30 травня 2016, 15:07

Інтерес держави та суспільства чи політикування – що оберуть парламентарі цього тижня

Зараз в European Union in Ukraine дуже активно дискутується тема щодо безвізу для України. Ніхто не говорить що його не доцільно впроваджувати, просто прихильники "реальної політики", апелюють – он самі українці не задоволені темпом реформ, говорять що нічого не відбувається, а відтак дамо їм безвіз і не будемо мати вплив на українську владу взагалі. При нагоді, тези цілком співпадають з темниками агресора типа "яка Україна європейська країна, ви що?". Якщо розгляд безвізу в Європарламенті призначать на липень – матимемо скоріш за все у 2016 році, а пізніше...Як нам це наблизити? ¬- Спробувати за внутрішньополітичною боротьбою вирізняти стратегічні цілі реформування країни та ефективно працювати для їх досягнення.

Що може зробити парламент для продовження реформ?



Перш за все активізуватися у судовій реформі. Реанімаційний пакет реформ наголошує, що Проект закону 3524 "Про внесення змін до Конституції щодо правосуддя", попри деякі недоліки, є шансом на проведення повноцінної судової реформи, але чи буде його використано – залежить від змісту імплементаційних законів. Деталізована позиція експертів РПР з цього приводу заслуговує окремої уваги.

Другий за важливістю блок – енергетичні реформи. Законопроект 2966д про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ініціатори Олександр Домбровський та 11 інших депутатів). Ухвалення цього законопроекту стане важливим кроком в напрямку забезпечення відкритості формування тарифів на енергоресурси, подолання монополізації і балансування інтересів постачальників та споживачів. Інший важливий законопроект в ¬реформуванні енергетичного сектору – 4493 (ініціатор Кабінет міністрів), який визначає організаційну структуру та принципів функціонування ринку електричної енергії.

Актуальним кроком в реформуванні правоохоронної системи є унормування виконавчої служби на європейських засадах – 2506а та 2507а (ініціатор Президент України). Йдеться про визначення основ організації та діяльності з примусового виконання судових рішень державними виконавцями органів державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їх завдань та правового статусу.

Окремої уваги суспільства заслуговує проблема захисту прав засуджених. Законопроект 2708 (ініціатори Валерій Пацкан, Микола Паламарчук, Валерій Іщенко, Роберт Горват, Віталій Гудзенко) розроблено з метою припинення масових зловживань адміністрацією установ виконання покарань положеннями статті 391 Кримінального кодексу України та практики необґрунтованої кримінальної репресії засуджених, приведення роботи національної пенітенціарної системи у відповідність стандартам Ради Європи.

На економічному порядку денному розгляд в другому читанні Проекту Закону 3153 про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (ініціатори Віктор Галасюк та 8 інших депутатів). Мета – мінімізація можливостей використання контролюючих органів з метою тиску та корупції щодо малого і середнього бізнесу. Загалом, на розгляд парламенту цього тижня, за даними Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, винесено 9 законопроектів, які сприятимуть розвитку національної економіки.

Особливі пріоритети на цьому тижні ¬в сфері охорони здоров´я:

Законопроект 4484, яким пропонується скоротити терміни прийняття рішення МОЗ (до 10 робочих днів) щодо реєстрації лікарського засобу та розширити перелік лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади або Європейського Союзу як лікарський засіб, державна реєстрація яких здійснюється за спрощеною процедурою. (Ініціатор Кабінет Міністрів). Подяка прем´єр-міністру Володимиру Гройсману та голові профільного комітету Ользі Богомолець, а також "Пацієнти України" за ініцітиву реальної дерегуляції в інтересах українських пацієнтів.

2820, який закладає основи для втілення 40 директиви ЄС щодо обігу тютюнових виробів та виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (Ініціатори Ольга Богомолець, Ганна Гопко, Олег Мусій, Павло Унгурян, Ігор Луценко, Оксана Корчинська). Подяка Центр Громадянського Представництва "Життя" та Центр демократії та верховенства права CEDEM з партнерами, які до всесвітнього дня боротьби з тютюном 31 травня підготували цю ініціативу.



Що оберуть парламентарі – системну роботу, а відтак ілюстрацію що ми заслужили безвіз чи подальше наближення дострокових виборів – побачимо вже з вівторка.

#боротьбатриває

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Операція "Тоталітаризація". Як влада намагається стежити за українцями

Спроба українського уряду використати сучасні технології для боротьби з поширенням COVID-19 перетворилася на небезпечну й невдалу пародію на досвід розвинених країн Українська влада не втомлюється щодня доводити свою некомпетентність та приймає дедалі більш абсурдні рішення...

Запобігати чи карати. Яку тактику обирає уряд?

У сюрреалістичному серіалі "Українська влада проти коронавірусу" новий епізод – "Кара без злочину" В чому ключова помилка уряду при введенні карантинних заходів? В тому що він намагається за свої недопрацювання карати громадян...

Коронавірус та адекватність заходів запобігання епідемії

Як вже відомо, зараз міжфракційна група на базі Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацьовує пакет рішень щодо запобігання епідемії коронавірусу...

Про Сивохо, Данілова та "приватну позицію" радника Секретаря РНБОУ

Радник офіційної особи чи то на державних, чи то на громадських засадах ніколи не буде сприйматися як приватна особа. Просто подивіться інформаційні повідомлення – проросійську мірну платформу створює не громадянин Сивохо, а саме радник Секретаря РНБОУ Сивохо (співпадіння прізвищ не випадкове, це одна людина)...

Правда і маніпуляції щодо відставки генпрокурора або хто зупиняє реформу ГПУ

Ініціатори висувають претензію, що генпрокурор провалив роботу щодо посадки топ-корупціонерів і навіть називають конкретні справи: справа Садового, справа короля контрабанди Альперіна, справа Мангера, тобто не активий у намаганні знайти відповідь на питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" Упустимо що справи по топ-корупції веде Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а рішення про посадки приймає суд...

Гра в довгу: сценарію швидкого миру немає. Його блокує Росія.

12 пунктів мюнхенської змови, "формула Штайнмаєра", Мінськ-2,3 та іже з ними – плани написані для України без України. Але це на нас напала Росія, це у нас окуповано Крим та окремі райони Донбасу...