Радикальний наступ на Prozorro: кому не дає спокою ефективна та відкрита система держзакупівель
Під кінець року у Верховній Раді загострилася не лише політичне протистояння всіх проти всіх, а й активізувалася законотворча діяльність. Проекти з'являються як гриби після дощу, а от щодо якості, то питання не є лише до проекту бюджету та податкової реформи.
Один з останніх перлів – проект змін до Закону про держзакупівлі (N3637) від Альони Кошелєвої. Таке відчуття, що пані Альона випустила з уваги те, що реформа держзакупівель вже йде повним ходом і не чули про систему Прозорро, про півмільярда гривень економії.
Якщо коротко, то пропозиція полягає в тому, щоб зробити електронну форму закупівель опціональною, себто по бажанню. Хоче чиновник закуповувати чесно і відкрито – подає заявку в Прозорро, а не хоче – не подає. Тобто мається на увазі, що учасники розпилу 50 мільярдів гривень (стільки за підрахунками МЕРТ "губиться" у держзакупівлях щороку) самі, добровільно відмовляться від лівих схем і підуть в Прозорро за велінням душі))).
Важко сказати, чим керувався автор проекту – суспільним благом (ну просто вірить людина в свідомість корупціонерів) або якимись іншими міркуваннями. Але виглядає це як мінімум, як палиця в колеса реформі держзакупівель. Але ж це чи не єдина реформа, в якій вже є конкретні результати (та ж таки 50-мільярдна економія, хоча б)!
Закликаю всіх депутатів не відволікатися на такі дивні ініціативи, а натомість розглянути дійсно вартий уваги документ – проект Закону "Про державні закупівлі" N3559. Його розробила (можна навіть сказати, вистраждала) команда МЕРТ, яка запускала Прозорро, за активної участі громадських активістів, експертів Реанімаційного Пакету Реформ, Transparency International Україна, Центру політичних студій та аналітики. Цей закон дасть можливість заощаджувати десятки мільярдів гривень на рік. А це, погодьтесь, прекрасно – як для карми, так і для політичного рейтингу))). Особливо напередодні Нового Року та нового політичного сезону.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.