30 липня 2012, 10:34

Мовний цугцванг Партії регіонів

Соціологічна кампанія "Рейтинг" 14 – 27 липня 2012 року провела опитування 2000 респондентів щодо їх ставлення до мовного питання. Похибка дослідження становила 2,2%.

Отримані результати вбивчі для Партії регіонів, яка розраховувала з допомогою антиукраїнського мовного закону підняти свій рейтинг та відволікти увагу суспільства від соціально-економічних негараздів. Регіонали потрапили у мовний цугцванг – будь-які їх подальші дії можуть призвести до рейтингових втрат. На чому базується такий висновок?

По-перше, наш народ мудрий і розуміє, де справжня піклування про виборців, а де банальний піар. Абсолютна більшість опитаних (74%) вважає, що політики використовують питання мови лише для здобуття додаткових голосів виборців. У цьому твердженні об'єдналися мешканці усіх регіонів України.

По-друге, громадяни України впевнені, що, насамперед, необхідно захищати українську мову (37%)! Вдвічі менше опитуваних (18%) вважають, що такого захисту потребує російська мова. І для 34% обидві мови не потребують додаткового захисту.

Навіть 16% прихильників Партії регіонів, переконані, що саме українська мова потребує захисту, 36% вважають, що ані українська, ані російська мова не потребують додаткового захисту, оскільки обидві з них достатньо захищені.

Тобто, як не крути технологи ПР, напевне помилилися з точкою, до якої потрібно прикладати надзусилля. А нинішня влада не розуміє взагалі, що таке гуманітарна політика.

По-третє, майже за 3 роки (з жовтня 2009 року по липень 20121 року) кількість прихильників надання російській мові статусу державної зменшилася на 11% (з 52% до 41%). При чому відчутні зміни відбулися за червень цього року: кількість прихильників російської мови як державної зменшилися з 45% до 41%, а кількість противників цього навпаки збільшилася – з 48% до 51%.

Тобто педалюванням мовного питанням та внесенням мовного закону регіонали навпаки знизили підтримку ідеї російської мови як другої державної. А всеукраїнський референдум би програли.

І на останок. Сухий залишок з результатів соцдосліджень групи "Рейтинг": абсолютна більшість опитаних вважають, що мовне питання актуалізовано з метою заробляння додаткових виборчих рейтингів, відносна більшість громадян переконані, що більшого захисту потребує саме українська мова, кількість прихильників державної двомовності суттєво зменшилася та сьогодні на 11% менше, ніж прихильників статус кво.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...