Гліб Вишлінський Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради коаліції Реанімаційний Пакет Реформ

Парламентський грудень очима РПР: п'ять здобутків на фоні важливих провалів

30 грудня 2017, 15:30

Протягом двох пленарних тижнів грудня народні депутати прийняли п'ять важливих реформаторських законопроектів. Ці здобутки передусім є заслугою авторів та ініціаторів законопроектів, а також спікера парламенту Андрію Парубію, якому в непростих умовах вдається мобілізувати депутатську більшість для прийняття реформаторських ініціатив.

У сфері нацбезпеки:

1. Ухвалено за основу – Проект Закону N6109 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Ініціатори: Ірина Суслова, Тетяна Ричкова, Ірина Фріз, Мустафа-Масі Найєм, Світлана Заліщук, Ірина Констанкевич, Ганна Гопко, Ігор Луценко, Наталія Новак.

2. Ухвалено за основу – Проект Закону N6689 про внесення змін до статті 21-4 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", який передбачає підвищення рівня соціального захисту іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ. Ініціатори: Сергій Пашинський, Іван Вінник, Тетяна Чорновол.

Це два перші з пакету дев'яти законопроектів, які спрямовані на посилення соціально-правового захисту учасників війни з російською агресією.

У сфері запобігання корупції:

3. Ухвалено в цілому – Проект закону N4738-д щодо здійснення моніторингу закупівель, який передбачає встановлення автоматичних індикаторів ризиків щодо можливих порушень законодавства у сфері закупівель для проведення моніторингу закупівель органом державного фінансового контролю. Ініціатор Андрій Іванчук.

У сфері економічного розвитку:

4. Ухвалено в цілому – Проект Закону N2845 про безпечність та гігієну кормів, з метою стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції; забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів; захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації, а також гармонізація із законодавством ЄС. Ініціатори: Олександр Бакуменко, Олег Кулініч, Артем Вітко, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Валерій Лунченко, Микола Кучер, Петро Юрчишин, Владислав Голуб, Ірина Геращенко

У сфері дорожнього руху:

5. Ухвалено в цілому – Проект закону N5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, який впроваджує цивілізовану систему паркування транспортних засобів, дієвий механізм притягнення до відповідальності порушників правил паркування, вводить режим фото/відеофіксації правопорушень в сфері паркування, мінімізує вплив корупції на здійснення оплати паркувальних послуг. Ініціатори: Антон Геращенко, Ярослав Дубневич, Ігор Діденко, Володимир Ар'єв, Дмитро Білоцерковець, Наталія Новак, Геннадій Кривошея, Сергій Алєксєєв, Ігор Васюник, Сергій Кіраль.

Разом з "перемогами" доводиться говорити про "зради" або поразки місяця:

У сфері публічної адміністрації:

1. Не виконано публічні обіцянки Президента України Петра Порошенка стосовно скасування електронного декларування для громадських активістів та ухвалення нового законопроекту про антикорупційні суди. Хоча народні депутати на останньому сесійному тижні з четвертої спроби відкликали Проект закону N6011 "Про антикорупційні суди", що відкрило можливість Президенту України внести власний законопроект.

2. Ухвалено за основу – Проект закону N7206 з патріотичною назвою "Купуй українське – плати українцям", який створює можливості для корупції, руйнує конкуренцію в публічних закупівлях та суперечить міжнародним зобов'язанням України. Ініціатори: група депутатів на чолі з Олегом Ляшком.

3. Не включено в порядок денний – Проект Закону N7276 щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень.

Коментарі — 7
Volodymyr Parkhomenko _ 02.01.2018 15:24
IP: 195.162.90.---
1.А президент уповноважений скасовувати закони чи норми законів? – зокрема в частині електронного декларування.
2.Президент законопроект про антикорупційний суд вніс. Але ж не він закони приймає, нє?
Orest Jj _ 31.12.2017 08:19
IP: 77.52.53.---
Orest Jj:
Власовец Михаил Лермонтов воевал против страны, которую сам же считал своей Родиной.

Триколор над кремлём. Этот человек победил...

На немецком танке он не в'ехал, зато в калитку с заднего входа пронесли флаг и подняли на Кремлем.
youtu.be/dbTZBs2hXds
Выжившие русские вернулись... и увидели, что не осталось ни русских, ни России – один совок.,
Orest Jj _ 31.12.2017 07:17
IP: 104.155.29.---
Anatol Zubenko:
Orest Jj:
В Польше украинцев назвали беженцами, как и африканцев, а что бы они не пересекали границу с контрабандой, то строят с Украиной большой забор.
Вас вообще в приличное общество не пускают.На Олимпиаде будете выступать без Флага,гимна,герба, как"...Спортсмены родившиеся в России"...тьфу!
мля... В мире даже есть страна, которая выступает под белым флагом, и за неё всё решают Сурков и Волкер, никому неизвестные личности.
Orest Jj _ 30.12.2017 20:35
IP: 35.187.20.---
Уже не для кого не секрет, что снайперы на майдане вели огонь из гостиница Украина, который контролировала оппозиция и комендантом был г-н Парубий. И учитывая, тот факт, что следствие затянули аж на 4 года и не предоставляют материалов даже промежуточного расследования, не остается сомнений, что это дело рук оппозиции.
К тому же есть несколько документальных фильмов на этот счет от независимых западных журналистов, которые тоже на это указывают. В последнем фильме итальянского режиссера "Украина, скрытые истины" журналистам даже удалось взять интервью у непосредственных участников тех событий, которые откровенно расказывают – что это были за снайперы, кто их привел и как они стреляли.
Так вот что же получается...нынешняя киевская власть теперь помпезно таскает к мемориалам свечки и цветы, хотя самолично участвовала в убийстве этих людей.
Это такой верх лицемерия.
Вот как можно жить в таком лицемерном государстве и кричать о какой то гидности и что "мы не рабы"
majorvihr _ 30.12.2017 19:54
IP: 104.155.193.---
Kirill Belyaev:
Чого вт на того ореста наїхали? Приїхав хлопець з Воронежу і посилився на Українській правді.Він тут працює сутками,не відпочиваючи,на всіх коментах,всіх авторів.Коли він їсть,спить,відпочиває,гуляє і т.д. не зрозуміло.Це нове слово в Ботосфері...Його задача:конфлікт з дописувачами,хизування проукраїнським,вихваляння советского і руцького міра і обливання брудом авторів. Його хтось Запердолинком називав і він з ним згоджувався,може давні знайомі...
Kirill Belyaev _ 30.12.2017 18:54
IP: 35.195.250.---
Orest Jj:
В Польше украинцев назвали беженцами, как и африканцев, а что бы они не пересекали границу с контрабандой, то строят с Украиной большой забор.
А почитать суть постройки забора не судьба? Главное повонять?
Orest Jj _ 30.12.2017 15:56
IP: 35.187.76.---
В Польше украинцев назвали беженцами, как и африканцев, а что бы они не пересекали границу с контрабандой, то строят с Украиной большой забор.
Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter