально захиститись.

Дякую В"ятровичу за цілком справедливі попередження.
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 11:38
IP: 178.137.54.---
Влад Дорошенко:
Вітрович, віддайте землю її власникам. Землю що була забрана державою більшовиків. Реалізація права власності-пдгрунтя демократії...
Более того, можно сказать, что современная демократия – это правила сосуществования собственников, точнее собственности. В нищей стране наемников демократии быть не может, а бравирование того же Вятровича "демократией" в Украине – пустой звук. Демократия – равенство в правах собственников, а значит демократия в Украине действует только на уровне олигархов, на том же уровне у нас действуют и рыночные законы. Т.е. в стране две за 30 лет расслоенных страны, с разным экономическим укладом.
И к этому привела "невинная" ошибочка, когда нам подсунули голосование большинством как "демократию", всплыла пена и народ быстренько победил сам себя. По собственность, что она сначала, как-то "забыли".
Майже _ 26.03.2020 11:37
IP: 193.201.217.---
Mike_Kharkov:
Вы изучали теорию украинского национализма?
Ні. У мене ні у школі ні в інституті не викладали. На відміну від комуністичної, яку я застав у школі. Про те, що "Крупская – соратник Ленина", я дізнався ще у дитячому садочку, коли нас усіх садили перед ідолом і промивали мізки.
запрещен не тоталитаризм, а коммунизм как идеология.
Як тоталітарна ідеологія, від впровадження якої загинули мільйони.
одна тоталитарная идеология была заменена на другую
Ви пишете з концтабору? Мабуть за те, що заборонили виховательці читати вашій дитині Міхновського перед портретом Бандери...
Влад Дорошенко _ 26.03.2020 11:22
IP: 93.72.24.---
Вітрович, віддайте землю її власникам. Землю що була забрана державою більшовиків. Реалізація права власності-пдгрунтя демократії. А державну, якщо держава захоче, то продавайте українцям. У Петі грошей багато, хай Вятровичу купить земельки, але біля неї вколювать треба, а не лябуду про укрскрєпи писати.
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 11:21
IP: 178.137.54.---
Майже:
Комуніст – не нація. Заборонивши тоталітарну ідеологію, неможливо асимілювати жоден народ чи запровадити тоталітаризм. Заборона пропаганди тоталітаризму (а ця пропаганда виявляється і топоніміці і пам'ятниках) – найменше, що могла б зробити держава для відновлення справедливості щодо невинно закатованих. Крім того в Україні поза законом усі тоталітарні ідеології.
Вы изучали теорию украинского национализма? если читали, то знали бы, что это идеология тоталитарная. Хотите поспорить? И если читали бы те законы, то увидели бы, что запрещен не тоталитаризм, а коммунизм как идеология. Не морочьте людям головы, одна тоталитарная идеология была заменена на другую. И интересное начинается с вопроса "а зачем?", и уже виден и ответ, и действующие лица и исполнители:)
Михаил Левицкий _ 26.03.2020 11:16
IP: 46.202.188.---
Майже:
...Тобто: підсилити...нищівну дію пандемії? Не залякуй!;- ((
Майже _ 26.03.2020 11:12
IP: 193.201.217.---
Михаил Левицкий:
Якщо Україна у стані війни за виживання: всі (можливі!) драконівські заходи виправдані!
Якщо це заходи заради виживання, а не остаточного знищення
Майже _ 26.03.2020 11:10
IP: 193.201.217.---
вводится поддержка принудительной ассимиляции законом [...] Это же элементы обычного тоталитаризма, а с учетом тоталитарности самого укр. нац-ма (диктатура нации, вождь нации) это и есть путь тоталитаризма.
Комуніст – не нація. Заборонивши тоталітарну ідеологію, неможливо асимілювати жоден народ чи запровадити тоталітаризм. Заборона пропаганди тоталітаризму (а ця пропаганда виявляється і топоніміці і пам'ятниках) – найменше, що могла б зробити держава для відновлення справедливості щодо невинно закатованих. Крім того в Україні поза законом усі тоталітарні ідеології.
Михаил Левицкий _ 26.03.2020 11:08
IP: 46.202.188.---
...Претензії Автора надумані, непереконливі.
Мабуть тому, що він...ще не підхопив триклятий вірус на звичайному засіданні Ради.
Якщо Україна у стані війни за виживання: всі (можливі!) драконівські заходи виправдані!
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 11:02
IP: 178.137.54.---
..."Але відкриваємо текст і бачимо, що йдеться не просто про...
...впевнений крок в бік до функціонуючої в Росії "керованої демократії"...
===
Когда вы представляли в ВР пакет "декоммун-х законов", вы открывали текст?:) видели что в стране таким образом вводится госидеология? вводится поддержка принудительной ассимиляции законом? это что, лучше "функціонуючої в Росії"? Это же элементы обычного тоталитаризма, а с учетом тоталитарности самого укр. нац-ма (диктатура нации, вождь нации) это и есть путь тоталитаризма.
Здесь же речь идет об изменении процедуры, и сохраняется голосование каждого депутата. А "владі тиснути на тих, хто проголосував "неправильно"" ваши законы не разрешали?:), детский сад какой-то, разве никому не известна карманность всех депутатов?
"Тиснуть" на вашу вотчину, на карманную потемкинскую "нацию". Неприятно, правда? и не припутывайте тут страну.
Mike_Kharkov _ 26.03.2020 11:00
IP: 178.137.54.---
..."Але відкриваємо текст і бачимо, що йдеться не просто про...
...впевнений крок в бік до функціонуючої в Росії "керованої демократії"...
===
Когда вы представляли в ВР пакет "декоммун-х законов", вы открывали текст?:) видели что в стране таким образом вводится госидеология? вводится поддержка принудительной ассимиляции законом? это что, лучше "функціонуючої в Росії"? Это же элементы обычного тоталитаризма, а с учетом тоталитарности самого укр. нац-ма (диктатура нации, вождь нации) это и есть путь тоталитаризма.
Здесь же речь идет об изменении процедуры, и сохраняется голосование каждого депутата. А "владі тиснути на тих, хто проголосував "неправильно"" ваши законы не разрешали?:), детский сад какой-то, разве никому не известна карманность всех депутатов?
"Тиснуть" на вашу вотчину, на карманную потемкинскую "нацию". Неприятно, правда? и не припутывайте тут страну.
Vasyl Pavlov _ 26.03.2020 10:58
IP: 66.70.178.---
Радує те, що Володимир В'ятрович почув критику і перестав стверджувати, що він все робить від імені "ми" – тобто від імені всього народу України!
Тому я бажаю Володимиру В'ятровичу, щоб в цей важкий для України час не тільки все (влада, опозиція, громадськість) але і особисто Володимир В'ятрович спрямовувал свої зусилля на подолання епідемії своїми діями, а не балаканиною про мову та демократію!
Сподіваюся він теж це почує! 😭
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter