18 квітня 2013, 12:25

Чи можна вірити свідкові Кириченку?

Завтра у справі про вбивство Євгена Щербаня відбудеться одна із ключових подій – допит Петра Кириченка.

Адже у ході досудового слідства частина свідків – Олександра Кужель, Сергій Тарута та Віталій Гайдук – прямо заявили, що їм нічого невідомо про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня. Інші свідки, зокрема Ігор Маріїнков та Сергій Зайцев, внаслідок специфічної історії взаємовідносин з правоохоронними органами, відверто не викликали довіри та й говорили вони про обставини цієї історії із свідчень третіх осіб, зокрема того ж пана Кириченка.

Тому Генеральна прокуратура вирішила задіяти, на їх думку, важку артилерію, адже Петро Кириченко був найближчим помічником Павла Лазаренка. Але у неупередженого спостерігача за цим процесом виникає декілька питань, які закономірно призводять до питання більш глобального: чи можна взагалі довіряти показам пана Кириченка?

Отже питання перше: чому Петро Кириченко стільки мовчав про нібито причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня?

Нагадаю, що Петро Кириченко пішов на співпрацю із слідством у США та давав покази у американському суді проти Павла Лазаренка, але у цьому ж процесі він не надав жодних свідчень про якусь причетність Юлії Тимошенко до вбивства Щербаня.

До речі, якщо були б докази про таку причетність, то, напевне, США не виступали би на захист лідера опозиції та не вимагали від української влади її звільнення.

Питання друге: чи можна довіряти показам людини, яка страждала, як і його дружина, на наркотичну залежність, а подробиці справи з убивства Євгена Щербаня розповідала "по п'яні"?

Так, той же свідок Сергій Зайцев, який є чоловіком сестри пана Кириченко, заявив, що "Петро Кириченко та Матрос були наркоманами з багаторічним стажем. Наркоманкою була також його дружина Ізабелла Кириченко, яка лікувалася від наркотиків в Україні".

Питання третє: чи є випадковим те, що Петро Кириченко раптово "згадав" про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня після арешту своєї онкохворої дружини в Україні?

Ізабелла Кириченко прямо заявила в інтерв'ю Kyiv Post, що її арешт у вересні 2011 року та звільнення у листопаді того ж року напряму пов'язані з намаганням Генпрокуратури силою вибити у неї покази проти Тимошенко у справі Щербаня (інтерв'ю Ізабелли Кириченко, де вона розкриває подробиці незаконного тиску на неї http://www.kyivpost.ua/ukraine/article/zhena-eks-partnera-lazarenka-menya-ispolzovali-kak-razmennuyu-monetu-v-rassledovanii-37130.html).

Лише після надання її чоловіком свідчень проти Юлії Тимошенко Ізабелла Кириченко була звільнена та у січні 2012 року повернулася до США.

І нарешті останнє питання: чи є випадковим повернення майна Петру Кириченку на декілька мільйонів доларів після того, як він дав покази проти Юлії Тимошенко?

Відносно Петра Кириченка ще за часів Леоніда Кучми в період 1997-2004 років були відкриті кілька кримінальних справ. Пізніше все його рухоме та нерухоме майно було арештовано. Однак, після його свідчень про нібито причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня з квартир, які йому належали у Києві, прокуратурою був знятий арешт та повернуто декілька мільйонів доларів з депозиту.

Зрозуміло, що більшість питань, які були поставлені вище мають риторичний характер. Будь-який неупереджений спостерігач такому свідкові не повірив би.

А як же вчинить наш український суд? Питання, напевне, теж риторичне.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...