12 липня 2021, 13:17

ЧЕРГОВА АТАКА: "СЛУГИ" ЗНОВУ ХОЧУТЬ ВИВЕСТИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ З-ПІД ДІЇ ЗАКОНУ ПРО МОВУ

Друга річниця дії закону про мову, що відзначається 16 липня, викликала у "Слуг народу" чергове загострення.

До цієї дати вони підготували "подарунок" – нову спробу вивести з-під дії закону про мову телебачення, рекламу і виборчу агітацію. Оскільки зробити це в законний спосіб непросто, хочуть знову пропихати русифікацію незаконно.

Схема та сама, яку нещодавно намагалися провернути депутати Потураєв і Кравчук, подаючи поправки про виведення телебачення, реклами і виборів з-під дії закону про мову до законопроєкту, до якого ці поправки не мають жодного стосунку.

Навіть текст – практично слово в слово той самий. Тільки тепер його хочуть запхати в законопроєкт 5551-2 – зміни до Бюджетного Кодексу, що стосуються ремонту й реставрації об'єктів культурної спадщини.

Звичайно, цей проєкт не має жодного стосунку ні до мови, ні до телебачення, і впихання в нього цієї поправки прямо суперечить регламенту.

Вже у середу бюджетний (!) комітет Ради, більшість у якому мають "слуги народу", за задумом організаторів цієї авантюри, має наплювати на будь-які закони і проголосувати "за". Причому таблиці поправок до законопроєкту 5551-2 досі нема.

А вже у четвер, 15 липня "слуги" і щедро простимульовані депутати з "підтанцьовки" планують протягнути в цілому цей проєкт разом з русифікаторськими нормами на позачерговому пленарному засіданні.

Зеленський і його друзі-олігархи, чиї вуха стирчать із цією поправкою, поспішають. Бо 16 липня – це не лише друга річниця дії закону про мову. А й дата, від якої – уявіть собі! – українські фільми і серіали мають нарешті транслюватися по телебаченню українською мовою. Як це пережити тим, хто вважає, що "украінскій язик годітся только для комєдій"?!

До речі, для розуміння рівня цинізму нинішньої влади – в той самий час, коли слуги Зеленського в парламенті йтимуть у черговий наступ на українську мову, президент і міністр культури на своєму піар-форумі "Україна-30" розповідатимуть, як вони цю мову люблять і захищають.

Сьогодні фракція "Слуг народу" радитиметься, як оформити свої незаконні і антиукраїнські дії. Хочу сказати колегам з монобільшості: навіть не намагайтесь! Бо всякому терпінню є межа.

Якщо ви посмієте завдати настільки руйнівного удару по українські мові, можете навіть не заїкатися більше про патріотизм і національні інтереси.

Адже дозволити не україномовну виборчу агітацію і рекламу означає за брудні російські гроші брати участь у кремлівські агресії проти України.

Люди ніколи вам цього не пробачать!

powered by lun.ua

Як українці поховали СРСР на референдумі.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року став останнім цвяхом у домовину СРСР, який припинив своє існування через 25 днів після його проведення...

Найважливіший день

Ця серія про найважливіший день в сучасній історії України, а цей день – про те, що меншість може перемагати, якщо знає чого хоче і здатна сконцентрувати всі свої сили на досягненні мети...

У Польщі відкрили пам'ятник видатному українському гуманісту – отцю Омеляну Ковчу, "пароху концтабору Майданек"

Біля концтабору Майданек у Любліні 4 жовтня сотні людей зібралися, щоб вшанувати пам'ять "героя віри і любові", українця Омеляна Ковча. Символічне покриття із пам'ятника зірвали чотири "в'язні концтабору" під звуки скрипки, що лунали із табірної вежі...

Перший цвях у домовину СРСР

"Перший цвях у домовину СРСР" – назвав цю подію Збігнєв Бжезінський. Україна стала ще на крок ближче до свободи. Подивіться історію 16 липня 1990 – дня, коли Верховна Рада УРСР ухвалила декларацію про державний суверенітет...

Нищення культури триває

Культура є основою розвитку будь-якої нації. Кожна цивілізована держава приділяє величезну увагу підтримці культурних індустрій, поширенню якісного культурного продукту і зростанню культурного рівня громадян...

БАНДЕРА VS ГІТЛЕР І СТАЛІН: ЯК УКРАЇНЦІ ВІДНОВИЛИ УКРАЇНСЬКУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

30 червня 1941 – досі залишається днем, довкола якого найбільше контроверсій та гарячих дискусій істориків. Про нього нова серія нашого серіалу...