14 червня 2016, 12:52

Депутатський відпусковий синдром може зірвати обрання нового складу ЦВК та зупинити реформи до осені

До кінця четвертої сесії роботи парламенту 8 скликання залишилося всього три пленарні тижні. В літній період, зважаючи на відпустковий синдром, продуктивність роботи народних депутатів традиційно знижується. Як не як – закордонні округи манять. А це підвищує ризик того, що ряд важливих реформістських законопроектів, які уже впродовж кількох місяців переносяться з одного пленарного тижня на інший, так і не будуть розглянуті на четвертій сесії.



Нарешті може дійти до хоча б проміжного результату епопея призначення нових членів ЦВК замість 12, термін повноважень яких перевищено більше ніж на рік. Звісно, у поданні Президента не все райдужно – дивним чином у ньому з'явився Роман Греба, який засвітився під час маніпуляцій при формуванні конкурсної комісії Національного агентства щодо запобігання корупції. Тому РПР цілковито підтримує позицію голосування персонально за кожного кандидата до ЦВК та настоює на відсутності у його складі дискредитованих осіб та якнайшвидшого розгляду цього питання.

Законопроект 2966д про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ініціатори Олександр Домбровський та 11 інших депутатів), винесений на розгляд в другому читанні. Законопроект визначає незалежний від парламенту та президента правовий статус Комісії, чіткі межі компетенції та повноваження НКРЕКП у відповідності до стандартів, які діють в ЄС. Ухвалення цього законопроекту стане першим кроком в напрямку забезпечення відкритості та прозорості формування тарифів на енергоресурси, чого так вимагає сьогодні українське суспільство.

Крім того, як підкреслив Посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, прийняття цього законопроекту є виконанням міжнародних зобов'язань України в рамках Енергетичного співтовариства та однією з умов для отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро.

Інший важливий законопроект в реформуванні енергетичного сектору – 4493 (ініціатор Кабінет міністрів). Метою законопроекту є забезпечення постачання електричної енергії з урахуванням інтересів споживачів, мінімізації витрат на послуги постачання електричної енергії, шляхом визначення організаційної структури та принципів функціонування ринку електричної енергії.

Експерти Реанімаційного пакету реформ також наголошують на важливості ухвалення двох законодавчих ініціатив в правохоронній сфері:

Проект Закону 2708 (ініціатори Валерій Пацкан, Микола Паламарчук, Валерій Іщенко, Роберт Горват, Віталій Гудзенко), що має на меті припинення масових зловживань адміністрацією установ виконання покарань положеннями статті 391 Кримінального кодексу України та практики необґрунтованої кримінальної репресії засуджених, приведення роботи національної пенітенціарної системи у відповідність стандартам Ради Європи.

Проект Закону 2897 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків (ініціатори: Кожем'якін Андрій Анатолійович та інші). Це ключовий законопроект в реформуванні правоохоронної системи, завданнями якого зокрема є:

1) продовження гуманізації кримінального права шляхом перетворення окремих нетяжких злочинів на кримінальні проступки;

2) отримання обвинуваченими у вчиненні кримінальних проступків усіх процедурних прав і гарантій кримінального процесу, яких наразі особи позбавлені в процедурі щодо адміністративних правопорушень. З іншого боку, до осіб, які вчинили кримінальні проступки, не застосовуватимуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

3) припинення неправомірного використання результатів адміністративного провадження при розслідування кримінальних справ (рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Доронін проти України").

На цьому сесійному тижні парламент також розглядатиме такі реформаторські законопроекти, рекомендовані РПР до прийняття:

В напрямі економічної євроінтеграції, в другому читанні – Проект Закону 2150а про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС). Ініціатори: Сергій Лабазюк, Олександр Бакуменко, Вадим Івченко, Олег Кулініч.

В напрямі благодійної та волонтерської діяльності, в другому читанні -Проект Закону 2297 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень, який передбачає звільнити благодійні текстові повідомлення від оподаткування. Ініціатори: Світлана Войцеховська, Олександр Кірш, Ірина Єфремова.

В напрямі захисту довкілля, в першому читанні -Проект Закону 3259 про стратегічну екологічну оцінку. Законопроект має на меті встановлення сфери застосування та порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізму проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення та моніторингу впливу виконання документа державного планування на довкілля. Ініціатори: Остап Єднак та 5 інших депутатів.

Чи встигунть до відпустки? Чи не зманить футбольна Франція в четвер вже більшість депутатів, бо за свідченнями їх колег – чартери прогріватимуться вже зранку. Побачимо незабаром. Фіксуймо і робімо висновки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Операція "Тоталітаризація". Як влада намагається стежити за українцями

Спроба українського уряду використати сучасні технології для боротьби з поширенням COVID-19 перетворилася на небезпечну й невдалу пародію на досвід розвинених країн Українська влада не втомлюється щодня доводити свою некомпетентність та приймає дедалі більш абсурдні рішення...

Запобігати чи карати. Яку тактику обирає уряд?

У сюрреалістичному серіалі "Українська влада проти коронавірусу" новий епізод – "Кара без злочину" В чому ключова помилка уряду при введенні карантинних заходів? В тому що він намагається за свої недопрацювання карати громадян...

Коронавірус та адекватність заходів запобігання епідемії

Як вже відомо, зараз міжфракційна група на базі Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацьовує пакет рішень щодо запобігання епідемії коронавірусу...

Про Сивохо, Данілова та "приватну позицію" радника Секретаря РНБОУ

Радник офіційної особи чи то на державних, чи то на громадських засадах ніколи не буде сприйматися як приватна особа. Просто подивіться інформаційні повідомлення – проросійську мірну платформу створює не громадянин Сивохо, а саме радник Секретаря РНБОУ Сивохо (співпадіння прізвищ не випадкове, це одна людина)...

Правда і маніпуляції щодо відставки генпрокурора або хто зупиняє реформу ГПУ

Ініціатори висувають претензію, що генпрокурор провалив роботу щодо посадки топ-корупціонерів і навіть називають конкретні справи: справа Садового, справа короля контрабанди Альперіна, справа Мангера, тобто не активий у намаганні знайти відповідь на питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" Упустимо що справи по топ-корупції веде Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а рішення про посадки приймає суд...

Гра в довгу: сценарію швидкого миру немає. Його блокує Росія.

12 пунктів мюнхенської змови, "формула Штайнмаєра", Мінськ-2,3 та іже з ними – плани написані для України без України. Але це на нас напала Росія, це у нас окуповано Крим та окремі райони Донбасу...