Коронавірус та адекватність заходів запобігання епідемії
Як вже відомо, зараз міжфракційна група на базі Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацьовує пакет рішень щодо запобігання епідемії коронавірусу. Цей пакет складатиметься з двох законопроектів. Один стосуватиметься медичних змін, а другий запобіжних заходів, зокрема алгоритму дій правоохоронців. Чи це потрібно? Так, приклад Кернеса в Харкові, який спробував ігнорити рішення уряду про карантин, аж поки не було відкрито провадження щодо цього, гарна цьому ілюстрація. Запобігти завжди легше ніж побороти.
Але диявол в детялях. За пропозицією МВС спочатку було подано проект, відповідальність у якому вводилася не за поширення коронавірусу, а взагалі інфекційних захворювань. Подяка Ользі Стефанишиній від фракції "Голос", Вікторі Сюмар, членам робочої групи та комітету на чолі з Михайлом Радуцьким – добилися виправлення що чітко лише щодо коронавірусу та поки що на 3 місяці (з можливим подовженням).
Та лишилася ще один виклик – криміналізація відповідальності за умисне поширення. Не будемо вдаватися в деталі доведення "умисності", бо це дуже складно і процеси триватимуть довше ніж процес над Насіровим, але давайте розберемося що дає криміналізація поширення коронавірусу По-перше, як я вже писав, дуже складно буде довести, відтак породжуватиме відчуття безкарності. Тобто не працюватиме. По-друге, дає поле для маніпуляції правоохоронцям (або платиш хабар і ми не бачимо умисності, або...). Чи спокусяться наші "реформовані" поліцейські, слідчі ДБР та інших структур – питання риторичне. По-третє, як відслідкувати зараження? Порушення умов карантину – так, спеціальне зараження...
Ну і основне. Нам треба не в'язниці хворими на коронавірус наповнити, бо до чого це призведе в нашому стані системи ув'язнення можна тільки уявляти. Нам треба ЗАПОБІГТИ епідемії.
Тому найбільш логічним було б впровадження адміністративної відповідальності з максимальними штрафами саме за порушення карантину. Поставши перед перспективою сплатити великі кошти, людина тричі подумає чи варто їй йти на порушення режиму. Якщо ж порушить, то стягнути куди швидше, кошти в бюджет і на лікування хворих. А не довгий процес, оплачений з бюджету, з наших з вами податків і, у дуже небагатьох випадках, утримування в'язня за наш кошт.
Саме за такий підхід бореться наша Оля Стефанишина з фракції Голос у робочій групі. Сподіваюся, його підтримає вся група і комітет.
Та це тільки запобігання поширенню. Дуже важливо знайти механізми зменшення негативного впливу на бізнес, безпекову, соціальну сферу, тощо. Тому нас чекає дуже складна робота. Юлія Клименко, ще одна колега з фракції Голос закликає терміново створити антикризовий штаб М'яч на стороні уряду. Не можете – кличте, допоможемо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.