Ярослав Юрчишин Заступник голови Політичної партії "Голос"

Запобігати чи карати. Яку тактику обирає уряд?

04 квітня 2020, 10:40

У сюрреалістичному серіалі "Українська влада проти коронавірусу" новий епізод – "Кара без злочину"

В чому ключова помилка уряду при введенні карантинних заходів? В тому що він намагається за свої недопрацювання карати громадян. Саме карати, а не запобігати поширенню епідемії коронавірусу.



Наприклад: карати за появу без масок у громадських місцях (тобто будь-де на визначення правоохоронців, бо чіткого переліку громадських місць немає). При цьому уряд не забезпечив українців належною кількістю масок. Дозвіл користуватися масками домашнього виробництва – яскравий приклад цьому. І дуже можливим буде випадок, коли людина після 6.04 виходить в аптеку для купівлі маски, бо ж без неї нікуди. Обійшовши 5 аптек, не знайшовши їх, буде зупинена патрулем (який теж не факт що у масці, бо уряд і про захист правоохоронців не дуже то й подбав) і зобов'язана виплатити штраф (насправді цю норму буде дуже легко оскаржити, як і будь-яку з карантинних норм уряду) у 17 тис. грн. Тобто в суму, яка б дозволила їй при наявності масок, забезпечити себе та свою родину цими елементами захисту на весь час карантину.

І таких непродуманих кроків безліч. Заборона навіть по двоє проходити парком. Втілилася мрія слуги народу Брагаря і тепер всі собаки стали елітними. Бо лише з ними та з дітьми можна пройтися парком. А постійне перебування у закритих приміщеннях, навіть провітрюваних, суттєво знижує імунітет, тобто здатність організму боротися з вірусами, зокрема і коронавірусу. Запобігти майовкам звісно можна було б логічніше, але...інституційна спроможність, а коректніше говорити неспроможність правоохоронців примушує урядовців карати, а не запобігати.

Хоча саме ті країни, які використовують не лише каральні та обмежувальні заходи (Італія, Іспанія), а й розумне запобігання, тобто тестування, забезпечення лікарів, правоохоронців, соціальних працівників повним захистом, відділяючи хворих, носіїв та потенційних носіїв від здорових та контролюючи контакти (Південна Корея, Японія) є більш успішними. Не в зупинці епідемії, це ще нікому не вдалося. А в мінімізації її наслідків.

Але, як казав батько слабких інституцій в Україні, маємо те що маємо: уряд хоче карати не створивши громадянам умови за яких вони можуть виконати введенні урядом правила. МОЗ ставить акцент на надзвичайних заходах, а не на забезпеченні лікарів та лікарень всім необхідним. Питання, чиє тоді здоров'я та й від чого охороняє це міністерство?

Ми не вперше в ситуації, коли нам не варто покладатися на уряд. Він справді робить те що може, на більше навряд-чи здатний. Тому Повернись живим критичні у захисті військових, Діємо разом у допомозі лікарів, Пацієнти України у забезпеченні лікарень, а бізнесмени Андрій Ставніцер чи Микола Вікнянській у координації захисту в областях. Справа порятунку потерпілих у руках потерпілих, бо рятівники зосередилися на покаранні тих, хто виплив за буйки на матрасі. Саме покаранні, бо вірять що це порятує.

Описав цю ситуацію в колонці як заступник голови партії Голос для НВ. (подяка за допомогу підготовки колонки правикові Максиму Костецькому). Будемо працювати з урядом пояснити, що запобігати завжди ефективніше ніж карати. Чи то в боротьбі з корупцією, чи з вірусом.

