Гліб Вишлінський Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради коаліції Реанімаційний Пакет Реформ

Як зробити так, щоб гривня не впала

10 серпня 2018, 21:47

Цього тижня валютний ринок карав країни, де переміг популізм.

Головною жертвою, звичайно, стала турецька ліра, яка лише за п'ятницю знецінилася на 15%, а з початку року – більше, ніж на 40%. Це як девальвація гривні до долара з 27 до 46.

Але і гріхів у турецької влади найбільше. Президент Ердоган спочатку розганяв економіку дешевими кредитами, як мріють українські адепти промислової політики. Коли це призвело до неминучого стрибка інфляції, він тиснув на центральний банк, не даючи йому підвищити процентну ставку. Почалася девальвація ліри. Після перемоги на виборах замість скористатися моментом, і навести порядок в фінансах країни, він призначив міністром фінансів свого зятя замість більш досвідчених кандидатів. І, врешті решт, посварився з США, що закінчилося підвищенням мит США на турецькі метали.

Заява президента Ердогана, що стосунки з Росією, навпаки, досягли найвищого рівня, мало допоможе турецькому президенту в підтримці ліри. Російський рубль в п'ятницю теж впав на 2% та досяг найнижчого рівня до долара за два роки. По російській валюті вдарила загроза нових американських санкцій против РФ за отруєння родини Скрипалів в Британії. Помста шпіону-зраднику за допомогою хімічної зброї дорого коштуватиме російській економіці.

І, нарешті, британський фунт, який впав до 1,27 доларів за фунт, та цього тижня досягав найнижчого значення до євро з жовтня минулого року. Тут причина теж проста – политики, які безрозсудно втягнули країну в Брекзіт, зараз не здатні спланувати його адекватним чином. Низка заяв, що наступного року все може закінчитися безладним виходом Британії з ЄС без будь-якої угоди, і обвалила фунт.

