Єлизавета Ясько Народний депутат України, Голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи

2020 рік та випробування на антикрихкість: мої 10 перемог

29 грудня 2020, 22:02

У передноворічний період саме час підбивати підсумки минулого року. Це був складний та багатогранний рік, який приніс нам усім і мені, зокрема, немало "чорних лебедів", як особистих, так і політичних. Успішне приборкання цих птахів займає час, і за рік маю успіхи, що дозволяють стати більш антикрихкою, за термінологією автора "Чорного лебедя" Нассіма Талеба. Мені є про що розповісти за цей рік. І цим я хочу поділитись з вами, оскільки це й перемоги України також.

1.На окупанта чекають нові, дієвіші санкції

Я почала розробляти нову санкційну архітектуру України, яка дозволить, серед іншого, ефективніше протидіяти Росії. Оскільки зараз не існує базових і дієвих інструментів санкційної політики (моніторингу санкційного режиму, відповідальності за його порушення, механізмів приєднання до міжнародних санкцій), то я вирішила виправити цю ситуацію. Протягом другої половини 2020 року я провела серію експертних зустрічей з народними депутатами, урядовцями, правоохоронцями, експертами, що знаються на темі санкцій, а також санкційні слухання під егідою трьох комітетів Верховної Ради України – зовнішньої політики, євроінтеграції, нацбезпеки і оборони. Ми з командою підготували новий законопроєкт "Про національні та міжнародні санкції", який після ухвалення замінить чинний закон "Про санкції". Не забарилась і реакція Москви на мої ініціативи – моє прізвище з'явилось у санкційному списку російського уряду.

2.Ми сказали "ні" створенню Консультативної ради ТКГ

Я була однією з перших народних депутатів, які підписали відозву про створення так званої "консультативної ради" у ТГК. Згідно з документом, який потрапив у мережу, в так званій новій раді повинні були засідати окупанти та колаборанти, що нині хазяйнують на непідконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей. Завдяки патріотичній позиції кількох десятків депутатів від правлячої більшості, керівництво держави усвідомило, що цей план – пастка, і відкинуло його.

3. Створення фонду "Yellow Blue Strategy"

З нагоди свого 30-ліття я заснувала фонд промоції України та підтримки сучасної української культури "Yellow Blue Strategy". Наша мета – зшивання України, налагодження комунікацій регіонів, підтримка молодих українських митців та просування позитивного образу України за кордоном через культурну дипломатію. Шляхом збереження та популяризацію культурних здобутків з різних куточків України, ми зробимо нашу країну згуртованішою та духовно багатшою. Мій фонд опікуватиметься всіма видами мистецтва, хоча починаємо ми з музичного мистецтва. Саме тому я створила Міжнародний оркестр свободи. Наприкінці року YBS започаткував новий телепроєкт – "Як звучить Україна", мета якого зробити так, аби ми всі почули, як звучить Україна в усіх її куточках. Він побачить світ вже на початку 2021 року!

4.Перезапуск та діджиталізація груп міжпарламентського співробітництва

Я підготувала поправки до Положення про парламентські групи дружби з іноземними країнами, якими я опікуюсь як голова профільного підкомітету. Серед нововведень – дозвіл проводити засідання груп онлайн, встановлення формули розрахунку граничної чисельності керівництва груп в залежності від їхнього розміру. Також встановлено вимоги до керівництва груп і закріплено вимоги щодо планів роботи груп. Попри ковід, я вважаю, що міжпарламентська співпраця має тривати. Україна потребує друзів і союзників – не лише в Європі й Америці, але й у Азії та Африці. Я почала роботу з африканським напрямком, і у 2021 році вона триватиме.

5.Підписано Білоруську декларацію

Я щиро підтримую боротьбу сусідів-білорусів за свободу та демократію. Всьому світові відомо, що результати виборів президента сфальсифіковані, а проти народу чиниться брутальний терор. Я підготувала документ, де було дано чітку оцінку цим кривавим подіям та вказано єдиний шлях виходу з кризи – загальнонаціональний політичний діалог та незалежне розслідування трагічних подій. Я назвала його Білоруською декларацією, під якою поставили свої підписи понад 30 делегатів ПАРЄ. Після того, як Аляксандр Лукашенка перетворився на узурпатора, Україна, разом з західними демократіями, розірвала контакти з білоруським режимом. Також я долучилась до створення тексту Постанови Верховної Ради, яка засвідчила нашу солідарність з волелюбним білоруським народом.

6. Підготовка запропроєктів, які засуджують співпрацю з окупантом

Я підготувала законопроєкти 4085 і 4036 про впровадження послідовної політики невизнання законності окупації Росією українських територій, засудження заперечення трьох геноцидів ХХ століття, що стались на території України, а також відповідні поправки до Кримінального кодексу України. Після ухвалення цих законів більше не толеруватиметься співпраця національних публічних діячів з окупантом.

7. Перша сесія ПАРЄ нової української делегації

Майже рік тому українська делегація у новому складі вперше поїхала до Страсбурга. Під моїм головуванням ми плідно працювали в комітетах та політгрупах, що заклало підвалини нашої якісної роботи в ПАРЄ на цілий рік. Ми провели зо два десятки чудових зустрічей, зокрема з нашими найбільшими друзями у новоствореній групі Балтік+. Адже тільки на цінностях прав людини та демократії триматиметься Рада Європи, а не на інтригах та брудних грошах. Я підготувала пропозиції про резолюції (англ. motions for a resolution) з назвами "Поступове культурне стирання та інші загрози для культури" та "Поляризація політичного середовища як прихована загроза переміщення населення". Їх об'єднують прагнення відреагувати на сучасні виклики культурному, ідеологічному та політичному розмаїттю європейських країн.

8. Мої нові якості

Кожен політик повинен бути відкритим для суспільства. З цим непросто змиритись, але такі правила. Цього року я змогла подолати страх перед спілкуванням з пресою і дала десятки коментарів та інтерв'ю, брала участь в ефірах та зйомках, виступала з трибуни Верховної Ради та у комітеті. Кожне моє слово було щирим, виваженим, патріотичним. Це було непросто, і я планую розвивати та поглиблювати свою медійну активність. Також я отримала природний імунітет від ковіду після 4-тижневої хвороби. Хвороба підступна. І перемога над нею в масштабі України та світу залежить від кожного з нас.

9.Налагодження співпраці з іноземними партнерами

Попри ковід, боротьба за Україну не припиняється ні на мить. Я регулярно зустрічалась і листувалась з іноземними дипломатами, членами парламентів, представниками міжнародних організацій. Всіх цікавить, чим дихає Україна, яка наша точка зору з актуальних питань міжнародної політики. Вірю, що саме добрі особисті стосунки з людьми з усього світу, які поділяють спільні з нами цінності, допоможуть досягти успіху в дипломатії.

Один з них – норвежець Бйорн Берг, який балотується на пост заступника генерального секретаря РЄ. Він спеціально приїхав до України, щоб зустрітися зі мною та моєю командрою. Ми організували для нашого гостя дві потужні зустрічі: з нашою делегацією в ПАРЄ та українськими експертами і правозахисниками. Це були фахові розмови європейців з європейцями.

Як засновник МФО "Щаслива Україна" та організатор кількох конференцій в місті Ко (Швейцарія), спільно з посольством Швейцарії в Україні я розпочала ініціативу з популяризації теми добробуту, щастя та людської безпеки через перехідне правосуддя та роботу з минулим.

У грудні представники Женевського центру політики безпеки провели триденну онлайнпрограму "Посилення людської безпеки" для народних депутатів та їхніх помічників. Разом ми обговорювали, як взаємодіяти з минулим та встановлювати мир.

Дуже приємно, що "Українська призма" відзначила мене другою сходинкою в списку народних депутатів, що найбільш активні у просуванні українських інтересів за кордоном. Прагну зростання!

10.Створення Кримської платформи

Всі роки після окупації Криму патріотичні політики, кримчани, експерти вимагали створення міжнародного майданчика, що прискорить деокупацію Криму. 2020 року це нарешті було зроблено – Президент України ініціював запуск Кримської платформи, де вестимуться потужний діалог на тему сьогодення півострова і масштабна робота задля його деокупації. Як одна з співголів МФО "Кримська платформа", я представлятиму український парламент на цьому майданчику. Вже на початку наступного року ми проведемо комітетські слухання на тему деокупації нашого півострова. Це перший і найважливіший крок для повернення теми Криму до міжнародного порядку денного! Крим – це Україна, і він буде визволений!

Найціннішим здобутком 2020 року для себе особисто вважаю переосмислення українських реалій та отримання системного розуміння процесів українського політичного життя. Вірю, що це принесе позитивні результати на благо України в новому році.

Успіхів Україні! Успіхів усім нам!

powered by lun.ua
Коментарі — 10
_ABM_ _ 31.12.2020 11:09
IP: 77.222.153.---
Щедрик Щедрик Щедрівочка – Микола Леонтович.
youtube.com/watch?v=Tl5CyKYhKis
Це світовий шедевр!
Українська щедрівочка у виконанні різних країн:
youtube.com/watch?v=MFcMatFa4R8
Хто не знає, Миколу Дмитровича Леонтовича у 1921 році застрелив чекіст.
В ніч з 22 на 23 січня 1921 р. композитор перебував у свого батька у селі Марківка Гайсинського повіту, де був убитий агентом ВЧК Афанасієм Грищенком, який напросився в хату переночувати, назвавшись чекістом, що проводить боротьбу з бандитизмом. Вранці невідомий пограбував будинок і застрелив Миколу Леонтовича. Текст рапорту, що розкриває ім'я вбивці композитора, оприлюднено лише у 1990-х роках.
Log Log _ 31.12.2020 08:43
IP: 185.237.217.---
Модератори, дякую за те, що рік банили розумово відсталого Олег Друзь
з Воронезької області. Нерозвинена істота на шостому десятку пише на рідній
російській гірше третьокласника. По змісту – маячня ідіота з інтелектом чотирирічної дитини.
Намагається ображати українців, а наспрвді демонструє свій ідиотизм.
Бажаю успіхів. Які б ніки кретин не вибирав, баньте нещадно.
Log Log _ 30.12.2020 16:15
IP: 185.237.217.---
Олег Друзь:
выкрик
Слабоумный дегенерат из Воронежской области, выкрик будет если ударить по жопе,
которая у тебя на плечах вместо головы. ПО-РУССКИ это называется лозунгом.
Но ты русского языка не знаешь. У тебя лексикон четырёхлетнего ребёнка.
Ни одной своей мысли. Повторяешь бредятину, обзываешь "селюками",
хотя сам живёшь в деревне. И о немцах лучше бы не напоминал, потомок
гитлеровского оккупанта.
Log Log _ 30.12.2020 13:21
IP: 91.196.178.---
Artem Kalynychenko:
Алекс Ковтун:
2 чаю цьому громадянину.=).
Смоли гарячої.
Влад Дорошенко _ 30.12.2020 12:47
IP: 93.72.24.---
Олег Друзь:
Навіщо Ви весь час повторюєте у коментарях "Слава Україні" та лише критикуєте?
Звідки тоді слава візьметься, як лише про "дно" писати?
Хоч колись би хтось написав, як уявляє ту славу, про яку вигукує.
З 10ти пунктів можна написати, як виглядала б новостворена слава?
Чим більше людей написало б, тим швидше прийшли б до спільного знаменнику.
Було б 10 заповідей, знали б, про що вигукувати, чого прагнути та до чого йти.
Он сьогоді Укрправда – Опитування. Чи готові ви відмовитися від безготівкової оплати? (якусь дурницю питають)
Був би живий Григогій, він би спитав: В чому по-твоєму "слава України"? До чого маємо прагнути і за нашого життя зробити? Які укр досягнення маємо передати дітям, щоб нас знову стало 52 млн.? А як передамо їм створену нами славу, то вони про нас казатимуть "героям – слава" і самі ставатимуть творцями нової слави – для своїх дітей героями. Бо наша критика – коментаторів не веде до слави, лише танці навколо дна.
Log Log _ 30.12.2020 08:14
IP: 185.237.217.---
Олег Друзь:
некий, так называемый союз писателей
Слабоумное чучело из Воронежской области, выбрал бы тему в которой
не так заметен твой идиотизм.
По одной этой строчке за версту видно, что ты после третьего класса ни одной книги в руках не держал.
"Шеститомник" недоразвитый, ты шести страниц не прочитал за свою никчемную жизнь.

белоруссы
Мои тапочки уписялись.
"Литературовед" безмозглый, не употребляй слова, если не знаешь как пишутся.
Расскажи лучше, что говорил "Тарас Бульба устами Тараса Шевченко".
Не "мля", а тля одноклеточная, унизить украинцев ты неспособен.
Лучше бы книги читал, чем о них писать.
Log Log _ 30.12.2020 08:09
IP: 185.237.217.---
Олег Друзь:
некий, так называемый союз писателей
Слабоумное чучело из Воронежской области, выбрал бы тему в которой
не так заметен твой идиотизм.
По одной этой строчке за версту видно, что ты после третьего класса ни одной книги в руках не держал.
"Шеститомник" недоразвитый, ты шести страниц не прочитал за свою никчемную жизнь.
белоруссы
Мои тапочки уписялись.
"Литературовед" безмозглый, не употребляй слова, если не знаешь как пишутся.
Расскажи лучше, что говорил "Тарас Бульба устами Тараса Шевченко".
Не "мля", а тля одноклеточная, унизить украинцев ты неспособен.
Лучше бы книги читал, чем о них писать.
Artem Kalynychenko _ 30.12.2020 07:39
IP: 178.150.207.---
Ви забули фото в бікіні.
Алекс Ковтун:
Девушка, отчёты в госдеп принимают в следующем окошке
2 чаю цьому громадянину.=).
Log Log _ 29.12.2020 22:48
IP: 185.237.217.---
Модервтори, час банити непорозуміння Алекс Ковтун.
Це не коментарі, а маячня дикуна.
Log Log _ 29.12.2020 22:45
IP: 185.237.217.---
Алекс Ковтун:
Юначе, психіатрична лікарня знаходиться за адресою:
м. Київ, Вулиця Кирилівська, 103а.
У Вас загострення, скачете по гілках блогів УП наче у Вас цвях у відомому місці.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter