Євгенія Закревська Адвокат

Організатори переслідування Дмитра Гройсмана встановлені. Кримінальне провадження закрито!

05 серпня 2015, 23:59

На День Конституції журналіст Володимир Бойко опублікував текст своїх показів, наданих в якості свідка у кримінальному провадженні щодо притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності у сумнозвісній порносправі.

Нагадаю, 12-го серпня 2013-го року Дмитра Гройсмана було виправдано Вінницьким міським судом (суддя Ковбаса Ю.П.) і визнано невинуватим у поширенні порнографії. Справа розглядалась два з половиною роки, 73 засідання. До виправдовувального вироку обвинувачений не дожив – 5-го серпня серце Діми Гройсмана зупинилось.

Покази Володимира Марковича, як на мене є сенсаційними. Такий собі кладязь для слідства. В показах міститься купа важливої і цікавої інформації щодо виконавців і замовників злочину. Фактично Бойко "розклав на пальцях" прокуратурі всю схему злочину. Він, будучи попередженим про кримінальну відповідальність за дачу неправдивих показів, офіційно, в якості свідка повідомив, що:

- Кримінальна справа щодо Гройсмана Д.Л. була сфабрикована під керівництвом колишнього начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України Кучера Ю.М.

- Причиною, що спонукала Кучера Ю.М. ініціювати фальсифікацію кримінальної справи, стала обізнаність Гройсмана Д.Л. з каналами нелегального транзиту через територію України біженців з Сомалі.

- Вінницька правозахисна група, яку очолював Дмитро Гройсман була партнером Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, зокрема вона від імені й на кошти УВКБ надавала гуманітарну допомогу громадянам Сомалі, які намагались нелегально потрапити в Європу, але були затримані на території України. Оскільки затримані громадяни Сомалі опинялись у таборі біженців без документів і жодних засобів до існування, Гройсман Д.Л. та інші члени Вінницької правозахисної групи за дорученням представництва УВКБ здійснювали анкетування біженців, в ході якого біженці розповідали, зокрема, в який спосіб їм вдалось нелегально потрапити на територію України. При цьому вони називали Гройсману Д.Л. прізвища співробітників СБУ та Держприкордонної служби, які забезпечували їм "вікно" на кордоні та брали з них гроші (від 1 то 3 тис. доларів з особи) за нелегальне потрапляння на територію України з наступним нелегальним перетином україно-словацького кордону, а також прізвища співробітників міліції, які здійснювали супровід нелегалів по території України.

- Щодо Гройсмана Д.Л. систематично здійснювались незаконні оперативно-розшукові заходи співробітниками УБОЗ УМВС України у Вінницькій області, а його телефони прослуховувались з санкції заступника голови Апеляційного суду Вінницької області, про поінформованість Гройсмана Д.Л. стало відомо учасникам організованого злочинного угруповання, яке займалось транспортування сомалійських біженців через територію України. У зв'язку з цим співробітники Вінницького УБОЗ запропонували Гройсману Д.Л. негласне співробітництво з тим, щоби він копіював для них анкети сомалійських біженців – з метою переконатись, що в цих анкетах не має прізвищ українських правоохоронців, яким сомалійці платили гроші.

- Після того, як Гройсман Д.Л. письмово відмовився, пославшись на те, що ці анкети є власністю Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, йому стали надходити погрози від співробітників УМВС України у Вінницькій області, що в такому разі міліція вилучить всі документи та комп'ютери Вінницької правозахисної групи й отримає доступ до інформації, яку повідомляють біженці, а самого Гройсмана Д.Л. засудять до позбавлення волі за сфальсифікованим обвинуваченням.

- Оскільки Гройсман Д.Л. був людиною, відомою в міжнародних колах, а файли, які хотіли отримати організатори незаконної міграції сомалійців через територію України, належали УВКБ, безпідставний обшук у приміщенні Вінницької правозахисної групи спричинив би міжнародний скандал. Тоді організатори незаконної міграції, передусім співробітники Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України, вирішили порушити надуману кримінальну справу щодо Гройсмана Д.Л. і під час досудового слідства "випадково" провести обшук, у ході якого вилучити комп'ютери Вінницької правозахисної групи та анкети сомалійських біженців.

- Оскільки Гройсман Д.Л. був винятково законослухняною людиною й ніякого компромату на нього співробітникам правоохоронних органів зібрати не вдалось, кримінальна справа щодо нього була порушена за неіснуючими фактами начебто поширення ним порнографії. Заявником по справі виступив мешканець Києва, агент Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України.

- Оскільки громадська діяльність Гройсмана Д.Л. викликала велике незадоволення начальника УМВС України у Вінницькій області Ноніка В.В., останній виступив з ініціативою після обшуку кримінальну справу не закривати, а засудити Гройсмана Д.Л. до позбавлення волі. Організувати фальсифікацію кримінальної справи щодо Гройсмана Д.Л. Нонік В.В. доручив начальнику Слідчого управління УМВС України у Вінницькій області Хорзову А.І. Останній залучив для складання завідомо неправдивого експертного висновку директора Вінницького художнього музею Безбаха І.В., який взагалі не є експертом з питань, що потребували оцінки, натомість є позаштатним негласним співробітником УБОЗ УМВС України у Вінницькій області.

- Після порушення кримінальної справи був "випадково" проведений обшук у приміщенні Вінницької правозахисної групи без належних підстав і санкції одночасно з обшуком на квартирі Гройсмана Д.Л. Обшук у офісі Вінницької правозахисної групи провели заступник начальник ВБЗПТЛ УМВС України Гречанюк А.В., начальник сектору ВБЗПТЛ УМВС України у Вінницькій області Перцатий С.В. та співробітник УБКТЛ МВС України Черевко В.Ю. Вони незаконно вилучили документи Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, які містили компрометуючу інформацію щодо організаторів нелегальної міграції сомалійців.Також Володимир Бойко повідомив слідство, де шукати підтвердження своїх слів – додаткові докази для підтвердження вини зазначених вище осіб:

- Факти явної фальсифікації кримінальної справи щодо завідомо невинуватого Гройсмана Д.Л. містяться в матеріалах самої кримінальної справи, у матеріалах заведеної в супровід оперативно-розшукової справи категорії "Захист", а також у службовому листуванні Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України того періоду.

Чудова знахідка для слідства, чи не так? Очевидно, що отримавши такі покази, слідчий мав би після втамування дихання від неочікуваного щастя, щонайменше:

1) Встановити співробітників УБОЗ УМВС України у Вінницькій області та інших органів МВС та СБУ, які за період часу з 2008-го по 2013-й рік залучались до здійснення оперативно-розшукових заходів щодо Гройсмана Д.Л., зокрема здійснювали оперативне спостереження за Гройсманом Д.Л., прослуховування його телефонних розмов, тощо. Допитати зазначених осіб.

2) Витребувати матеріали оперативно-розшукових справ, заведених для здійснення оперативно-розшукових заходів відносно Гройсмана Д.Л. в період 2008-го – 2013 р.р., зокрема, заведеної в супровід кримінальної справи проти Гройсмана Д.Л., оперативно-розшукової справи категорії "Захист" встановити всіх осіб, які складали і затверджували постанови про затвердження ОРЗ, складали будь-які документи в ході проведення ОРЗ. Перевірити даних осіб на причетність до вчинення злочину, що розслідується. Допитати цих осіб.

3) Витребувати всі рішення суду щодо надання дозволу на здійснення оперативно-розшукових заходів щодо Гройсмана Д.Л., зокрема рішення тодішнього голови Апеляційного суду.

4) Перевірити інформацію, надану Бойко В.М. щодо причетності до скоєння розслідуваного злочину керівника колишнього начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України Кучера Ю.М. Допитати дану особу.

5) Перевірити інформацію, надану Бойко В.М. щодо причетності до скоєння розслідуваного злочину наступних осіб:

- колишнього начальника УМВС України у Вінницькій області Ноніка В.В.,

- колишнього начальника слідчого управління УМВС України у Вінницькій області Хорзова А.І.

- директора Вінницького художнього музею Безбаха І.В.


Допитати зазначених осіб.

6) Отримати тимчасовий доступ до службового листування Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України 2010 -2012 років та долучити до матеріалів кримінального провадження всі листи, які стосуються Дмитра Гройсмана, кримінального провадження відносно нього, каналів нелегальної міграції із Сомалі, тощо.

7) Допитати осіб, які проводили незаконний обшук у офісі Вінницької правозахисної групи:- заступника начальника ВБЗПТЛ УМВС України Гречанюка А.В.,

- начальника сектору ВБЗПТЛ УМВС України у Вінницькій області Перцатий С.В.

- співробітника УБКТЛ МВС України Черевко В.Ю


Як на мене саме такі дії є найбільш логічними після отримання вищезазначених показів.

Але... Старший слідчий в ОВС СВ прокуратури Вінницької області, юрист 1-го класу із промовистим прізвищем УПОРНІКОВ подумав інакше і 29.05.2015 року (через декілька днів після допиту Володимира Бойка і отримання доленосних для слідства свідчень, що дозволяють зібрати неспростовні докази винуватості всіх причетних) закрив кримінальне провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (встановлення відсутності складу кримінального правопорушення) , про що надіслав мені листа:Після отримання данного листа в мене виникли пропозиції:

1) до його автора:

- не обов'язково так ̶у̶п̶о̶р̶о̶т̶о̶ вперто намагатись відповідати своєму прізвищу. Можна спробувати змінити ̶д̶и̶л̶е̶р̶а̶ долю, почавши, наприклад, із нормального розслідування провадження N42013010010000435.

2) до Генерального прокурора:

- перевірити приміщення прокуратури Вінницької області на наявність токсичних, радіаційних чи психотропних речовин, можливо саме через це вже другий рік поспіль кожний слідчий чи процесуальний керівник у даному провадження ̶т̶а̶к̶и̶й̶ ̶у̶п̶о̶р̶о̶т̶и̶й̶ вперто намагаються закрити кримінальне провадження щодо фабрикації порносправи відносно Дмитра Гройсмана.

