В Україні після Революції гідності не має бути місця ленінському "демократичному централізмові" законопроектів 3693 та 3700
Вже сьогодні з ухваленням законопроектів #3693 та #3700 в українському парламентаризмі та органах самоврядування може бути узаконено внутрішньопартійне рабство та демократичний диктат партійного керівництва. Парламентські партії, які не захотіли створити реальних відкритих списків на минулих виборах і таким чином "завели" в Раду під своїми брендами потрібних людей, вирішили остаточно позбавити виборця впливу на представництво його інтересів в Радах. Законопроекти #3693 та #3700 фактично роблять з депутатів німих натискачів кнопок та виконавців волі парткерівництва. Після ухвалення відповідних законопроектів, парламентські дискусії стануть фактичною формальністю, а процеси реформ ухвалення державної політики опиняться в руках десятка народних обранців. Громадська платформа Реанімаційний Пакет Реформ закликає не голосувати за відповідні законопроекти.
Заява Реанімаційного Пакету Реформ
Минулий рік відзначився дуже важливими змінами в правилах партійного будівництва в Україні. Не без тиску з боку громадськості та міжнародних партнерів, за активної участі депутатів-реформаторів, вдалося провести зміни до фінансування політичних партій, які передбачають не лише контроль партійних кас, а й суттєво обмежують вплив партійних спонсорів. Власне 2016 рік мав би стати першим роком, який закладає основи для цих нових правил. Відтак відкривається вікно можливостей перетворити діючі фан-клуби лідерів та залежні від олігархів квазіпартійні угрупування у справжні партії європейського типу. Звісно, цьому б могли б допомогти вибори за відкритими партійними списками, з правом виборця обирати не лише партію, а й рейтингувати її представників. Натомість політики впровадили на місцевому рівні так звану "партійну мажоритарну", позбавивши майже третину округів представництва у місцевих радах.
Та намагання власників партійних брендів цим не обмежилися – в кінці 2015 року було внесено два законопроекти, метою яких є обмежити партійну демократію, встановлюючи контроль партійних лідерів над представниками осередків партій в місцевих органах влади (законопроект "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад N3693) та даючи їм механізми переглядати вже обрані списки до Верховної Ради та виключати з них "неугодних" (законопроект про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі N3700). Показово, що авторами цих ініціатив є керівники фракцій коаліції з красномовною назвою "Європейська Україна". Фактично створюється механізм усунення неугодних як на місцевому рівні, так і на національному. Якби такі правила б існували в часі проведення виборів, що "реформаторського десанту" в ВРУ та професіоналів-законотворців просто не було б.
Експерти Реаніманційного Пакету Реформ наголошують: намагання встановити диктатуру партійних лідерів не має нічого спільно з поняттям партійної дисципліни в європейському розумінні, а той тиск, який здійснюється на депутатів з вимогою прийняти в цілому законопроект 3693 та включити на розгляд 3700 вказує, що відроджуються негативні тенденції часів Януковича.
Партійний процес в Україні після Революції гідності має бути відкритим, прозорим, в ньому має бути присутня професійна дискусія щодо змісту політики, а не диктат власника партійного бренду.
• Реанімаційний пакет реформ засуджує намагання відродити в партіях коаліції "Європейська Україна" ленінський принцип "демократичного централізму" подавлення меншості більшістю.
• Закликаємо відхилити закони 3693 та 3700, які запроваджують диктатуру партійних вождів в Україні.
• Розпочати дискусію щодо Вибочого кодексу, який би запровадив відкриті виборчі списку і встановив контроль виборців, а не олігархів над формуванням представництв партій в органах законодавчої влади на всіх рівнях.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.