Українська політична еліта – головна загроза національній безпеці України?
Дожилися... Народні обранці вже парламентську сесію відкрити як слід не можуть. Навіть державний гімн депутати проспівали, коли представники Партії регіонів блокували президію.
Чому ж так вийшло? Відповідь проста: "регіонали" знову вирішили зіграти в українську народну гру під умовною назвою "Наступи двічі на одні й ті ж самі граблі".
Влітку минулого року Партія регіонів вже намагалася проголосувати вотум недовіри діючому уряду. Юлія Тимошенко тоді зіграла на випередження, зрозумівши, що потрібної кількості голосів "регіоналам" просто не вистачає. Спроба відправити у відставку Юлію Володимирівну разом з іншими міністрами обернулася політичною поразкою її опонентів.
Аналогічна ситуація є і сьогодні. Партія регіонів намагалася розглянути питання про недовіру уряду на минулій сесії – у середині січня. Але регламентні норми передбачають певний термін підготовки цього питання і його розгляд перенесли на перші дні наступної сесії, яка якраз і розпочалася.
Ці декілька тижнів були використані різними політичними силами для переговорів і консультацій. Після цього всім стало зрозуміло – необхідної кількості голосів для відставки Кабінету Міністрів немає.
Юлія Тимошенко знову вирішила зіграти на випередження, запоропонувавши невідкладно розглянути вотум недовіри уряду.
Згідно з Конституцією України, питання про відставку уряду не можна розглядати більше одного разу протягом однієї парламентської сесії. Тобто до осені цього року Кабінет Міністрів отримував би певний імунітет.
Партія регіонів опинилася у пастці – ще однієї політичної поразки їм може не вибачити власний електорат, однак процедура вже запущена. Тому і вирішили вдатися до блокування трибуни. Хоча в умовах економічної кризи так можуть вчиняти лише політичні самогубці.
За останні роки Партія регіонів поступово перетворюється на партію політичних невдах. Віктор Янукович в черговий раз став екс-прем'єр-міністром. Намагання повернутися до влади або шляхом організації власної коаліції, або шляхом переговорів з БЮТ закінчилися для "регіоналів" невдачею. І от знову черговий політичний та тактичний програш.
Здавалося б, Партія регіонів має діяти за зовсім іншим сценарієм, адже головним опонентом для Юлії Тимошенко та її уряду не є інші політичні сили. Головним її опонентом є стан економіки, а її політична перспектива багато в чому залежить від здатності прем'єра мінімізувати наслідки світової економічної кризи в Україні.
Але "регіонали" обрали іншу стратегію. Замість того, щоб спокійно спостерігати за помилками уряду і критикувати їх, публічно демонструвати конструктивну позицію, наприклад, як це робила Ганна Герман, благословляючи Тимошенко на переговори по газу в Москву, Партія регіонів вдалася до чергових спроб безглуздих атак.
Хоча і всередині партії розуміють, що такі радикальні дії, навіть прихильники "регіоналів" навряд чи підтримають. Всім, незалежно від партійних кольорів, вже набрид постійний політичний "бардак".
Замість консолідації політична еліта в черговий раз демонструє, що власні інтереси їй набагато ближче, ніж національні. Секретаріат президента перетворився на агенцію поганих новин, яке сіє паніку і розпач. Уряд намагається працювати, на ходу виправляючи власні помилки. Володимир Литвин готується до публічної страти. Партія регіонів займається організацією політичного шоу під парламентською трибуною.
Невже наша політична еліта – це головна загроза національній безпеці України?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.