Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Дистанційна демократія від "Слуги народу".

26 березня 2020, 10:11

Спроби влади скористатися боротьбою з коронавірусом для скорочення демократії тривають. Українці вже чули про такі "ефективні" пропозиції як введення надзвичайного стану з комендантською годиною, з реквізиціями і дозволами поліції вломлюватися в житло без рішення суду. Нещодавно дізналися, що боротьба з українськ культурою теж важливий противірусний засіб. Тому за один тиждень стали свідками двох спроб змінити мовне законодавство. А потім ще й почули пропозицію забрати кошти з фінансування культури.

Об'єктом нової атаки влади став парламент. Місце, де за твердженням президента Зеленського "поки що можливі дискусії". Напевно аби усунути оце неприємне владі "поки що" перший віце-спікер Руслан Стефанчук і його рідний брат депутат Микола Стефанчук зареєстрували законопроєкт N3250, яким пропонують під час карантину проводити засідання Ради та її комітетів у режимі відеоконференції. Намір ніби й правильний- шукають вихід із ситуації, коли вже кілька депутатів хворі на коронавірус.

Але відкриваємо текст і бачимо, що йдеться не просто про голосування на відстані. Автори проєкту пропонують, по суті, скасувати дію регламенту ВР для таких засідань. А скликати їх буде одноосібно спікер за зверненням президента або 150 депутатів. Тобто, самі "слуги", формуючи без жодної опозиції й без жодних погоджувальних рад порядок денний.

Проєкт передбачає не просто дозвіл на віддалену участь, а пряму заборону на участь депутатів у сесії вживу. Ще раз: приходить народний депутат в приміщення, де спікер і ще кілька людей проводять "засідання в режимі відеоконференції", а йому кажуть – а ти не маєш право бути на засіданні. Ну і що ти депутат? Запускаємо лише по одній людині від фракції. І в обговоренні може брати участь лише ця одна людина. Хоча нічого не заважало б депутатам обговорювати закони в режимі відеоконференції. Але функція кожного депутата за цим законом – лише засвітитися на 15 секунд в кадрі під час голосування і сказати, як ти голосуєш.

Процедура голосування в режимі відеоконференції розтягнута в часі і виписана так, що дозволяє владі тиснути на тих, хто проголосував "неправильно" чи не проголосував узагалі і до кінця процедури "загітувати" їх додати свої голоси.

А якщо хтось захоче дізнатися, які саме депутати "присутні" на такому засіданні, доведеться повірити на слово спікеру, який озвучує відповідну інформацію зі слів апарата Ради, який "триматиме зв'язок".

Такий формат засідання – впевнений крок в бік до функціонуючої в Росії "керованої демократії". У такий спосіб зручно протягувати будь-які рішення – від дефолту до капітуляції. І все виключно заради боротьби з епідемією.

Я не голосуватиму за цей закон і закликатиму інших народних обранців цього не робити. У цей важкий для держави момент усі (влада, опозиція, громадськість) маю спрямовувати свої зусилля на те, аби після подолання епідемії українці залишались здоровими, а Україна – демократичною.

powered by lun.ua
Коментарі — 60
iip _ 29.03.2020 21:41
IP: 31.40.110.---
Романов Денис:
... окунули тебя в дерьмо! говорил тебе...
Шо "дениска", ринулся подмогнуть товарищу сержанту, у которого раньше времени рвонул пукан?
Ему твоя помощь только во вред.
Не переживай так "дениска", твой дружок Сашок живой – пару дней отлежится, залечит пукан, и опять будет как новенький.
Сашок тебе спасибо не скажет, бо ты ж тут хуже прокажённого – все от тебя отпрыгивают, как чёрт от ладана::)))

Орхидеи не тонут.
iip _ 29.03.2020 20:51
IP: 31.40.110.---
Александр Черных:
... не вижу смысла диспута с вами...
О, Сашок – первая умная мысля за два дня. Решпект.
Кайкой уж тут "диспут"?
Вы ж, мокшанские зомбяки, не дискутируете – вы долдоните, как заведённые, путинско-фсб-шное дерьмо. Рузький мир – он такой – там у вас только дегенераты и выдерживают.

Отдыхай. До новых встреч.
Александр Черных _ 29.03.2020 19:38
IP: 94.244.158.---
iip:
Вам,уважаемый,ко всему прочему и нервишки неплохо бы подлечить.
Думаю,автор вряд ли о вас вспомнит если вы вдруг заболеете.
Вот пожалуй и все.В дальнейшем не вижу смысла диспута с вами.
iip _ 29.03.2020 15:12
IP: 31.40.110.---
Александр Черных:
,он ведь не "священная корова" на которую надо молится.
Пусть он вначале своими действиями и словами заслужит того,чтобы перед ним извинялись,а не безапелляционно обвиняет других,порождая различные домыслы не подкрепленные ничем кроме его личных фантазий.
Ну, так и ты ж, уважаемый, тоже "не священная корова". И тоже нехило бы послушать про твои заслуги перед отечеством. И только после этого все с уважением отнесутся к твоим "взглядам и убеждениям". А пока ты просто трепло, ничем от других не отличающееся, с фальшивым аккаунтом в фейсбуке. Можеш засунуть свои "взгляды и убежения" туда, откуда они вываливаются.

Вопрос прока открытый – чем твои "взгляды и убеждения" лучше, например, моих?
Александр Черных _ 29.03.2020 14:58
IP: 94.244.158.---
iip:
Спасибо,уважаемый, за предложение,но я ни своими взглядами ни своими убеждениями не торгую налево и направо.И по поводу автора,он ведь не "священная корова" на которую надо молится.
Пусть он вначале своими действиями и словами заслужит того,чтобы перед ним извинялись,а не безапелляционно обвиняет других,порождая различные домыслы не подкрепленные ничем кроме его личных фантазий.Подобные личные фантазии лучше оставить при себе,а не выносить их в общественное пространство.Тогда и извинятся перед ним никому не прийдется.
Кстати,когда Порошенко,в свое время пытался серьезно ограничить демократию,за которую он так сейчас печется,что-то крика возмущения со стороны автора по этому поводу я не слышал.
Вот так-то, уважаемый, защитник.
iip _ 29.03.2020 13:07
IP: 31.40.110.---
Александр Черных:
iip:
"Мы тут люди простые..."-написал человек страдающий манией величия,или руководитель группы манипуляторов-провокаторов?
Кстати,пасти свиней абсолютно нормальное дело.
А вы,уважаемый,даже не способны понять сути выражения-:"Я с вами свиней не пас."
Мне больше нравится выражение – не пил на брудершафт – оно как-то...::)))

Опять напомню твои слова: "Автор и ему подобные не демократ,а демогог-популист,прикрывающий свою деятельность спасительным щитом с надписью-"ДЕМОКРАТИЯ".

Давай так – ты извиняешся перед Вятровичем – я извиняюсь перед тобой.
Без всякой мании величия.
Александр Черных _ 29.03.2020 12:39
IP: 94.244.158.---
iip:
"Мы тут люди простые..."-написал человек страдающий манией величия,или руководитель группы манипуляторов-провокаторов?
И по поводу свиней-
Возможно вы их и не пасли,но по уровню воспитания и прочим качествам не сильно от них отличаетесь.Возможно поэтому вам и не доверили их пасти.
Кстати,пасти свиней абсолютно нормальное дело.
А вы,уважаемый,даже не способны понять сути выражения-:"Я с вами свиней не пас."
iip _ 29.03.2020 10:31
IP: 31.40.110.---
Александр Черных:
iip:
Я с вами,уважаемый,свиней не пас.
Лично я вообще свиней не пас, в отличии от тебя, Сашок.
И терпеливо повторяю – ты по Вятровича написал вот так:

"Автор и ему подобные не демократ,а демогог-популист,прикрывающий свою деятельность спасительным щитом с надписью-"ДЕМОКРАТИЯ".

Эдак по барски снисходительно обгадил Автора, как бы интеллигентно:::)))))
Так и получи ответку мокрой тряпкой – опять же – говорю – тебе можно, а другим нельзя?
Мы тут люди простые...
Александр Черных _ 28.03.2020 11:44
IP: 94.244.158.---
iip:
Я с вами,уважаемый,свиней не пас и в унитаз не заглядывал.Поэтому оставте свою манеру обращения к людям для тех,кто вам подобен,например-Log Log.
И несколько слов на тему войны.Вы в этой войне либо весьма примитивный боец "невидимого фронта"судя по вашему аккаунту,либо,что более вероятно ПРОВОКАТОР спецслужбы,я даже догадываюсь какой.Но тоже весьма примитивный.Время покажет ибо нет ничего тайного чтобы не стало явным.Если конечно это нечто тайное представляет хоть какой-то интерес для общества,а не просто мыльный пузырь.
Log Log _ 27.03.2020 20:36
IP: 178.133.25.---
Романов Денис – – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
что бы
Безграмотный идиот, ЧТОБЫ стать человеком тебе нужно лет 500.
Ты похож на украинца как Воронеж на Париж.
Твоя земля давно тебя ждёт в Верхней Хаве за твоё скотство.
Майже _ 27.03.2020 18:26
IP: 193.201.217.---
Романов Денис:
будет длится вечно.
Дурень (поки Васілій не чує) думкою багатіє. Не так багато кощію лишилось
Майже _ 27.03.2020 18:06
IP: 193.201.217.---
Романов Денис:
Гноят не заложников, а карателей у которых руки по локоть в крови украинцев.
Тссс, зараз Васілій тобі в око колодою за такі слова. Покайся!
Майже _ 27.03.2020 17:05
IP: 193.201.217.---
Vasyl Pavlov:
Изучайте, многое поймёте!
А як тобі таке, Васілій Павлов: не убий (15 тисяч на Донбасі), не бреши (ой, не злічити), не кради (хочаб Крим)? І про "не судіть" ви кажете мені? Не російським суддям, які гноять заручників у казематах? Я навіть вас, демонстративного ворога не засудив... Коротше, не турбуйте і не турбуйтеся
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 16:38
IP: 149.56.135.---
Майже:
Vasyl Pavlov:
Прошу більше не турбувати!
Не турбуйтеся, та нестурбовані будете. Не знаю хто сказав...

Є така приказка: друзям – все, ворогам – закон. Намагаючись тут вибірково постуляти пельки посиланнями на КПК ви просто демонструєте хто ваші друзі, а хто вороги
Новый завет. Евангелие от Матфея. Глава 7. Свт. Иоанн Златоуст
Ст. 1-4
Не судите, да не судимы будете, ибо каким судом судите, таким будете судимы; и какою мерою мерите, такою и вам будут мерить.

И что ты смотришь на сучок в глазе брата твоего, а бревна в твоем глазе не чувствуешь? Или как скажешь брату твоему: "дай, я выну сучок из глаза твоего", а вот, в твоем глазе бревно

Изучайте, многое поймёте!
Майже _ 27.03.2020 15:19
IP: 193.201.217.---
Vasyl Pavlov:
Прошу більше не турбувати!
Не турбуйтеся, та нестурбовані будете. Не знаю хто сказав...

Є така приказка: друзям – все, ворогам – закон. Намагаючись тут вибірково постуляти пельки посиланнями на КПК ви просто демонструєте хто ваші друзі, а хто вороги
iip _ 27.03.2020 14:03
IP: 31.40.110.---
Vasyl Pavlov:
Де документи або посилання на "... діагноз псіхіатрів и вирок крімінального суду"? Немає?!
Вань – ти що, НЕ згоден з тим, що Путін моральний виродок, кровавий вбивця і військовий злочинець?
Диви – ще й НАКЛЕПОМ мені погрожує:::)))) Капец.

Ось тоді читай, щоб не сумнівався – я стверджую, що Путін моральний виродок, кровавий вбивця і військовий злочинець на совісті якого дестки тисяч смертей. Місце Путіну або у тюрмі, або у психушці. Один підрив будинків у Росії за його вказівкою чого вартий.

Давай – роби швиденько скрін-шот та дуй до А.Ве.Портнова з доносом – он яку рибку ти спіймав – недруга Путіна::)))
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 13:32
IP: 66.70.178.---
iip:
Vasyl Pavlov:
Ви вже ідентифіковані, вже знаєте про це?!
Щоб навіть не сумнівалися – знаю, я ж не в Сахарі живу. Тільки коли ж це Я розпалював національну ворожнечу? Може наведете пару цитаток.
Кремлівськи виродки та кровавий вбивця Путін – це не національність – це діагноз психіатрів і вирок кримінального суду. Або отой недоносок "табібік", що називає Інститут національної памяті терористичною організацією.
Треба ж якось реагувати...::::))))))
Кожна сторона винна довести ті обставинні, на які вона посілається як на підставу своих вимог або заперечень (ч.1 ст.74 ЦПКУ).
Де документи або посилання на "... діагноз псіхіатрів и вирок крімінального суду"? Немає?!
Кримінальна відповідальність за наклеп – до трьох років позбавлення волі.
А по совукупності..., – втім рано, ви своїми протиправними діями ще багато чого можете додати! 😂
Прошу більше не турбувати!
iip _ 27.03.2020 12:39
IP: 31.40.110.---
Vasyl Pavlov:
Ви вже ідентифіковані, вже знаєте про це?!
Щоб навіть не сумнівалися – знаю, я ж не в Сахарі живу. Тільки коли ж це Я розпалював національну ворожнечу? Може наведете пару цитаток.
Кремлівськи виродки та кровавий вбивця Путін – це не національність – це діагноз психіатрів і вирок кримінального суду. Або отой недоносок "табібік", що називає Інститут національної памяті терористичною організацією.
Треба ж якось реагувати...::::))))))
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 10:58
IP: 149.56.132.---
iip:
Vasyl Pavlov:
Я звертався до тих, хто "без довідки"! Прошу більше не турбувати!
PS -... 31.40.110. "Iip" is an IP address range owned by Trest Ukrtelebud LLC...
Вася – ты шо думаеш, шо самый умный и другие не знают, как пробить ай-пишник?
В наш просвещённый век даже прокси тебя не спасёт, ежели тебя захотят вычислить.
... Да и на дальнейшее патриоты прятаться уже не намерены. И уж ТОЧНО патриоты не намерены равняться на Портнова...
Ви вже ідентифіковані, вже знаєте про це?!
Вважаю, тому перестали ображати, погрожувати тощо!
Швидко вмієте перебудовуватися!

PS
До вашого відома: якщо суб'єкт владних повноважень ЄС дізнаєтеся про те, що Ви розпалюєте міжнаціональну ворожнечу, Вам відмовлять у в'їзді в ЄС!
iip _ 27.03.2020 10:33
IP: 31.40.110.---
Vasyl Pavlov:
Я звертався до тих, хто "без довідки"! Прошу більше не турбувати!

PS –... 31.40.110. "Iip" is an IP address range owned by Trest Ukrtelebud LLC...
Вася – ты шо думаеш, шо самый умный и другие не знают, как пробить ай-пишник?
В наш просвещённый век даже прокси тебя не спасёт, ежели тебя захотят вычислить.

Так шо единственный путь – не писать кремлёвскую фсб-шную хрень, не выгораживать наёмных мокшанских бандюг-террористов и вообще – быть искренним патриотом Украины, а не рузького миру – тогда и прятаться не надо будет. В Украине пока ещё патриотам прятаться не надо, как это было при Хаме-Януковиче. Да и на дальнейшее патриоты прятаться уже не намерены. И уж ТОЧНО патриоты не намерены равняться на Портнова...
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 10:18
IP: 149.56.46.---
iip:
Vasyl Pavlov:
...А.В. Портнов збирає інформацію...
Бажаю всім не мати проблем не тільки в своїй державі, але також з поліцією в іншій державі при наступній поїздці за межі вашої держави! 😂
"Ребята, давайте жить дружно!"😁
Васюнчик – та ты никак на угрозы перешёл? А морда не треснет?
Та ещё и высветился, шо ты портновская подтирка – смотри не просто "портнов" а А.Ве.Портнов:)
Постойке смирно не стал?

Не переживай – в твою вонючую Мокшу я лично – ни ногой. И до Портнова ещё доберёмся...
iip! Я звертався до тих, хто "без довідки"!
Прошу більше не турбувати!

PS
... 31.40.110. "Iip" is an IP address range owned by Trest Ukrtelebud LLC...
iip _ 27.03.2020 09:59
IP: 31.40.110.---
Vasyl Pavlov:
...А.В. Портнов збирає інформацію...
Бажаю всім не мати проблем не тільки в своїй державі, але також з поліцією в іншій державі при наступній поїздці за межі вашої держави! 😂
"Ребята, давайте жить дружно!"😁
Васюнчик – та ты никак на угрозы перешёл? А морда не треснет?
Та ещё и высветился, шо ты портновская подтирка – смотри не просто "портнов" а А.Ве.Портнов:)
Постойке смирно не стал?

Не переживай – в твою вонючую Мокшу я лично – ни ногой. И до Портнова ещё доберёмся...
iip _ 27.03.2020 09:54
IP: 31.40.110.---
Александр Черных:
Автор и ему подобные не демократ,а демогог-популист,прикрывающий свою деятельность спасительным щитом с надписью-"ДЕМОКРАТИЯ".
Сашок – не пыли.
Война с кремлёвским мразями – это бои без правил – не тебе ли это знать лучше других.
Вот этот твой вышеприведенный высер в строну Автора, мерзость не по делу – разве не извержение твоего поноса?

Так шо – тебе можно кидаться какашками, а другим нельзя?:::)))))
Vasyl Pavlov _ 27.03.2020 09:38
IP: 149.56.135.---
Шановні коментатори!
Доводжу до Вашого відома що А.В. Портнов збирає інформацію про тих, "хто не працює, а їсть" для їй опублікування на сайті типу "Миротворець".

Звісно ж, Ви "без довідки"🌚; знайомі з правилами блогу; знаєте, що дані про коментаторів могут буті передані до МВС 💪; розумієте, що без НСД – зі ЗМІ, про кожного з Вас вже накопичена інформація 😎: про ваші образи, погрози, заклики і так далі.

Бажаю всім не мати проблем не тільки в своїй державі, але також з поліцією в іншій державі при наступній поїздці за межі вашої держави! 😂

"Ребята, давайте жить дружно!"😁
Log Log _ 27.03.2020 08:50
IP: 46.133.117.---
Урус Табиб:
будет признана террористической организацией.
Уролог-Анабиозный. Пока Вы были в анабиозе начался суд над реальными террористами
из любимой Вами ЭРЕФИИ.
В 2014 Вы с другом Шило гадили тут ("зачем это нужно России?"), вспомните "молодой" борец
с русофобией.
Из Вас политолог как из собачьего хвоста сито, пособник террористов.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter