Монополія forever, або як нова влада в Києві нав'язує нам захмарні тарифи
Нещодавно кияни отримали договори, які потрібно заключити з ЖЕКом. Про це договорне "чудо" київських чиновників (можливо це відбувається по всій країні – не знаю) вже говорив з трибуни Верховної Ради пан Олег Зарубінський.
Але тема, як говорять, актуальна. Що ж нам пропонують (або вірніше заставляють) підписати.
1. Тарифи підвищені в 2 рази порівняно з попередніми нашими платіжками. При цьому це зроблено без жодного пояснення та обгрунтування. Невже витрати ЖЕКів зросли вдвічі? Чи просто комусь захотілося заробити побільше грошенят? Адже тарифи на послуги нерозшифровані. Просто у додатку проставлені певні суми.
До речі, за словами голови Контрольно-ревізійного управління України Петра Андрєєва, наведеними тижневиком "Дзеркало тижня. Україна", накладні витрати ЖЕКів у цих тарифах складають 60%!
2. В договорі як плата за житлово-комунальні послуги вказана сума, яка нараховується, якщо ти її проплачуєш після 20-ого числа. З якого це дива? Чому нас зразу апріорі підозрюють у тому, що ми будемо невчасно платити?
При цьому ніде не зазначається, що ця сума вже є з штрафними санкціями.
3. В пропонованій угоді детально розписано, що повинні робити власники квартир – вчасно платити, не лізьте не у свою справу і т.п. І жодного слова про конкретні зобов'язання ЖЕКів – скільки раз вони будуть прибирати, ремонтувати, вивозити сміття.
Повторюю, жодного слова – лише загальне бла-бла-бла.
4. І на останок, пісня – підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги не потребує заключення нових договорів! Так вважають міські чиновники. Тобто, їх будуть підвищувати в односторонньому порядку. Завтра нам напишуть – 1000 грн, і що? Будемо мовчати?
Тому в мене закономірне питання до голови КМДА пана Попова – чому його підлеглі дозволяють собі такі речі? Чи це можливо не їх ініціатива, а таку вказівку вони отримали саме з міськадміністрації? І чому, за словами того ж Петра Андрєєва, ревізорів КРУ не пустили до "Київенерго" та "Київводоканалу"?
Р.S. Натрапив на цікаве дослідження щодо соціального самопочуття киян, їх оцінки діяльності нової київської влади та готовності до акцій протесту:
"Матеріальне становище більшості киян (73,9%) за останні 12 місяців погіршилось.
Про це свідчать передані агентству УНІАН дані опитування, проведеного "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.
При цьому, згідно з опитуванням, 22,8% жителів Києва зазначили, що їхнє матеріальне становище не змінилось.
І лише 1,3% вважають, що їхнє матеріальне становище покращилось, а 2% не змогли визначитись.
Кожній 15-й родині киян (6,5%) не вистачає грошей навіть на їжу, а двом п'ятим (41,8%), хоча й вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно.
Абсолютну більшість жителів столиці (97,2%) тією чи іншою мірою хвилює зростання цін. Не хвилює зростання цін лише 1,8% опитаних.
Половина киян (50,3%) вважає, що головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін є як нинішня, так і попередня влада однаковою мірою.
При цьому 31,8% опитаних вважають головним винуватцем зростання цін нинішню владу, а 7,4% – попередню владу.
Разом з тим, 7,3% дотримуються думки, що зростання цін – це об'єктивний наслідок світової кризи, а 3,2% не змогли визначитись.
Половина киян (53,4%) готова особисто відстоювати свої права та інтереси, беручи участь в акціях протесту – з них 28,1% готова брати участь прямо зараз, а 25,3% готові брати участь трохи пізніше, якщо життя і далі погіршуватиметься.
Не братимуть участі в акціях протесту за жодних обставин 37% жителів столиці. Не змогли визначитись 9,6% опитаних.
Відносна більшість киян (35,5%) готова відстоювати рівною мірою соціально-економічні та політичні вимоги до влади.
При цьому 29,9% київської громади готова відстоювати винятково соціально-економічні вимоги до влади, а 1,6% – винятково політичні вимоги до влади.
Жодні вимоги не будуть відстоювати 25,3%, на змогли визначитись 7,7% опитаних".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.