1 березня 2019, 16:45

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності.Зокрема, участь в роботі форуму взяли: Глава Держави Петро Порошенко, секретар РНБОУ Олександр Турчинов, митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, мої колеги міністри Арсен Аваков, Павло Петренко та інші.Всіх нас об'єднало поняття сім'ї, як фундаментальної основи державності, головного інституту виховання наших дітей. Саме у сім'ї формуються риси доброти, щирості, людяності, розуміння що таке "добро" і "зло", цінності любові до ближніх, рідної домівки, своєї Батьківщини. Це основні цінності, які людина й громадянин проносить через усе життя.

Я переконаний, і говорив про це на Форумі, що нам необхідно сформувати цілісну систему державної сімейної політики. Нагадаю, що раніше у нас була Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді, яку ліквідували в 2011 році. Думаю, що ми повинні створити центральний орган виконавчої влади, або визначити одне з міністерств, яке б акцентовано займалося державною сімейною політикою в Україні.

Це питання піднімалося на зустрічі прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з Всеукраїнською Радою Церков. Ми обговорюємо таку ідею на Уряді і можу сказати: відчуваю підтримку своїх колег в тому, що таку інституцію потрібно створити. Впевнений, що спільними зусиллями – ми це зробимо.Для мене особисто важливо, що у своїй переважній більшості українська молодь виступає за сімейні цінності. За результатами нашого соціологічного дослідження "Молодь України-2018", для більшості молодих людей (59,9%) сімейне щастя є основним пріоритетом у житті.

Протягом останнього року ми отримали десятки звернень від громадськості стосовно захисту сімейних цінностей. Хочу твердо наголосити, як Міністр молоді та спорту, батько, сім'янин та громадянин – я підтримую формування традиційних сімейних цінностей.

Як показують дослідження, такої життєвої позиції дотримується і наша молодь. Серед молодих українців традиційно зберігається високий рівень шлюбності. В останні роки намітилася позитивна тенденція до зменшення кількості неодруженої молоді та збільшення частки молоді, яка бере офіційний шлюб.

За даними дослідження "Молодь України", у 2018 році 43,4% молодих українців були неодружені, або незаміжні. В 2017 році цей показник складав 51%. В офіційно зареєстрованому шлюбі в 2018 році перебували 39,2% молодих людей (у 2017 – 37%). 13% молодих людей проживали у незареєстрованому шлюбі. Основними причинами небажання офіційно оформлювати стосунки вони називають формальність офіційного шлюбу та необхідність перевірити почуття.

Проте більшість з тих, хто проживав без офіційної реєстрації стосунків, планують в майбутньому взяти офіційний шлюб. Чим вищий матеріальний добробут молодої родини, тим менше осіб планують жити в незареєстрованому шлюбі.

Державна сімейна політика повинна, перш за все, сформувати "моду" на повну, міцну та щасливу сім'ю. Така родина повинна мати гідний рівень життя, відчувати підтримку держави й суспільства, виховувати не одну, а значно більше дітей.Як, наприклад, в родини Ковалевичів з Рівненщини у якій виховується 19 діток. До речі ця, родина була також присутня на Форумі, зал вітав цю велику й дружню, щасливу сім'ю оплесками й стоячи. Родина також отримала від організаторів заходу цінні подарунки та дитячу коляску для найменшої 19-ї за ліком дитинки.

Від життєвих цінностей молодого покоління, поглядів на шлюб та сім'ю, народження і виховання дітей – напряму залежить подолання демографічної кризи, найближче майбутнє всієї української нації.Скільки залишиться українців на мапі Європи? Хто буде працювати на економіку та добробут країни. Хто буде захищати Україну, нашу незалежність і територіальну цілісність від зазіхань агресора через 10-20-30 років?

Відповіді на ці питання слід шукати в першоджерелах – в молодій українській родини, яка створюється сьогодні. Тому збереження традиційних сімейних цінностей та розвиток інституту сім'ї – це, насправді, питання національної безпеки України.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...