12 грудня 2016, 15:29

''Закрий пельку кремлю'' – громадянська кампанія інформаційної безпеки країни

Триває громадянська кампанія "Закрий пельку кремлю" із закликом до українців бойкотувати проросійські медіа з українською пропискою. За кілька днів від початку ініціативи стартове звернення кампанії вже подивились тисячі громадян, естафета шириться країною.Звернення Громадянської кампанії "Закрий пельку кремлю":

Ворог атакує нас не лише на окупованих територіях. Нині головна зброя проти нас – російська пропаганда в Україні. Ворог маніпулює економічними проблемами, використовує корумпованість влади і сіє тривогу.

Москва переконує наших людей, що ми – неспроможна держава. Кремлівські медіа в Україні сіють чвари й зневіру; нав'язують нам штучно створених демагогів і популістів. Вони активно реабілітують банду "регіоналів", яких досі чомусь не покарано.

Кремлівські медіа з українською пропискою заперечують російське вторгнення, звинувачують Україну у війні. Вони дискредитують українських військових і вимагають миру за будь-яку ціну. Кремлівська мережа псевдожурналістів підступно перетворює образу людей на політиків у злобу до Української держави.

У нас свої рахунки з владою і так званою елітою. Ми чудово розуміємо, хто і коли прагне нас обдурити, які помилки робить. Але ми не дозволимо кремлівським пропагандистам зіштовхувати нас лобами, ширити ненависть до своєї країни.

Настав час припинити вторгнення у наші голови і душі. Дискусія без чітких фактичних і моральних меж неприпустима. Ми повинні дати відсіч російській інформаційній диверсії проти України.

Наші вимоги:

1. До українських ЗМІ: не надавати слова співучасникам злочинів проти Майдану, а також діячам, які не визнають факту збройної агресії Російської Федерації проти України, або називають війну "громадянською".

2. До чиновників, політиків, активістів, експертів і журналістів: не розмовляти з медіа-структурами, які явно заперечують російське вторгнення, відверто пов'язані з Російською Федерацією або чиїми реальними власниками є посібники режиму Януковича. Це телеканали "Інтер", "112-й канал", "NewsOne", "Україна"; радіостанції "Вєсті", "Голос столиці", "Ера", станції холдингу "UMH group"; видання "Вєсті", "Сєгодня", "Корєспондєнт", "Forbes.Україна", "Комсомольская правда в Украінє", "Аргумєнти і факти в Украінє"; веб-сайт "Страна.ua", – а також усі пов'язані з названими ЗМІ веб-сторінки та сервіси.

3. До народних депутатів: створити міжфракційне об'єднання для політичної і законодавчої підтримки нашої ініціативи.

4. До комерційних і політичних рекламодавців: утриматися від розміщення реклами та спонсорства у згаданих вище ЗМІ.

5. До усіх громадян України, звертаємось з проханням: не дивитися, не слухати, не читати ворожі медіа – спеціально створені, щоб посварити нас з українською державою та між собою, щоби заплутати й залякати кожного з нас.

Пропонуємо долучитися до кампанії "Закрий пельку Кремлю!" цілком доступними кожному засобами.Спробуємо відповісти на запитання, що найчастіше виникають стосовно акції.

Перша омана: "Так ці ж медіа ні до чого незаконного не закликають".

Відповідь: Ці медіа справді не закликають до руйнації України чи повалення конституційного ладу. Водночас, їхнє головне завдання – вдало маніпулювати очевидними фактами, щоб на виході отримати правильний результат: недовіру, зневіру і страх серед людей. Ці медіа є машиною, яка перетворює суспільний скепсис в невіру до позитивних змін і ненависть до своєї держави. Так кремлівські ЗМІ працюють по всьому світу й проти усіх свої ворогів, підступно знищуючи їх зсередини.

Друга омана: "Ці медіа не можна бойкотувати. Спілкуючись з ними, ми забезпечуємо там баланс думок".

