Чому Віктор Ющенко проти ''коаліції трьох''?
Перші кроки до подолання парламентської кризи в Україні зроблені: обрано голову Верховної Ради, де-юре проголошена коаліція. Однак, повернувшись з закордонного відрядження та оговтавшись, президент зараз робить все для того, щоб загальмувати подальші коаліційні процеси. Обдзвонює колишніх соратників, з якими вже давно розійшлися їх політичні шляхи та збирає фракцію, яка приходить до нього в менш як половинному складі.
Тобто політична позиція глави держави зрозуміла – він категорично проти "коаліції трьох". А фактично проти того, щоб в парламенті була створена більшість, яка б займалася ухваленням законів.
Раціональними мотивами пояснити таку позицію досить складно. Скоріше за все, у мотивації дій президента превалюють ірраціональні мотиви, бажання обратися на другий строк за будь-яку ціну. Навіть за ціну економічної стабільності.
Віктор Ющенко обрав тактику не на підвищення власного рейтингу, а знищення рейтингу конкурентів, насамперед Юлії Тимошенко.
Адже крім спікера, для дієздатної парламентської роботи необхідна більшість. Бажано не ситуативна, яку зараз демонструє Верховна Рада, а стабільна коаліційна більшість, на яку може спертися уряд, розробляючи і втілюючи в життя свої антикризові заходи.
Зокрема, більшість як повітря необхідна для затвердження бюджету на 2009 рік, який є стратегічним документом для мінімізації антикризових наслідків в економіці.
Багато в чому остаточне формування коаліції в парламенті, перехід її із стану де-юре у стан де-факто залежить (практично, як завжди!) від "Нашої України". Фракція на сьогодні розколота, більша її половина підтримала створення демократичної коаліції у розширеному форматі, інші депутати вагаються між відданістю президенту і розумінням власної відповідальності перед країною.
Скоріше за все ситуація у "Нашій Україні" вже найближчим часом може кардинально змінитися. І не на користь президента.
Написав заяву про відставку зі своєї посади голова Центрального виконкому НСНУ, народний депутат Олег Гуменюк. В'ячеслав Кириленко вже місяць не з'являється в партійному офісі на Спаській, після того, як на посаду голови партії було обрано Віктора Ющенка. Працівники партійного апарату декілька місяців не одержують зарплату.
Протистояння всередині фракції НУНС теж йде до логічного завершення. В'ячеслав Кириленко повинен або підтримати більшість фракції, яка виступила за створення "коаліції трьох", або піти у відставку – добровільну чи вимушену.
Принаймні, за інсайдерською інформацією політична ситуація розвивається саме в такому напрямі.
Твердолоба пропрезидентська позиція В'ячеслава Кириленка вже давно викликає незадоволення та роздратування у його колег. Незадоволення та роздратування, яке може перерости в критичну масу голосів за його відставку.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.