1 липня 2016, 12:37

Податкова ''білка'', або бізнес в очікуванні ''покращення''

1 липня мало бути святом для українських платників податків. Ні, податкові "білочки" нікуди не поділися і на базу дислокації повертатися не поспішають. Вся ця фауна живе і процвітає.

Проте, саме від сьогодні Податковий кодекс забороняє вносити зміни у сфері оподаткування, що набували б чинності в 2017 році. Сьогодні платники податків мали б отримати впевненість у стабільному податковому законодавстві на наступний рік.

Відсутність таких змін означає стабільні правила гри для бізнесу. Саме те, чого нашій економіці не вистачало всі роки незалежності, не дозволяло будувати плани і вкладати кошти у модернізацію виробництва.

В нормальній країні стабільне податкове законодавство – це одна з непорушних заповідей. Там нікому навіть в голову не прийде відривати ноги і інші частини тіла курці, яка несе золоті яйця. Але це десь там. Українській курці з кожним роком все складніше нести яйця, особливо коли хазяїн займається розведенням білок.

Відсутність змін до Податкового кодексу станом на 1 липня означає лише одне – КМУ та депутати знову можуть дотриматись поганої традиції і ухвалювати бюджет, а разом з ним і змінювати податкову систему країни, в останні дні грудня – "під ялинку". З усіма негативними наслідками цього, звісно.

Серед суцільної "зради" варто відмітити хіба що певне потепління, яке намітилося у відносинах між Мінфіном та Податковим комітетом Ради.

Це дає надію, що принаймні частина ліберальної податкової реформи Ніни Южаніної таки буде подана від Уряду і зміни, які чекають на платників податків у наступному році, можуть бути якщо не позитивними, то хоча б збалансованими.

Хорошим змінам варто радіти завжди, навіть якщо вони приходять із традиційним порушенням строків їх подання. Проте подання змін до Податкового кодексу в останні хвилини робиться, як правило, для того, аби швидко протягнути збільшення податкового навантаження чи то у формі податків, чи то у формі адміністрування.

Щоб такого не було, пропоную підписатись під петицією, яка закликає Президента ветувати всі зміни до Податкового кодексу, які збільшують адміністративне або фінансове навантаження та вступають в дію раніше, ніж за 6 місяців після їх прийняття.

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...