Архієпископ Євстратій (Зоря) речник Київської Патріархії

''Единство Церкви – это очень важный фактор, в том числе для стабильности государства''

06 липня 2015, 20:27

Цитата у заголовку – слова головного дипломата Моспатріархії м. Іларіона (Алфєєва) з інтерв'ю італійській газеті.

Здається, що він, як колись первосвященник Кайафа, сказав правду під натхненням Божим, хоч сам мав на увазі зовсім інше. Раджу прочитати виклад його інтерв'ю.

Мої висновки:

1. Так, українська держвлада поруч з російською винна в тому, що дозволила розколоти на т.зв. Харківському соборі єдину УПЦ, а потім всіляко плекала філію Московського Патріархату в Україні, особливо в тих регіонах, які згодом виявилися найбільш небезпечними з точки зору сепаратизму і агресії "руссмира": у Криму, на Донбасі, на Одещині, Закарпатті, Буковині, Харківщині. Без всебічної підтримки державної і місцевої влади, особливо в часи президентів Л.Кучми та В.Януковича, а також систематичної протидії Київському Патріархату, МПвУ не мав би того впливу в цих регіонах і в цілому в Україні, який є зараз.

2. Без цього владного впливу і численних демонстрацій "поддержки руссмира", особливо у формі візитів п. Кирила (Гундяєва), у Москві не склалася би думка, що Україну можна швидко підкорити і поділити, адже тут, нібито, майже всі лише чекають знову злитися "в союз нерушимый". Ті, хто укладав плани створення "Новороссии", одним з її стовпів бачили саме структури та вплив МПвУ, доказом чого є задіювання в проекті Малофєєва, Нусенкіса та інших "православних олігархів".

3. Щодо Ватикану: Моспатріархія туманними обіцянками можливої зустрічі п. Кирила з Папою спрямовує позицію Ватикану щодо України в потрібне Кремлю русло. На жаль, Ватикан в цю зустріч вірить, а у Москві сподівається мати союзника в протистоянні агресивному секуляризмові. Як колись вірив, що фашисти, як "християни", є принагідне знаряддя у боротьбі з безбожними більшовиками. Велика помилка.

4. Моспатріархія не просто залежить від Кремля – вона є частиною держапарату Росії та виконує відповідні функції з просування інтересів Кремля і в самій РФ, і закордоном. Цьому є безліч доказів, включно зі свідченнями самого м. Іларіона перед послом США, відкритими через публікації Вікілікс.

5. Цитата, винесена у заголовок – істина, яку добре мають усвідомити всі в Україні. Єдність УПЦеркви з Москвою – інструмент підпорядкування Україні Кремлю й стабільності його автократичної системи. Церковна єдність в Україні без залежності від МП – один з наріжних каменів для подолання агресії Кремля і для внутрішньої української консолідації.

Хто виступає проти єдності та/або проти незалежності Церкви від Москви – свідомо чи ні працює на подальші спроби "руссмира" розвалити і поневолити Україну.

Дискусія – на моїй сторінці у Фейсбук

Коментарі — 9
Spirito _ 07.07.2015 14:15
IP: 93.72.102.---
PS.
Земля,яку благословив Андрій Первозванний, прийняла Вселенський Луч 1999,
передала інформацію всій планеті.
Для чого було дано текст Чаші Примирення? (не мені)
Spirito _ 07.07.2015 14:00
IP: 93.72.102.---
3.
- Московськії генерали церкви руйнували,
Запорожці в чистім полі як орли літали. – із пісні (з інтернета)
Spirito _ 07.07.2015 13:58
IP: 93.72.102.---
2.
- На Афоні знайшли невідомий український старовинний скит запорізьких козаків "Чорний Вир" -
"Афонський козацький скит "Чорний Вир" залишається важливою складовою історії,духовної культури,традицій та спадщини запорозького козацтва,безцінним пам"ятником,залишеним нам на Афоні нашими предками, і має величезну духовно-культурну та науково-історичну цінність", -
- Вулиці з радянськими назвами потрібно перейменовувати в пам"ять православних святих – Запарізький архієпископ УПЦ Лука -
"До чого призвів комуністичний режим,який намагався побудувати новий світ,заснований на безбожному світогляді?... -
Церква має очолити просвітницьку роботу стосовно суті ленінсько-сталінського режиму (світу антихриста).
Якщо в церкві ікони Сталіна і (Леніна – зустрічались повідомлення (?)) – то чия то церква?,
якщо мавзолей Леніна прирівняно до Києво-Печерської Лаври.
Spirito _ 07.07.2015 13:42
IP: 93.72.102.---
- Вірую... в Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву. -
Київ благословив Андрій Первозванний. (Апостольське благословіння для створення Церкви)
- Визнаю одне хрещення – (Андрія Первозванного,від Хреста,поставленого ним на київській землі)
Полтавський Козак _ 07.07.2015 11:47
IP: 104.197.79.---
Всі візантійські церкви створювались силою державної центральної влади. В тому числі сама константинопольська патріархія.
boh _ 07.07.2015 11:40
IP: 194.44.142.---
Бороться надо за души людей, а Церковь (любая) борется за денежные знаки...
CreativeLady _ 07.07.2015 10:33
IP: 95.133.75.---
На жаль, вища влада в Україні – не православні. Може цим пояснюється той факт, що держава мало робить для створення єдиної помісної церкви в Україні.
Miki2 _ 06.07.2015 23:46
IP: 93.72.11.---
Дякую, отче. Все так і є.
sagredo _ 06.07.2015 22:15
IP: 134.249.83.---
Спочатку було Слово. Сила Церкви – в її подвижниках і проповідниках. Історія знає багатьох видатних проповідників. На жаль, я не багато чув про сучасних церковних проповідниках. Люди розучилися викладати свої думки і доносити їх до пастви? Чи риторика як предмет зовсім відсутня в програмі Київської семінарії?
Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте