12 травня 2008, 13:21

За нинішнім законом про Київ будь-який мер перетвориться на "чорта з рогами"

Київська виборча кампанія в розпалі. На вулицях Києва кандидати в мери агітують та розповідають киянам як їм буде гарно жити, у випадку їх обрання на посаду міського голови.

Але ніхто з нинішніх претендентів не говорить про необхідність зміни сучасного закону"Про столицю Україну – місто-герой Київ", який приймався ще "під Омельченка".



Об'єктивно цей закон не дозволяє громаді контролювати владу, перетворює київського мера на такого собі "царька", який поєднує посади в державній владі та місцевому самоврядуванні.

Київський міський голова, якщо використовувати зрозумілі загальнонаціональні аналогії, є одночасно президентом, прем'єром та спікером.

Президентом, тому що обирається всією громадою.

Прем'єром, тому що очолює орган виконавчої влади – Київську міську державну адміністрацію.

Спікером, тому що головує на засіданнях Київради.

Таке поєднання посад надає колосальні можливості для зловживань, виводить мера з-під контролю як органів державної виконавчої влади, так і міської ради.

Сьогодні ми бачимо як нині діючий мер дозволяє собі ігнорувати засідання Кабміну. З іншого боку, він створив підконтрольну собі більшість у Київраді, що дозволяє йому керувати її діяльністю.

Тобто нинішній закон з будь-якого мера зробить "чорта з рогами".

Для зміни сучасної ситуації необхідно ухвалити новий закон про Київ, який би розмежовував повноваження Київського міського голови, голови держадміністрації та голови Київради.

Декілька років назад Центр Разумкова підготував проект Закону "Про місто Київ – самоврядну територію, столицю України", в якому викладені ці речі. Законопроект передбачає створення Столичної агломерації, передачу прав місцевого самоврядування на місцевий рівень.

Було б абсолютно нормально, якби одна із політичних сил, що змагаються на київських виборах та мають фракції в парламенті, внесла цей законопроект на розгляд Верховної Ради та добилися його ухвалення.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...