20 травня 2008, 15:56

Брежнєв forever або нові прийоми боротьби з політичними опонентами (недавніми союзниками)

Якщо хтось пам'ятає сучасну політичну історію, то за часів Брежнєва та Суслова у Радянському Союзі досить розповсюдженим прийомом розправи з тодішніми дисидентами було позбавлення їх радянського громадянства та висилка за межі країни.

За вікном вже давно не 70-ти рокі XX сторіччя, а початок сторіччя XXI. Але засоби боротьби із політичними опонентами, а ще не так давно союзниками залишаються тими ж.

Вся ця історія з поданням до Святошинського суду заяви про позбавлення Давида Жванії українського громадянства далека від чистої юриспруденції, а замішана на густому політичному тлі.

Якщо чесно, то мені сумно і соромно за українську владу, яка дозволяє діяти собі у такий спосіб.

Політику не можна переводити у кримінал та задіювати правоохоронні органи як інструменти у політичних ігрищах.

Це табу, яке не підлягає обговоренню в цивілізованих країнах.

Із всієї цієї історії на сьогодні можна зробити, принаймні, два невеликих висновки.

Перший. В останній час правоохоронні органи були активно використані як інструмент політичної боротьби за часів попереднього президента Леоніда Кучми.

На згадку приходять "маски-шоу" влаштовані прокуратурою літом 2004 року у приміщенні офісу того ж Давида Жванії на Контрактовій площі, намагання завести кримінальні справи на інших політиків, які були основою виборчого штабу Віктора Ющенка.

Не помилюся, якщо скажу – подання про позбавлення громадянства Давида Жванії це вірний крок повернення до практики, яку ми ще декілька років тому назад називали "кучмізмом".

Адже наслідок таких дій зрозумілий – скасування депутатського імунітету та можливість кримінального переслідування цього політика.

Другий. Ще раз знайшло підтвердження прислів'я, що "революція поїдає своїх дітей". Команда, яка працювала на перемогу Віктора Ющенка у 2002-2004 роках, сьогодні відсторонена від діючого глави держави.

А дехто з цих політиків вже відверто опонує президентові. Спостерігаючи останні події, зрозуміло одне – після помаранчевої революції для успішної політичної кар'єри необхідно було у 2004 році бути затятим противником Віктора Ющенка.

Чи вірним шляхом йдуть "товарищі"?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...