Чим гірше, тим краще?
Сьогодні пропрезидентська частина фракції НУНС разом з фракцією Партії регіонів та примкнувшими до них комуністами "завалили" бюджет на 2009 рік (нове "протиприродне" об'єднання, як донедавна говорив глава держави).
Зрозуміло, що проект бюджету поданий урядом далекий від ідеалу. До нього можна висувати масу різноманітних претензій. Можна говорити, що заклали мало коштів на розвиток національної кінематографії України, на функціонування Національного інституту пам'яті, що не виділили ресурси на будівництво мостів у Запоріжжі чи у Миколаєві.
Однак, бюджет на 2009 рік приймається в умовах кризи, тобто в умовах падіння економіки. Під час кризи максимально скорочують видатки, "ужимають" витрати та намагаються забезпечити мінімально прийнятні соціальні стандарти.
Однозначно негативні наслідки відчують громадяни та економіка за відсутності державного бюджету на наступний рік. Краще поганий бюджет, аніж ніякий.
Адже у 2009 році фінансування відповідно до законодавства України буде здійснюватися за параметрами бюджету, який приймався на 2008 рік. Приймався в зовсім інших умовах, коли економіка була на підйомі, відповідно дохідна і видаткова частини бюджету формувалися на зовсім інших принципах, на підставі зовсім іншого курсу долара.
Думаю, що всім зрозуміло, який бардак буде у бюджетному управлінні. Країна практично повернеться до ручного розподілення бюджетних коштів. І це в умовах кризи!
Після голосування по бюджету позиція фракції комуністів не викликала в мене подиву: більшу частину своєї історії вони діяли за принципом "чим гірше, тим краще".
Однак, викликає, принаймні, нерозуміння, несприйняття та обурення об'єднання президента, його прихильників у парламенті та Партії регіонів проти бюджету на наступний рік.
Невже і для них принцип "чим гірше, тим краще" став основою політичної діяльності?