Нас знову використали?
За останні роки в Україні почав народжуватися середній клас. Клас, появи якого так довго чекали ті, хто ще вірить в демократичні цінності та можливість політичної стабільності в нашій державі.
Адже за всіма канонами політичної науки саме середній клас є запорукою та основою демократії, нормально функціонуючої соціально орієнтованої ринкової економіки та стабільного розвитку країни. Нажаль, нинішня криза серйозно підірвала позиції представників цього класу.
Пристойні зарплати здебільшого залишилися в минулому, декого просто звільнили з роботи, а ледве не основною проблемою став не вибір новорічних турів, як в минулому році, а виплата валютних кредитів на житло чи машину.
Що робити? Що робити, коли рівень довіри практично до всіх органів влади наближається до нульової позначки?
За великим рахунком, можливі два шляхи: акції протесту, або пошуки нової роботи та заробляння грошей.
В 90-роки українці здебільшого займалися самовиживанням. Пам'ятаю, що навчаючись в аспірантурі, разом зі своїми друзями їздив до Москви, намагаючись заробити гроші, аби прокормити сім'ю. Так чинили не тисячі, а мільйони наших співвітчизників.
Тому, обговорюючи можливість акцій протесту в нинішніх умовах, вважав, що вони не будуть носити масового характеру. Натомість цілком можливим є використання акцій протесту як певних політичних технологій.
Думаю, що ви як і я, не хочете, щоб вас використали у політичних цілях. Я готовий до участі в акціях протесту, які є самоорганізацією того ж середнього класу, але я не готовий до акцій соціального протесту для задоволення інтересів політиків.
З самого початку я доволі скептично поставився до акції "Достали!". Вважаю, що протестувати необхідно не проти влади загалом, а проти її конкретних дій (або бездіяльності). Нам потрібно вимагати:
1. Відстрочку від виплати відсотків за кредитами на 1 рік тим, кого звільнили з роботи.
2. Встановлення чіткого курсу (наприклад, 1 долл. = 6 грн.) для виплати за валютними кредитами.
3. Недопущення підвищення податків.
4. Забезпечення стабільного і прогнозованого курсу гривні.
5. Розгортання системи громадських робіт для тих, хто втратив роботу.
Свої вимоги ви можете додати власноруч.
Інакше вся акція "Достали!" зведеться до "айда погудеть!" та самопіару її організаторів.
Найгірше, що політики можуть нас використати у своїх власних цілях. З подивом прочитав статтю Тетяни Коробової "Время козлов провокаторов" (http://durdom.in.ua/site/bulletin/id/482.phtml), де ознаймився з досить радикальними поглядами Юрія Романенка:
"...Как можно предотвратить гражданскую войну в Украине, про которую вы говорили?
- Нужен единый центр власти, который авторитарными методами быстро восстановит работу исполнительной вертикали и стабилизирует страну. /.../ Условно говоря, Украине сейчас нужен свой Франко, Кемаль или Салазар, чтобы остановить процесс развала государства. /.../
Кризисным Актом должна быть отменена действующая Конституция Украины и предложена новая согласно которой Украина превращается в президентскую республику /.../
Поскольку ключевой проблемой является коррупция, то водится смертная казнь за коррупцию в крупных размерах (устанавливается специальных ценз), государственную измену. /.../
Новая политическая сила, придя к власти, неизбежно столкнется с необходимостью казней ответственных за катастрофическое положение в стране. Народ поддержит это, если казни будут ограничены во времени и немногочисленны. Естественно, это станет шоком, как для элит, так и для простых украинцев, поскольку все привыкли к безответственности. Именно для восстановления духа Закона необходим будет возращение к этой антигуманной практике. /.../
Однако, было бы ошибкой сваливаться в террор. Это сразу расширит число обиженных и испуганных, а значит, ослабит социальную базу политического режима. Имея кнут – смертную казнь и неотвратимые наказания за более мелкие преступления, нужно предложить и пряник. /.../
Во внешней политике отказ от интеграции в НАТО. /.../ Имея на своей территории ГТС, АЭС и прочие стратегические объекты, Украина может шантажировать Россию и Европу, в случае если будет возникать угроза вторжения. Проще говоря, Киев должен ясно сказать, что в случае любой попытки вторжения в Украину ГТС и АЭС будут взорваны. И продемонстрировать серьезность таких намерений. /.../
Возвращаясь к наличию политической силы, которая способна реализовать такой амбициозный план. Сейчас ее нет, но уже есть запрос. /.../ Думаю, эти силы появятся в 2009-2010 году и будут быстро набирать влияние в обществе. И пусть их сейчас не видно, но скажите, кто думал о большевиках, как о мощной силе, в декабре 1916 года? Или о нацистах в 1920 году? Экстраординарные времена требуют экстраординарных политиков.
Если же новое "поколение Х" не успеет себя проявить в 2-3 года, то задача по установлению в Украине нового политического режима будет решаться в ходе гражданской войны /.../"
Бути в одній "машині" з таким організатором мені чомусь відразу розхотілося. І загалом це не до середнього класу, це до радикалів правих або лівих – на ваш розсуд.
Тим більше, що на сайті "Майдан", який зробив для захисту наших інтересів дуже і дуже багато, з'явилися нові "пікантні" подробиці (http://maidanua.org/static/news/2007/1229771140.html):
"Спочатку з'ясувалося, що автор "збурювалки" побібікати ніби на знак протесту супроти влади є людиною з біографією, вельми від тої влади не далекою (скажемо м'яко), пробувши, зокрема, спічрайтером персонажа на імення Янукович В.Ф. І не тільки: http://maidanua.org/static/news/2007/1229767443.html
Далі виявилося ще цікавіше. "Манифест" віднайшовся на сайті http://liberty.ru, що належить "Фонду еффектівной політікі" відомого московського "діяча" на імення Глєб Павловскій. Помилуватися на "манифест" під російським трикольором можна тут:
http://liberty.ru/letters/Dostali!-Manifest-srednego-klassa-Ukrainy".
НАС ЗНОВУ ВИКОРИСТАЛИ?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.