Відповідь: Це ілюзія. Людям зі здоровою державницькою позицією дають можливість висловитися у таких медіа тільки для того, щоб зімітувати плюралізм і баланс думок. Ними лише косметично прикрашають загальний інформаційний потік, спрямований на формування відповідних настроїв в українському суспільстві. Над цим заздалегідь добре попрацювали ідеологи і куратори цих проектів. Вашу присутність розбавляють новинами, коментарями ведучих та інших гостей ефіру до і після вас. Тож не тіште себе ілюзіями, бо ви там для прикраси.

Третя омана: "Ці медіа люб'язно надають слово, а інші ні. Де ми зможемо висловити свою думку?!".

Відповідь: Вас використовують рівно доти, доки ви потрібні там для галочки. Коли відбудеться реванш, або завершиться "тиха" окупація України Кремлем, буде пізно влаштовувати протести чи бойкот. І ще одне. Коли ви переживаєте, що вас не покажуть по телевізору, пам'ятайте, що хтось у цей час гине на фронті, а багатьох українських хлопців і дівчат вже ніколи не буде поруч з нами.

Першу масову атаку кремлоботів на сторінку кампанії у соцмережах відбито, завдяки оперетивній та грамотній апеляції, сторнку "Закрий пельку кремлю" у FB розблоковано. Але учасникам кампанії вже погрожують судовими позовами, і це просто чудово, значить ми рухаємось у правильному напрямку, а судів боятись – на Майдан не виходити)).

Ініціативу не дивитись та не спілкуватись з прокремлівськими медіа вже підтримало чимало журналістів, митців, політологів, громадських активістів та просто тверезих громадян, черга за політиками. Кампанія триватиме. Те, що не може зробити держава, зробить суспільство, як вже часто бувало в українській історії.

Ініціаторами кампанії "Закрий пельку кремлю" виступили: Михайло Басараб, Наталка Соколенко, Сергій Пантюк, Олег Березюк та дописувач цього блогу, але ініціатива відкрита до розширення і потребує його, бо завдання справді складні та вжливі для безпеки країни.

Слава Україні!

Українська розвідка та союзники попереджали про сценарії вторгнення та спрацювали на випередження

Ще влітку та восени 2021 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України попереджало про можливий повномасштабний напад російських збройних сил на Україну взимку 2022 року...

Українці звернулись до Байдена напередодні його розмови з Путіним

ЗВЕРНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ДЖО БАЙДЕНА НАПЕРЕДОДНІ РОЗМОВИ ПРЕЗИДЕНТІВ США І РОСІЇ 6 грудня 2021 року Шановний пане Президенте, 7 грудня 2021 року відбудеться відеоконференція президентів США і Росії...

Розпалення національної ворожнечі – ДБР перевірить заяву Арахамії

ДБР перевірить заяву Арахамії про "корупцію в ДНК українців" на предмет розпалювання національної ворожнечі та приниження національної честі та гідності...

Україна від Будапешту до Мінську

Безальтернативне роззброєння Нещодавно, 5 грудня українці згадували чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Вітчизняні політики дуже стримано шанують цю дату...

Заява громадянського суспільства стосовно проектів Меморіалу і Музею Голокосту в Києві

В продовження публічної дискусії навколо проектів Меморіалу і Музею Голокосту на території Бабиного Яру в Києві, звертаємо увагу на Звернення української культурної та наукової спільноти щодо меморіалізації Бабиного Яру (травень 2020) та Звернення українських євреїв до громадянського суспільства України (вересень 2020)...

Закликаємо патріотів підтримати Меморандум єдності українських сил!

#Разом_cила – Закликаємо патріотів підтримати Меморандум єдності українських сил! Усвідомлюючи загрози українській державності та необхідність консолідації усіх патріотів, громадянське суспільство звертається до патріотичних партій та громадських об'єднань дотримуватися принципів, викладених у Меморандумі єдності українських сил...