Архієпископ Євстратій (Зоря) речник Київської Патріархії

Патріарх Філарет – про застосування зброї під час мітингу біля Верховної Ради

31 серпня 2015, 17:56

"Я глибоко обурений насильством і кровопролиттям, вбивством, вчиненими сьогодні під час мітингу біля Верховної Ради України – відзначив Патріарх.

Церква не вважає за можливе давати категоричні оцінки питанню змін до Конституції, яке сьогодні обговорювалося у Верховній Раді. Серед наших вірних є і ті, хто підтримують такі зміни, і ті, хто виступають проти них. Так завжди є в демократичному суспільстві, коли на політичні рішення існують різні точки зору. І для того, щоби чути думку більшості народу, а також враховувати позицію меншості, існує парламентська форма демократії. Щоби не насильство і зброя, а парламентське обговорення і рішення визначало закони держави.

Інструментом демократії також є мирний протест і ненасильницький опір, право на які гарантуються Конституцією та законами. Саме завдяки мирному протесту перемогла Революція гідності – український народ захистив своє право, першим не застосовуючи насильство, а лише захищаючись від насильства щодо нього.

Але коли сьогодні під час акцій протесту застосовувалася бойова, смертельна зброя, кинули бойову гранату, коли пролилася кров, відбулося вбивство – це не демократія і не захист України, а розпалення громадянської війни.

В нашій історії не раз відбувалося подібне. В часи Руїни саме через внутрішні сварки ми втратили шанс на власну державність і на три століття потрапили у московське ярмо. Те саме сталося і на початку ХХ століття, коли українці боролися з українцями, звинувачуючи одне одного в недостатньому патріотизмі, – а у підсумку Україна опинилася у більшовицькій неволі.

Тому закликаю політиків і всіх громадян: не повторюймо старих помилок і власними руками не руйнуймо Україну! Історія яскраво свідчить, що криваві революції, на відміну від мирних, під якими б гаслами вони не відбувалися і чим би не виправдовувалися, завершувалися міжусобицею, ослабленням держави, ворожнечею в народі. В умовах, коли Україна переживає кремлівську агресію, відкриття озброєного "другого фронту" в Києві – це ніж в спину нашої Незалежності та державності. Політичні питання в демократичному суспільстві мають вирішуватися виключно мирним, правовим шляхом.

Так, багато що і багато хто в українській політиці потребують критики. Але критика ця не повинна руйнувати країну, щоби в гонитві за кращим не втратити те, що є доброго і зараз – як це сталося в часи після Богдана Хмельницького і на початку ХХ століття.

Я сердечно співчуваю рідним і близьким загиблого бійця Національної гвардії Ігоря Дебріна і молюся за спокій його душі. Прошу у Бога зцілення для поранених. Повторюючи слова гетьмана Івана Мазепи: "Жалься, Боже, України, що не вкупі має сини!", молитовно прошу мудрості та виваженості для політиків і всього народу.

Нехай Бог береже всіх нас і Україну!"

Прес-центр Київської Патріархії

Коментарі — 2
Spirito _ 31.08.2015 21:24
IP: 93.72.102.---
- 31 серпня Православна Церква шанує образ Пресвятої Богородиці "Всецариця" -
...пізніше стали помічати,що ікона робить благотворний вплив на хворих з різними пухлинами,
у тому числі злоякісними,як їх називають у сучасному світі. -
Мати Божа,звільни Україну від "різних пухлин",об"єднай "цей розділений народ" України,
покрий Україну Миром і Славою!
Амінь.
Nick1101 _ 31.08.2015 19:07
IP: 134.249.154.---
Я глибоко стурбований тим, що відбулося. Амінь.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте