Гліб Вишлінський Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради коаліції Реанімаційний Пакет Реформ

Боротьба зі злочинами бізнесу сама стала бізнесом

09 липня 2018, 18:50

Сьогодні провели круглий стіл, намагаючись зрозуміти, хто і як має розслідувати економічні злочини, не руйнуючи інвестиційний клімат.

Виступи учасників, а особливо підприємств, постраждалих від тиску СБУ, наштовхнули на аналогії з попередньої кар'єри в бізнесі.

І Нацполіція, і Генпрокуратура, і СБУ – всі хочуть "боротися" з економічними злочинами, бо саме в підприємців є гроші. І те, як працюють силові органи, дуже схоже на бізнес-стратегію – спочатку ти шукаєш в якому секторі економіки є гроші, потім "заводиш" в цей сектор групи по роботі із клієнтами, щоб там заробляти.

Наприклад, на сайті Офісу бізнес-омбудсмена можна побачити однотипні справи проти постачальників агрохімікатів. На мою думку, це є не виконанням державних функцій, а фактично створенням приватного корупційного бізнесу правоохоронними органами завдяки повноваженням, якими їх наділила держава.

Потрібно довести до кінця процес консолідації функцій силових структур у боротьби із економічними злочинами та створити нову установу за новими правилами. Інакше рекет, свідками якого регулярно стають посли країн-ключових партнерів України, поставить хрест на майбутньому країни.

Детальніше про що говорили учасники круглого столу тут

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Pavel Sorochynskyi _ 10.07.2018 17:47
IP: 37.55.57.---
Маразм. Граються людськими долями та виставляють себе шутами перед цивілізованими країнами. СОРОМ. Тупість в тому що боротьба з економічними злочинами не потребує чогось нового чи складного. У всьому світі ведеться така боротьба. Що придумують в Україні зрозуміти НЕМОЖЛИВО.
Елена Величко _ 10.07.2018 13:36
IP: 178.95.130.---
Olexiij Babenko:
Зменшити державне втручання в економіку. І в жодному разі ніяких консолідацій.
Так в нас й так в "економіку" держава не втручалась – ЧАС САМЕ ВТРУЧАТИСЬ _ то й є створити умови, та перше – то для життя громадян, то й бізнес інший, бо такий, що знищив економіку – то паразит, а не бізнес, бо замість справи робе розпродаж усього та нищить робочі місця.
Olexiij Babenko _ 10.07.2018 06:16
IP: 37.53.33.---
Зменшити державне втручання в економіку. І в жодному разі ніяких консолідацій.
Елена Величко _ 09.07.2018 22:20
IP: 178.95.130.---
А я думаю, що саме бізнес зробив шкоду, усьому суспільству, бо починав та продовжує як бандитський, не рахується ані з робітникам, ані з громадянами. От скажіть мені пане Автор, як це сталось, що бізнесмени мають усе: віли, літаки, рахунки на мільйони, лікуються та відпочивають за кордоном...а громадянам нема на що жити, постійно рівень життя падає? Що правоохоронці повинні тоді захищати? Такий бізнес?
А я думаю, що потрібен ІНШИЙ бізнес, бо щоб не робилось – НІЧОГО З ТАКИМ ЯК Є – не буде, громадян не буде...
Evgen Afanasyevsky _ 09.07.2018 19:47
IP: 176.110.46.---
Спочатку б треба чітко описати, що є економічний злочин. Потім зробити однозначний перелік злочинів. А потім вирішувати, як і комуз цим боротися, і взагалі, чи потрібна "боротьба".
ONLINE
Річниця Майдану75 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter