Співпраця з громадськими експертами допоможе новому голові ВРУ підвищити ефективність парламенту
Вступивши на посаду голови ВРУ, Андрій Парубій зробив акцент на підвищення ефективності та прозорості роботи парламенту, активізації його взаємодії з урядом та експертами як з України так і міжнародними. І, не відкладаючи в довгу шухляду, вже на перше засідання Погоджувальної ради ВРУ під своїм головуванням, запросив представників коаліції "Реанімаційний Пакет Реформ" та програми USAID Rada, демонструючи новий рівень відкритості. Ще перед тим, в п'ятницю 15 квітня, провів зустріч з представниками Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності ВРУ на чолі з екс-президентом Європарламенту у 2002-2004 рр. Петом Коксом. На цій зустрічі було проговорено План реалізації рекомендацій Місії і новий голова ВРУ заявив готовність продовжувати тему реформування ВРУ на європейських засадах. То ж є і заяви, і дії. Та чи підтримає починання голови парламент?
Якби там не було, а експерти РПР й надалі будуть надавати свої рекомендації на поточний пленарний тиждень. Буде змога їх представляти особисто експертам на Погоджувальній – добре, бо додасть довіри та зменшить популізм цього важливого органу. Цього тижня пропонуємо зосередитися на наступних викликах:
- запровадження механізмів закупівлі для сфери безпеки та оборони з використанням механізмів системи Prozzoro законопроектом 4288. Законопроект розроблявся командами Міноборони, Мінекономічного розвитку та торгівлі та отримав схвальні відгуки експертів РПР та Trasparency International Україна, поданий за авторства Андрія Іванчука та Івана Вінника
- законодавче забезпечення реформи КМУ та ЦОВВ законопроектом 2354а в напрямку більшої незалежності міністерств та збільшення координаційної ролі віце-прем'єрів у вироблені політики в сферах їх відання. Розроблений експертами РПР та Центру політико-правових реформ спільно з 15-ма депутатами різних фракцій та позафракційними на чолі з віце-спікером ВРУ Оксаною Сироїд
- реформа парламентаризму, відповідно до рекомендацій Пета Кокса у напрямку відкритості комітетів (1591, ініціатива експертів Антикорупційної групи РПР та Інституту медіа-права у співавторстві з 14-ма депутатами на чолі з Світланою Заліщук) та боротьби за персональне голосування (1895, ініціатива експертів руху "Чесно", РПР у співавторстві з депутатами Сергієм Лещенком, Єгором Соболєвим, Мустафою Наємом, Ігорем Луценком, Анатолієм Матвієнком та Світланою Заліщук)
- вдосконалення процедури доступу до публічної інформації законопроектом 2913, ініційований офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини, експертами РПР та групою депутатів на чолі з Вікторією Сюмар
- надання окремим категоріям засуджених за КПК 1960 року осіб права на перегляд їх справ (авторства правоохоронців Харківської правозахисної групи, експертів РПР та групи депутатів на чолі з Віктором Чумаком)
- реформування податкової сфери у розрізі адміністрування податків і зборів (3448, авторства групи депутатів на чолі з Андрієм Журжієм).
Дуже сподіваємося, що з завершенням прем'єріади та нового керівництва, рада почне працювати ефективніше. Бо останнім часом не дуже парламент радував результатами (дивіться результати за минулий тиждень на інфографіці нижче).
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.