11 листопада 2021, 17:13

''Як історія одного дня тривала сто років'' – історичний серіал.

24 серпня 1991 року – далеко не відправна точка у незалежності України. До цього часу боротьба за нашу свободу тривала майже сотню років – все ХХ століття. І досі ми нині відвойовуємо свою незалежність на фронтах російсько-української війни. Команда творців серіалу "10 Днів незалежності" глибоко осмислила історичні події, які вели і ведуть нас до свободи останнє століття. Тепер і ви можете пройти цей шлях разом з нами.

Цього року Україна відсвяткувала ювілей – 30 років з дня проголошення Акта про незалежність України. Про цей день багато говорили й говорять, але зосереджуються на подіях, які пов'язані із 24 серпня 1991 року, показують передумови і наслідки цього дня.

Натомість ми як команда історичного серіалу "10 Днів незалежності України" вирішили подивитися на українську незалежність інакше.

Ми вирішили глобальніше підійти до цієї теми, подати ширший контекст і показати, що цей день має глибоке історичне коріння. Ми розповіли, що історія цього дня тривала майже сто років, а перша спроба отримати незалежність датується 22 січня 1918 роком – саме тоді був проголошений Четвертий Універсал, яким вперше проголосили українську незалежність. Власне, цій події і присвячена перша серія нашого історичного серіалу.

Наступні кроки, які робили українці протягом ХХ століття, також були сходинками до нашої незалежності, яку ми відвойовували і в Радянському Союзі, і на Майданах. Остання серія історичного серіалу взагалі присвячена недавнім подіям – Революції Гідності.

Ми безпосередньо брали участь у Майдані, тому, напевно, це була одна з найскладніших серій. На мою думку, якщо у 1991 році Україна проголосила незалежність від СРСР, то у 2014-му – від Росії. Очевидно, що це спричинило війну з Російською Федерацією, яка не готова відпускати Україну. Основний посил цієї серії – боротьба за свободу досі триває і вимагає від нас готовності захищати свою незалежність".

За словами однієї зі сценаристок проєкту Лесі Вакулюк, цей серіал буде зрозумілий усім, хто цікавиться історією і хоче осмислити її глибше.

"Коли ми вчили історію в школі, то все було заплутано – якась там УНР, хтось комусь щось обіцяв, ми губилися в тих Універсалах... Тож ми старалися зробити все можливе, щоб ці серії не нагадували шкільні уроки історії, коли вчитель відсторонено розповідає. Мені здається, нам вдалося. Коли дивишся цей серіал, то наче переносишся у той час і розумієш: українці виборювали ту країну, не будучи тут господарями. І їм вдавалося. Проте хтось не зробив із цього висновків і вже ми, молоде покоління, змушені були продовжували їхню боротьбу", – говорить Леся Вакулюк.

Всі серії історичного серіалу "10 Днів незалежності України" можна подивитися тут:

1. Четвертий Універсал – перша українська незалежність

2. Листопадовий зрив: як одна ніч змінила історію українського Львова

3. День Соборності: як об'єдналися дві частини України

4. Три держави за добу: як Карпатська Україна проголосила незалежність

5. Бандера VS Гітлер і Сталін: як націоналісти відновили Українську Незалежність

6. Перший цвях у домовину СРСР: як Україна прийняла Декларацію про державний суверенітет

7. Страх комуністів і натиск дисидентів: як Україна проголосила незалежність

8. Як українці поховали СРСР на референдумі

9. Історія українських майданів – від протестів на граніті до Помаранчевої революції

10. Революція гідності і цінностей: як Євромайдан змінив Україну

Історичний проєкт "10 Днів незалежності України" створений Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Команда проєкту:

Володимир В'ятрович – автор та ведучий

Андрій Сайчук – сценарист

Леся Вакулюк – сценаристка

Володимир Бірчак та Олеся Ісаюк – наукові консультанти

Яків Любчич – режисер

Михайло Смуток – виконавчий продюсер

Олександр Попенко – оператор

Костянтин Пузанкін – дизайнер

Олександр Климань – звукорежисер та композитор

Юлія Білоус та Катерина Бєслік – стиль

Кіра Лєтова та Олександра Корченкова – грим

Тетяна Колісник – редакторка соціальних мереж

Микола Попелуха – редактор архіву

Ігор Малахов, режисер архіву

Ярина Ясиневич – продюсерка

Лідія Тополевська – фінансистка

Дмитро Гузій – юридична підтримка

Анна Олійник – директорка.

powered by lun.ua

Історія українських Майданів у проєкті "10 днів незалежності України"-презентація, перегляд, обговорення з авторами.

Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу "10 Днів незалежності України" переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му...

''Як історія одного дня тривала сто років'' – історичний серіал.

24 серпня 1991 року – далеко не відправна точка у незалежності України. До цього часу боротьба за нашу свободу тривала майже сотню років – все ХХ століття...

Революція гідності і цінностей: як Євромайдан змінив Україну.

Останній епізод серіалу "10 Днів незалежності" про Революцію гідності 2013-2014 рр. Це історія, яку ми творили разом. Дякую за участь і цікаві думки Валерій Пекар...

На захисті свободи вибору. Помаранчева революція.

Навіть після відновлення незалежності в 1991 боротьба українців за свободу продовжилася. Восени 2004 ми відстояли одну з основ демократичного розвитку держави, без якої неможлива справжня незалежність, без якої ми б залишилися совєтською Україною – свободу вибору...

Як українці поховали СРСР на референдумі.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року став останнім цвяхом у домовину СРСР, який припинив своє існування через 25 днів після його проведення...

Найважливіший день

Ця серія про найважливіший день в сучасній історії України, а цей день – про те, що меншість може перемагати, якщо знає чого хоче і здатна сконцентрувати всі свої сили на досягненні мети...