- Скасувати ганебну постанову про закриття кримінального провадження та витребувати справу принаймні для перевірки.

- Надати вказівки новому слідчому провести необхідні слідчі дії, принаймні – зазначені вище.


Сьогодні рівно два роки, як Діми не має з нами. За ці два роки, кримінальну справу намагались закрити вже тричі. Слідчий не соромлячись повідомляв в судовому засіданні, що "за загальним рішенням його керівництва" тут відсутній склад кримінального правопорушення.

Зрозумійте, нарешті, ніхто з вас не злізе. Дешевше і безпечніше довести розслідування до суду. Якнайшвидше. Можна вважати це погрозою.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
LYCIV_OLGA _ 06.08.2015 15:23
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Олексій Жмеренецький "Державу вбито. Vivat український народ!" (тут – на УП); О. Соскин. "В Украине власть захватили варвары. 11 признаков геноцида режима Порошенко, Кучмы, Яценюка" (soskin.info)

Хтось з провладних "захисничків" може сказати, що ці узагальнення недоречні в цьому/конкретному питанні. Але – САМЕ З ТАКИХ 100-500 ОКРЕМИХ "СПРАВ ДМИТРІВ ГРОЙСМАНІВ" Й СКЛАДАЄТЬСЯ ВСЯ ТА – "ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ СИСТЕМА", проти якої, ще півтора роки тому, "нібито" був Майдан, та й Революція Гідності!

Тож – риторичне питання – хіба заради цієї/такої "мишачої метушні" перевертнів у погонах загибла Небесна сотня і тисячі в АТО???... Чи заради того, щоб всі ми, – за винятком таких, як Євгенія Закревська, – мовчачки споглядали за зрадницькою/контрреволюційною діяльністю влади "Порошенко & C˚", разом з її новими-старими "любими друзями" – бувшими регіоналами???!...
LYCIV_OLGA _ 06.08.2015 15:21
IP: 109.251.42.---
Який "чудовий" НАОЧНИЙ/ПОКАЗОВИЙ ПРИКЛАД ТОГО, "ЩО Є ДЕРЖАВНА МАФІЯ"! І це – тільки один єдиний випадок того/з тих, що діються за лаштунками зомбуючих владних/"миздобульських" розмов/"локшини на вуха"/відвертої ХУЦПИ для лохторату (нас з вами) – про якісь/ніби то впроваджувані в країні "реформи"!

І саме дивовижне – що, таки, знаходяться недорозвинуті, які не тільки вірують у ті "локшину"/хуцпу від олігархічної/антиукраїнської/антинародної влади, але й їх поширюють, та ще й закликають інших "не розхитувати човна" (бо щура – нинішню владу – бачте, нудить)!

І все це – навіть, незважаючи на те, що (в самих загальних рисах/з усіх політичних напрямків): Сергей Харьковский "Открытое письмо к патриотам: На плечах восставшего народа во власть пришли лжецы и негодяи" (unitpost); "Степан Хмара оголосив остаточний вирок проросійському режиму Порошенка" (Правдиві новини);
(див. закінчення)
Pixel _ 06.08.2015 14:38
IP: 95.69.248.---
Євген, Харків:
Вважається рентабельною розробка кімберлітових трубок, коли вміст алмазів становить від 0,5 до 6 карат на тонну породи, тобто, від 0,1 г до 1,2 г на тонну, або від 0,1/1000 000 до 1,2/1000 000. Цікаво, який відсоток прокурорів,суддів, ментів в Україні можна вважати людьми не алмазної, а середньо-народної чистоти? І що робити з породою?
- – - – -
Засмічуєте блог нерелевантною інформацією => що ж, відповідайте "за базар". "... від 0,5 до 6 карат...". А що, у випадку, якщо на тонну 7 або 8 карат – родовище припиняють розробляти? Можете не відповідати, питання риторичне. Краще просто не засорюйте ефір "неадекватікою": де кімберліти – а де гоніння на правозахисників.
Євген, Харків _ 06.08.2015 12:40
IP: 104.197.58.---
Вважається рентабельною розробка кімберлітових трубок, коли вміст алмазів становить від 0,5 до 6 карат на тонну породи, тобто, від 0,1 г до 1,2 г на тонну, або від 0,1/1000 000 до 1,2/1000 000. Цікаво, який відсоток прокурорів,суддів, ментів в Україні можна вважати людьми не алмазної, а середньо-народної чистоти? І що робити з породою?
Logic2009 _ 06.08.2015 09:15
IP: 94.179.84.---
Сьогодні рівно два роки, як Діми не має з нами.
=====================================
Земля пухом.
А всім причетним до гоніння ганьба.
ONLINE
Донбас9 Свобода слова567 Корупція1316 Річниця Майдану79 Aтака Путіна1208
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter