Світлана Заліщук народний депутат України

Кіборги

20 грудня 2017, 15:19

Коли на екрані вже були титри, до зали зайшли дві прибиральниці з величезними пакетами для сміття. Невимушено стала свідком їхнього діалогу:

- О, так тут чисто. Ти диви!

- Так це ж кіно таке. Такі люди на нього ходять. Після нього завжди чисто...

Це та, можливо, найцінніша кінокритика, яку залишають глядачі "Кіборгів" Ахтема Сеїтаблаєва.

Ахтеме, дякую за кіно. Якщо чесно, побоювалася спекуляцій на тему війни, адже так легко зповзти від осмислення складних подій, які відбуваються на окупованому Донбасі та в зоні війни, в ура-патріотизм, від якого рефлекторно пересмикує. Але Ви почали дуже добре. Почали, адже це перше велике кіно про нашу війну зараз.

Важливе питання: яке кіно про війну на Сході ми зніматимемо? Якою кіномовою говоритимуть до нас наші режисери? Які наші кінореференси? "В бой идут одни старики"? "9 рота"? Чи, наприклад, "Дюнкерк"?

Українське кіно, як і всі ми, перебуває на етапі пошуку своєї ідентичності. Дуже важливо, щоб наша кіномова позбулася акценту "великого брата", інакше українське кіно залишиться провінційним і вторинним.

Як з одного боку, не вдатися до пропаганди за класичними радянськими темниками, які свого часу перетоврили Другу Світову у Велику Вітчизняну? І як з іншого боку, розказувати про агресію, про героїв, про історію Європи, яка пишеться зараз на східному фланзі, коли навіть міжнародним судам бракує слів?

Але якось треба: війна на те й гібридна, що пропагандистське випромінення гатить по нас із Росії так агресивно, потужно і переважно тупо, що мусимо чимось дуже чесним, світлим і розумним від того прикриватися.

Насправді будь-яке наше кіно рухає нас уперед. Будь-які: вдалі і невдалі, глибокі й не надто, вишукані і простакуваті, сильні і кволі, українські фільми – це наші "кінокіборги", що як і кіборги реальні зможуть захищати нас від мордору.

І це так круто, що українських стрічок у прокаті помітно побільшало, а "Кіборги" йдуть у стількох кінотеатрах широкою, справді "блокбастерною" сіткою показів.

Власне, важко сприймати "Кіборгів" як суто кінопродукт, цей фільм неможливо відділити від тієї болючої реальності, на який він базується. Доводиться постійно нагадувати собі, що ці хлопці на екрані – це просто гарні актори, вони живі й здорові. Так, вони дещо забагато філософствують, а втім – прямим текстом кажуть, що там, по той бік – не самі росіяни. Там і наші, хай хтось скаже, як їх убивати? Що відчувати? А як саме правильно любити Україну? Це ті питання, які в політичному дискурсі ми уникаємо. Але без відповіді на які – деокупація та реінтагрція неможлива.

Це кіно тримає від першого до останнього кадру, і це саме те, що справжнє кіно мусить робити із глядачем: захоплювати, накривати із головою, забирати невідомо куди, а потім вертайся, як знаєш, і спробуй позбутися військового сленгу, усіх цих "плюс", "сдвухсотился", це ж як вербальний посттравмат.

"Кіборги" – це набагато більше, ніж просто кіно. І саме тому після нього чисто не тільки в кінозалі.

Коментарі — 10
Борис Скрипниченко _ 14.01.2018 20:58
IP: 91.124.177.---
зрительский интерес к конкретному фильму можно выразить в выручке от реализации билетов, а не от чистоты зала после просмотра...почему-то такой информации нигде нет...например менее чем за 2 недели от просмотра фильма Движение верх получено 30 млн. долл...если у кого-то есть информация о сборах по Киборгам, прошу предоставить...
-vts-m- _ 21.12.2017 22:10
IP: 104.155.61.---
Шановне панство,
Чи були використані у фільмі "Кіборги" матеріали роману Сергія Лойка "Аеропорт"?
Відгукніться, хто володіє інформацією, я розраховую на вашу допомогу у цьому питанні
Oleksandr Knyazik _ 20.12.2017 23:41
IP: 193.161.14.---
Orest Jj:
покажи фото
Orest Jj _ 20.12.2017 20:14
IP: 35.187.20.---
Logic2009:
Борис Беккер:
Уролог, где бы Вы не появлялись, Вы демонстрируете свою роль шута.
Не беспокойтесь, расплата будет. Ваши кумиры Вас ждут.
Видел как киборги пагоны свои ели из рук шахтарив?
Orest Jj _ 20.12.2017 19:19
IP: 35.195.88.---
Logic2009:
В Польше поставили памятник Волынской резне героев Украины бендеровцев, которые нанизывали детей на вилы.
На памятнике показаны вилы и на них нанизан ребёнок, а вокруг колы с головами женщин, стариков и детей, которых герои Украины убивали ночами.
- впечатляет!!!
Борис Беккер _ 20.12.2017 19:14
IP: 35.195.91.---
"Коли на екрані вже були титри, до зали зайшли дві прибиральниці з величезними пакетами для сміття. Невимушено стала свідком їхнього діалогу:
- О, так тут чисто. Ти диви!
- Так це ж кіно таке. Такі люди на нього ходять. Після нього завжди чисто..."

Получается, что украинские патррриоты игнорируют фильм "Киборги", иначе бы факт посещения ими сеансов этого фильма наверняка не остался бы незамеченным уборщицами – ведь в любом месте, где появляются украинские патррриоты они тут же начинают наваливать груды мусора в виде использованных автопокрышек.
hrim _ 20.12.2017 18:01
IP: 35.195.174.---
Світлана Заліщук: "... Насправді будь-яке наше кіно рухає нас уперед. Будь-які: вдалі і невдалі, глибокі й не надто, вишукані і простакуваті, сильні і кволі, українські фільми – це наші "кінокіборги", що як і кіборги реальні зможуть захищати нас від мордору..."
...

Поступ українського за два-три останні роки відчутний. Якщо тенденція збережеться, будемо мати міжнародного рівня вітчизняний кінематограф. "КІБОРГИ" особливо вирізняється, оскільки вдало відображено непросту тему.

П.С. На рівні депутатів варто наголосити на підвищення уваги (фінансування) до українських дитячих фільмів, зокрема мультфільмів.
Алекс Правен _ 20.12.2017 17:13
IP: 35.205.33.---
за что стояли и умирали киборги? Когд было ещё не поздно, Порошенке предлагали отозвать киборгов и отдать аэропорт сохранив жизни. порошенко тогда ответил что этого делать ни в коем случае. если сдатьаэропорт то откроется прямой путь врагу на киев. вот аэропорт сдали, киборги погибли, путь на киев не открылся. смотрим кино.
а порошенко?
Андрій Павловський _ 20.12.2017 17:05
IP: 35.187.20.---
В цьому зі Світланою можна погодитись...
Orest Jj _ 20.12.2017 15:23
IP: 35.205.37.---
Мне в "Киборгах" понравился момент когда киборг пагоны свои ел из рук шахтаря!
- сцена изумительно правдивая!
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter