21 квітня 2021, 10:46

Блюзнірство

Тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів.

Обговорення важливого документа перетворили у небачений фарс, який досі триває.

Спочатку голова комітету Микита Потураєв заявив про конфлікт інтересів: "Я не можу вести далі засідання, бо я етнічний єврей". Крім нього усунулися від роботи ще кілька представників "Слуги народу".

Комітет проголосував, проєкт постанови отримав потрібну більшість голосів.

Але це був лише початок.

До зали, забувши про "конфлікт інтересів", повернувся Потураєв, підтяглися інші, до того відсутні "слуги", і спробували переголосувати підтримку постанови.

Навіть після такої мобілізації, очевидно спонукуваної Банковою, яка, в свою чергу, спонукається російськими олігархами, забракло одного голосу. Тому нібито за підтримку переголосування зарахували голос Олександра Абдуліна. Він написав заяву, що це не так.

Відтак постанова вважається такою, що підтримана комітетом.

Протягом середи, четверга, п'ятниці з цим погоджувався голова комітету Микита Потураєв. Але не погоджувалася Банкова. Тож на сайті "Слуги народу" з'явилося повідомлення, що нібито постанову не підтримали.

Потураєв зник і відмовляється коментувати ситуацію.

Натомість з'явилася заява його заступниці Євгенії Кравчук:

"Не виключено, що ми з колегами зі "Слуги народу" реєструватимемо інший текст постанови у зв'язку з річницею, який би не викликав таких політичних баталій"

Тобто задовільняв би росіян!

"Потрібно дати можливість долучитися до цього проекту етнічним євреям, представникам інших національностей, громадянам інших країн". "Не хотілося б, щоб у нас були такі брудні бурхливі дискусії, образи, і не хотілося б вказувати євреям, як їм вшановувати пам'ять тисяч загиблих людей".

Трагедія Бабиного Яру сталася на українській землі. Обов'язком українських громадян незалежно від їх етнічного походження і – особливо – обов'язком української держави є вшанувати всіх жертв, незалежно від їх етнічного походження.

Будь-яке втручання у цю важливу і дражливу для України тему з боку Росії є неприпустимим. Незалежно від того, яким етнічним походженням його намагаються прикрити.

powered by lun.ua

Блюзнірство

Тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів...

СІМ КРОКІВ ПРОТИ СВАВОЛІ ПРЕЗИДЕНТА І СУДДІВ

Україна – за крок до колапсу конституційного ладу. Сваволя суддів і ще зухваліша сваволя президента штовхають нас у прірву правового хаосу і руйнації державності...

"Фейкові "опитування" Зеленського – поза законом

Заява Володимира Зеленського про фейкове "опитування" під час виборів 25 жовтня – це явка з повинною злочинця, що анонсує узурпацію влади. Наш обов'язок – зірвати ці плани...

Про 75 річницю завершення Другої світової війни.

Питання коли почалася Друга світова війна в Україні з історичного перетворилося на політичне. На жаль відповідь на нього не завжди знають навіть найвищі керівники держави...

СУД ЗОБОВ'ЯЗАВ СБУ РОЗСЛІДУВАТИ МІНСЬКУ ЗРАДУ ЄРМАКА І КУЧМИ

Сьогодні Шевченківський райсуд Києва зобов'язав СБУ розслідувати Мінську зраду Єрмака і Кучми: "Скаргу народного депутата В'ятровича В.М. на бездіяльність уповноваженої особи СБУ – задовольнити...

Правда про Голодомор-злочин? ДБР викликає мене на допит

Імперія завдає удар у відповідь. Мене викликають на добит в ДБР. У якості свідка по справі, ініційованій Бужанським – за проведення міжнародного форуму, присвяченого 85 роковинам пам'яті жертв Голодомору...