Гривня непогано тримається за такої нестабільності. Але цього тижня ми добре побачили ціну популізму. Якщо уряд якнайшвидше не підвищить ціну на газ до ринкової, і Україна залишиться без грошей МВФ та інших кредиторів, гривня повторить обвал турецької ліри.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Ігор Баган _ 13.08.2018 11:40
IP: 176.100.14.---
Які стратєги така і економіка.
Елена Величко _ 12.08.2018 11:21
IP: 178.95.130.---
Нижче, йде про те, що транспортування газу іноземними фірмами буде більше 50% до 2035 року...
саме в Україні...Тобто, таке "прогнозування", що більше половини ринку транспортування – іноземним фірмам, – отака промислова політика Уряду, таке РПР та стратегування.
Тут слід сказати правду, що можна непомітно усе робити поганіше життя та гірше, але все рівно прийде час, коли СТАНЕ ЩЕ ГІРШЕ, бо політика викачування нічим добрим не може закінчитись.
Тому чим раніше ми почнемо перетворювати – тим краще, й прогресивне оподаткування та підняття У РАЗИ нижчого рівня доходів + дистанція – усе це буде, але чим довше тягнути – тим нижче буде рівень життя, й ніякі мантри та РПР та й відома установа не взмозі усе це змінити, бо уся економічна система зламана та спотворена та не може працювати на розвиток добробуту громадян.
Елена Величко _ 12.08.2018 11:12
IP: 178.95.130.---
Треба нам усвідомити, що нам необхідно десь 40-50 млрд дол. та промислова політика. Нам потрібне НЕГАЙНЕ приведення до РИНКОВОГО, тобто співставного по ПКС рівня доходів населення
до витрат та цін. ТРЕБА сказати, шр у багатьох країнах є РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН, тим паче на енергоносії, у тому числі й у Європі. Тобто, усі, особливо, розвинуті країни ПЕРШ за все дбають про своїх громадян, а не про "ринкові відносини". Бо не треба дурні мантри повторювати, щоб собі наварити та змитись.
Треба, щоб БАНКИ почали виконувати свої функції, а не заганяли населення у борги.
Мета – ДОХОДИ та добробут населення, здоров"я населення, екологія та інше. Під це повинна бути програма – План, бо уся Європа живе за Планом, хоч і називає це прогнозування, за цим планом, наприклад,транспортування газу іноземними фірмами буде більше 50% до 2035 року... НЕ ЗАСОБИ, а МЕТА – є головне. Не ринок, а життя, УСЮДИ є механізми РЕГУЛЮВАННЯ ринку та ціни, задля добробуту громадян – усе інше мантри та брехня.
Елена Величко _ 12.08.2018 11:01
IP: 178.95.130.---
Пане Автор,Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, яку саме СТРАТЕГІЮ ви розробили?
Справа у тому, що ви заявили себе (маю на увазі усіх з РПР) як такі, що здійснюють кроки, щоб зробити економіку, й ЩО ВИ ЗРОБИЛИ? Повторювати усім мантру про те, що в нас ціни найнижчі у Європі – ТО ВСІМ НАБРИДЛО, та не працює, бо всі У СВІТІ знають про ПКС, якщо ви не знаєте – то вчіться. А обдурити усіх своїми незнаннями та лобізмом – то ваш ГРІХ, розумієте? Підвищення цін у рази – то ПРОТИЕКОНОМІЧНА діяльність, коли ви маєте "позабалансові кошти" у розмірі неспівставним з ЗП та доходами населення, – НЕ МАЄТЕ права взагалі розписуватись за людей, так саме як і К, що повісив СВОЇМИ райдужними розрахунками усе "на багатих" – на бюджет, та брехав про однакову ціну.Коли ви,АВТОР,усе це підтримаєте та просто повторюєте як папуга – ви учасник, усього цього шабашу проти людей, шабашу баблометів та невігласів.
Sergei Puzenko _ 12.08.2018 08:04
IP: 80.93.119.---
і яка ж наразі риноква ціна газу і звідки її в україні взяти. Чому тут потрібно публікувати проституток кобелева?
Сергей Папков _ 12.08.2018 00:55
IP: 35.235.226.---
Anatol Zubenko:
Гривня намертво прив"язана до дерев"яного, і до тих пір, поки буде вільно продаватись за рубль,вона буде іти за ним. Коротше кажучи- гривна рятує рубль і падає сама. Скільки вам ще треба часу, щоб ви це зрозуміли? Продовжуйте радіти, що падає рубль-мазохісти...
А ОСЬ ЦЕ ДУЖЕ СХОЖЕ НА ПРАВДУ! В пост-соціалістичних країнах Східної Європи і країнах Балтії ринкові реформи розпочали з того, що НАМЕРТВО зафіксували курси своїх злотих, латів, літів та крон до євро і зробили гаслом своїх цкетробанків: "Нехай згине світ, але наша національна валюта стоятиме, як вкопана!".
Сергей Папков _ 12.08.2018 00:49
IP: 35.235.227.---
Пан автор отримує зарплатню в "Нафтогазі" чи у газотрейдерів? Що таке "ринкова" ціна на газ? На мій хлопський розум нижньою межею ціни на газ (як на будь-який інший товар) є його собівартість (дешевше втрачається сенс виробництва); верхньою межею ціни є ситуація, коли товар перестають купувати (а ось з цим в умовах монополізму та вісутності альтернативи виникають дуже великі проблеми). Тож всі ці розмови про "ринкову ціну на газ" є тим самим популізмом, але ринковим (в інтересах дуже певних осіб).
Тепер про кредити МВФ і моління на них. Хіба гроші МВФ не треба буде повертати? А з яких джерел? І тут зразу згадується сентенція автора про "українських адептів ПРОМИСЛОВОЇ політикм: "Якщо будь-які кредити не вкладаються в розвиток промисловості (тобто виробництва), то як ви збираєтеся їх повертати?".
І ще пригадується, що ані Польща, ані Балтія, ані Чехія (які досить непогано почуваються, принаймні порівняно з Україною) якось обійшлися без "сідання на голку МВФ".
fes4214 _ 11.08.2018 08:30
IP: 35.235.227.---
Якщо "експерт" не промовить слово "популізм" – то тоді не буде вважатися експертом як таким. "Ціна популізму" – це твій копійчаний пост, дурню.
Яку тільки хрінь на замовлення не напише такий "експерт", щоб тільки виправдати підвищення цін, зокрема на газ.
Tatyana Supryaga _ 11.08.2018 08:02
IP: 93.77.37.---
Yuri Dubov:
Повністю підтримую Вас. Ні в Туреччині, ні в Англії валюта не підтримується кредитами МВФ. В цих країнах стабільна економіка, створені умови для малого і середнього бізнесу і, відповідно, стабільна валюта. Ті незначні падіння, які викликані в одному випадку Брекзітом, в іншому – санкціями США, будуть досить швидко подолані. Адже там влада думає про економіку і рівень життя власних громадян, а не про те, як замилити очі МВФ і виклянчити чергову порцію грошей в борг, вважаючи це єдиним порятунком національної валюти.
Oleksandr Kotyk _ 11.08.2018 01:10
IP: 35.235.227.---
Коментарі з розряду "обнять і плакать", економісти від бога.
Aleksandr Pisetskiy _ 10.08.2018 23:43
IP: 35.235.227.---
До тех пор пока Гривна остается бумажной, до тех пор ее можно эмитировать.
До тех пор пока ее можно эмитировать, до тех пор будет инфляция.
А чтобы население не поняло кто их обворовывает, выпускают "экспертов" задача которых пустить пыль в глаза и направить гнев на "wrong enemy" виноватыми будут назначать "сырьевую экономику", "торговый баланс" и еще кучу причин придумают. Экспертам придется сказать много слов чтобы не сказать правду.
Причина инфляции одна – эмиссия гривны.
Tatyana Supryaga _ 10.08.2018 23:21
IP: 93.77.37.---
Ніяких грошей МВФ не дасть, доки не побачить працюючий АКС і реальну боротьбу з корупцією. Саме лише підвищення ціни на газ не допоможе. І не порівнюйте, будь ласка, гривню з турецькою лірою і тим більше з англійським фунтом, жодна з цих валют не була штучно знецінена втричі, як наша. На початку цього літа долар коштував 26 гривень, зараз 27 з половиною, і після цього ви хвалитесь, що гривня тримається?
Гліб Вишлінський _ 10.08.2018 22:33
IP: 176.100.19.---
hahava:
Вже виконано.
hahava _ 10.08.2018 22:25
IP: 213.109.233.---
а про АКС вже мова не йде чи що? Наскільки я знаю без правок дєнєг нікто не даст
hahava _ 10.08.2018 22:25
IP: 213.109.233.---
а про АКС вже мова не йде чи що? Наскільки я знаю без правок дєнєг нікто не даст
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter