Діалог це завжди відповідь. Позиція Ініціативної групи "Першого грудня" щодо декларації Української бізнес-ініціативи
Днями представники великого й середнього бізнесу України оприлюднили звернення "Український бізнес суспільству і владі", де закликали до відкритого загальнонаціонального діалогу, кінцевою метою якого є подолання гострої кризи, в якій перебуває Україна. Задля досягнення цієї мети пропонується спільно розробити і прийняти "новий суспільний договір про спільні цілі, умови і принципи їх досягнення, а також взаємні зобов'язання бізнесу, влади на суспільства".
Ініціативна Група "Першого грудня" сприймає цей сигнал як вияв стурбованості і відповідальності національного бізнесу (принаймні, тих, хто виступив зі Зверненням) за стан справ у країні. Деклароване прагнення до "єдиних прозорих правил, ефективно ефективної моделі розвитку країни" може означати, що бізнес, як і суспільство, усвідомлює критичність існуючих загроз та необхідність спільної праці задля розвитку.
Ініціативна Група поділяє тривогу щодо драматичних викликів, перед якими опинилася Україна: корупція, війна на Донбасі, військова та інформаційна агресія путінської Росії, спрямована на дестабілізаціюУкраїни, економічна й фінансова криза. Усе це призводить до ще більшого поглиблення недовіри суспільства до влади.
У "Слові про свободу та відповідальність" Ініціативна група "Першого грудня" звертала увагу країни, що для довіри потрібні зусилля і влади, і підприємців, і церков, і громадських лідерів, і волонтерів, і всього суспільства. Ми підкреслювали, що в нашому суспільстві все виразніше постає запит на появу великої домовленості про майбутнє – нового й свідомого суспільного договору, чиї засадничі принципи формуватимуть правила нашого життя, а отже, окреслюватимуть мрію, до якої прагнемо.
Провівши консультації та зустрічі з тими, хто підписав Звернення, Ініціативна група "Першого грудня", позитивно оцінює та підтримує наміри Української бізнес-ініціативи щодо організації відкритого загальнонаціонального діалогу і прийняття нового суспільного договору.
Чесний діалог – це шлях до встановлення атмосфери довіри в країні; це можливість виробити чіткі правила, за якими має жити вільна від корупції і "кривосуддя" Україна, в якій матимуть місце врівноваженість між владою та бізнесом, між бізнесом і громадянським суспільством та між громадянським суспільством і владою.
Україна, як ніколи, потребує відповідальності своїх громадян, консолідації довкола базових занолюдських цінностей, чіткої стратегії і дії. Лише ті правила існуватимуть і формуватимуть наше майбутнє, за які кожен буде готовий віддати найдорожче.
Історія не залишає нам права гаяти час.
До Ініціативної групи "Першого грудня" ввійшли провідні представники української інтелігенції: В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський.
Як гадаєте, відповідь влади буде? Чи урядова криза відвертає увагу від позиції як бізнесу, так і моральних авторитетів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.