21 квітня 2021, 10:46

Блюзнірство

Тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів.

Обговорення важливого документа перетворили у небачений фарс, який досі триває.

Спочатку голова комітету Микита Потураєв заявив про конфлікт інтересів: "Я не можу вести далі засідання, бо я етнічний єврей". Крім нього усунулися від роботи ще кілька представників "Слуги народу".

Комітет проголосував, проєкт постанови отримав потрібну більшість голосів.

Але це був лише початок.

До зали, забувши про "конфлікт інтересів", повернувся Потураєв, підтяглися інші, до того відсутні "слуги", і спробували переголосувати підтримку постанови.

Навіть після такої мобілізації, очевидно спонукуваної Банковою, яка, в свою чергу, спонукається російськими олігархами, забракло одного голосу. Тому нібито за підтримку переголосування зарахували голос Олександра Абдуліна. Він написав заяву, що це не так.

Відтак постанова вважається такою, що підтримана комітетом.

Протягом середи, четверга, п'ятниці з цим погоджувався голова комітету Микита Потураєв. Але не погоджувалася Банкова. Тож на сайті "Слуги народу" з'явилося повідомлення, що нібито постанову не підтримали.

Потураєв зник і відмовляється коментувати ситуацію.

Натомість з'явилася заява його заступниці Євгенії Кравчук:

"Не виключено, що ми з колегами зі "Слуги народу" реєструватимемо інший текст постанови у зв'язку з річницею, який би не викликав таких політичних баталій"

Тобто задовільняв би росіян!

"Потрібно дати можливість долучитися до цього проекту етнічним євреям, представникам інших національностей, громадянам інших країн". "Не хотілося б, щоб у нас були такі брудні бурхливі дискусії, образи, і не хотілося б вказувати євреям, як їм вшановувати пам'ять тисяч загиблих людей".

Трагедія Бабиного Яру сталася на українській землі. Обов'язком українських громадян незалежно від їх етнічного походження і – особливо – обов'язком української держави є вшанувати всіх жертв, незалежно від їх етнічного походження.

Будь-яке втручання у цю важливу і дражливу для України тему з боку Росії є неприпустимим. Незалежно від того, яким етнічним походженням його намагаються прикрити.

powered by lun.ua

Нищення культури триває

Культура є основою розвитку будь-якої нації. Кожна цивілізована держава приділяє величезну увагу підтримці культурних індустрій, поширенню якісного культурного продукту і зростанню культурного рівня громадян...

БАНДЕРА VS ГІТЛЕР І СТАЛІН: ЯК УКРАЇНЦІ ВІДНОВИЛИ УКРАЇНСЬКУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

30 червня 1941 – досі залишається днем, довкола якого найбільше контроверсій та гарячих дискусій істориків. Про нього нова серія нашого серіалу...

День незалежності Карпатської України.

Це історія одного з найтрагічніших з Днів незалежності. "Останні 24 години ми прожили в трьох різних державах. Прокинулися в Чехословацькій Республіці...

10 Днів незалежності. Третій: Акт злуки 22 січня 1919

22 січня 1919 року українці відзначали першу річницю незалежності. І готували ще одну урочистість – проголошення об'єднання УНР та ЗУНР. Організовував дійство корифей українського театру, актор Микола Садовський...

Десять Днів незалежності. День другий – 1 листопада 1918.

Найуспішніший військовий переворот українців, який заклав початок Західноукраїнській Народній Республіці. Про події і людей у моєму рідному Львові, які довели – це місто залишилося українським навіть після століть іноземного панування...

Не лише 24.08

Для колись поневоленого народу День незалежності країни – як день народження. Тому це головне державне свято, тому воно одне. Для більшості українців саме таким є 24 серпня...