powered by lun.ua
Коментарі — 12
majorvihr _ 05.04.2020 19:08
IP: 188.150.163.---
Ильяс Ростовский:
Ну что вьі. Провокатор – вьі! А еще деятель безликий. Попахивает от вас ботофермой – " Все пропало!"
Нашихбють _ 05.04.2020 18:48
IP: 95.164.45.---
Чергове піар-белькотіння недодепутата. Моєму обуренню немає меж, це в "Голосі" всі такі, чи тільки окремі екземпляри?, які майже безперервно ллють воду на млин тих, які схожі на милих домашніх тварин які бекають. Каже ці адмінштрафи легко буде оскаржити, однак не додає, що це можуть зробити п'ять – десять відсотків громадян, що здатні сплатити послуги адвоката-монополіста, та непосильний судовий збір, а це на хвилиночку більше половини мінімального штрафу в 17 тис грн. Вибираючи таких, люди сподівалися на покращення, а одержали корисливих, безпорядньо-примітивних організмів. Сумно.
majorvihr _ 05.04.2020 17:18
IP: 188.150.163.---
Ильяс Ростовский:
Что тьі написал, неучь "русского величия". Твои коментарии попахивают дерьмом. Так и хочется сказать фразой мальчишки из фильма – "Дядя, тьі дурак?"
Сергей Папков _ 05.04.2020 13:34
IP: 93.73.23.---
Для ефективної боротьби з поширенням цієї пошесті треба одночасно використовувати обидва механізми: і запобігання, і покарання.
Потрібно запровадити достатньо жорсткі заходи для запобігання і дуже суворе та максимально невідворотнє покарання за їх порушення будь-ким.
Ivan Kulchytskyy _ 05.04.2020 11:44
IP: 194.44.139.---
Дійсно покарання будуть вибіркові, адже навряд чи зможуть перевірити виходи біля всіх будинків. І повна дурня, що люди, яким за 60 не мають права вийти за продуктами чи по іншій потребі.
Max Mel _ 04.04.2020 21:19
IP: 93.74.121.---
партия Голос как обычно ерепенится, как-будто имеет хоть какую-то поддержу) а по факту народный фронт
Log Log _ 04.04.2020 14:09
IP: 91.196.178.---
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
сделай сам и не ной и не рви
Безграмотная скотина, запятые правильно ставить научись.
Слабоумный идиот, выучи сначала родной РУССКИЙ на уровне третьего класса.
Breda _ 04.04.2020 12:11
IP: 95.132.150.---
Головне – що постійні настанови вірусологів та поради ВООЗ не зупиняє ідіотів. Вони живуть в своїй інформаційній бульбашці – заставляють всіх ходити в нікчемних масках, не дають формуватися місцевому імунітету в безпечний спосіб, не ізолють та не контролють контактерів та копають нам могили.
Grenader45 _ 04.04.2020 11:54
IP: 77.123.93.---
..."В чому ключова помилка?..."
Ключова помилка всіх соплежуїв у тому, що вини сподіваються на коротку пам'ять інших.
Давати поради увімкнувши "режим бога", так само легко, як колупатись у носі. Причому збоку, це виглядає так само "ефективно" і так само смішно.
"Будемо працювати з урядом пояснити, що..." – мля, порадник туєв...
Майже _ 04.04.2020 11:44
IP: 193.201.217.---
Quintus Horatius:
яким дурнем треба бути, щоб ставити в приклад Італію з Іспанією?
Добре, що нашого розумного читача не обдуриш і він чітко розрізняє негативні і позитивні приклади.
Quintus Horatius _ 04.04.2020 11:32
IP: 91.244.10.---
яким дурнем треба бути, щоб ставити в приклад Італію з Іспанією?
Віктор Совщак _ 04.04.2020 10:56
IP: 188.163.12.---
...уряд хоче карати... А в разі чого, в чию сторону будуть прокляття навки вічні... Дістанеться і внукам... Мене звісно ніхто іне згадає. і точно так і Ярослава Юрчишина... А от Шмигаля і Зеленського будуть памятати... І як сказав Зеленскький, свого часу, я хочу бути в історії, але "не вляпатися в неї"... Всі усвіті розміють, що головне життя і здоровя... І треба памятати про життя і здоровя цнших людей, які поряд з тобою... І будучи ні в чому не винні, можуть постаждати від твого чиху.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter