Ярослав Юрчишин Заступник голови Політичної партії "Голос"

Коронавірус та адекватність заходів запобігання епідемії

15 березня 2020, 11:41

Як вже відомо, зараз міжфракційна група на базі Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацьовує пакет рішень щодо запобігання епідемії коронавірусу. Цей пакет складатиметься з двох законопроектів. Один стосуватиметься медичних змін, а другий запобіжних заходів, зокрема алгоритму дій правоохоронців. Чи це потрібно? Так, приклад Кернеса в Харкові, який спробував ігнорити рішення уряду про карантин, аж поки не було відкрито провадження щодо цього, гарна цьому ілюстрація. Запобігти завжди легше ніж побороти.Але диявол в детялях. За пропозицією МВС спочатку було подано проект, відповідальність у якому вводилася не за поширення коронавірусу, а взагалі інфекційних захворювань. Подяка Ользі Стефанишиній від фракції "Голос", Вікторі Сюмар, членам робочої групи та комітету на чолі з Михайлом Радуцьким – добилися виправлення що чітко лише щодо коронавірусу та поки що на 3 місяці (з можливим подовженням).Та лишилася ще один виклик – криміналізація відповідальності за умисне поширення. Не будемо вдаватися в деталі доведення "умисності", бо це дуже складно і процеси триватимуть довше ніж процес над Насіровим, але давайте розберемося що дає криміналізація поширення коронавірусу По-перше, як я вже писав, дуже складно буде довести, відтак породжуватиме відчуття безкарності. Тобто не працюватиме. По-друге, дає поле для маніпуляції правоохоронцям (або платиш хабар і ми не бачимо умисності, або...). Чи спокусяться наші "реформовані" поліцейські, слідчі ДБР та інших структур – питання риторичне. По-третє, як відслідкувати зараження? Порушення умов карантину – так, спеціальне зараження...

Ну і основне. Нам треба не в'язниці хворими на коронавірус наповнити, бо до чого це призведе в нашому стані системи ув'язнення можна тільки уявляти. Нам треба ЗАПОБІГТИ епідемії.

Тому найбільш логічним було б впровадження адміністративної відповідальності з максимальними штрафами саме за порушення карантину. Поставши перед перспективою сплатити великі кошти, людина тричі подумає чи варто їй йти на порушення режиму. Якщо ж порушить, то стягнути куди швидше, кошти в бюджет і на лікування хворих. А не довгий процес, оплачений з бюджету, з наших з вами податків і, у дуже небагатьох випадках, утримування в'язня за наш кошт.

Саме за такий підхід бореться наша Оля Стефанишина з фракції Голос у робочій групі. Сподіваюся, його підтримає вся група і комітет.

Та це тільки запобігання поширенню. Дуже важливо знайти механізми зменшення негативного впливу на бізнес, безпекову, соціальну сферу, тощо. Тому нас чекає дуже складна робота. Юлія Клименко, ще одна колега з фракції Голос закликає терміново створити антикризовий штаб М'яч на стороні уряду. Не можете – кличте, допоможемо.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Александр 1 _ 16.03.2020 10:02
IP: 188.163.12.---
З інформаційних джерел складається враження, що людству слід очікувати на апокаліпсис у вигляді коронавірусу. Але давайте поглянемо на статистику, наприклад з Китаю.
Населення – 1,4 млрд. осіб.
Заражених вірусом – біля 90 тис. осіб, тобто, приблизно 0,006%
Загиблих 3,6 тис. – десь 4%, а від кількості населення – 0,00024%. Зауважимо, що епідемія вже пішла на спад і що лише від паління в Китаю помирає 3000 осіб щодня.
Чому ж підіймається такий галас із-за коронавірусу, коли вмирає одна, дві, сім осіб, навіть 1000 осіб, в той час як щодня в світі вмирають 150 000 людей з інших причин? Чи не є це суспільним психозом і вимушеним популізмом сучасних політиків?
Log Log _ 15.03.2020 22:35
IP: 46.133.21.---
Бабицкий Андрей:
говорю это как врач.
Тоже мне врач. Необразованный поц, который вместо учёбы играл в КВН.
Для продвижения по службе купил "корочки" юриста.
Больной комплексом неполноценности украинофоб, пытающийся
изобразить из себя более "русского" чем все россияне.
Шут гороховый "без кордонів".
Nadya Bombushkar _ 15.03.2020 21:15
IP: 213.174.21.---
"Голос" молодець!
Анатолий Герасименко _ 15.03.2020 17:30
IP: 193.16.45.---
Щоб створити антикризовий штаб, треба передусім,визначити його повноваження. Щоб цей штаб мав реальні механізми впливу, а не займався сбором ститистичних данних і видавав поради, які не можуть бути втілені з причини іх некомпетентності. Бо, все, що в цій країні пропонують створити, викликає певну недовіру і сумнів. На жаль...
Yuri Dubov _ 15.03.2020 17:05
IP: 178.95.5.---
Пане Ярославе, ви, всілякі історики, разом з "політикинями" і "філологинями" взагалі-то чи розумієте проблему? Не лише коронавірусу і на рівні загальної істерики, а серйозно – на рівні усвідомлення рівня медицини в нашій країні, і не на побутовому рівні, а відносно технологічної оснащеності 21 століття? Дуже легко закликати до кримінальної відповідальності (або як голобородько – "розстріляти всіх"), а чому не від кого не чути про мобілізацію ресурсів інженерів, науковців (яких вже майже нема) на термінову розробку і виробництво власного обладнання, такого, що ми за "сємки" чи металобрухт купуємо за кордоном? Але навіщо, адже ви, оці "смартфонні додатки", навіть і не уявляєте, що замість "держави в смартфоні" набагато корисніше і не так складно розробляти "кардіографи в смартфоні", і ті ж апарати штучної вентиляції легенів мабуть не є рівнем позаземної цивілізації. Але розумію, на жаль це або брак наукової освіти, лише "гуманітарна" (якщо нєбєзвозмєздно), або –... але то ще гірше.
Александр Черных _ 15.03.2020 16:18
IP: 94.244.158.---
Странно работают модераторы.Комент от Романов Денис спокойно появляется. Что можно после этого думать о подобной системе модерации?
Александр Черных _ 15.03.2020 13:23
IP: 94.244.158.---
Як можливо логічно поєднати такі два протирічя- "довгий час притягненя до відповідальності" і тезу про "переповненя вязниць хворими на короновірус".
Хвору людину,або людину з підозрою на те,що вона хвора на небеспечну інфекційну хворобу потрібно негайно примусово ізолювати, обстежувати та лікувати в наразі такої необхідності,а потім вже карати якимось чином.І ось на першому єтапі розмови про якість наших правохоронних та судових органів зовсім недоречні.Бо там де замість рішучіх дій з'являєтся балаканина завжди приходить велика біда.
hrim _ 15.03.2020 11:46
IP: 91.225.201.---
Чітко та за суттю.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter