23 жовтня 2013, 15:58

Королевська повинна відповісти, куди йдуть гроші її міністерства

Ситуація в економічній сфері, особливо у сфері державних фінансів, близька до критичної. Вже приблизно рік в країні спостерігається стагнація, падає промислове виробництво (за останній місяць на 5,6%).

Така ситуація в економіці не могла не позначитися на зростанні заборгованості із соціальних виплат та фінансуванні таких сфер як охорона здоров'я, освіта, виплати заробітних плат, тобто найбільш незахищених (не з точки зору законодавства) пріоритетів державної політики. Уряд сьогодні не сплачує за лікування дітей в оздоровчих закладах та затримує навіть допомогу на поховання.

Згідно із звітом Державного казначейства, станом на 16 вересня не виконані платіжні доручення Фонду з тимчасової непрацездатності на суму майже 937 млн. гривень, у тому числі невиплата лікарняних склала 430 млн. гривень, декретних – 230 млн. гривень.

Дійшло до того, що в окремі дні на рахунках Державного казначейства є не більше десятків мільйонів гривень. Величезна сума для пересічних українських громадян і мізерна в масштабах України, якої не вистачає, навіть на задоволення елементарних проблем.

В нормальних країнах такий стан економіки призводить до прийняття рішень з економії державних коштів, але це в цивілізованих та демократичних. У нас же в Україні продовжується вакханалія витрат бюджетних грошей задля задоволення "котелок" чиновників.

Наведу лише "свіжі" приклади. У жовтні 2013 року Державному управлінню справами було додатково виділено 30 млн. грн., у тому числі на ремонт вертольоту – 3 млн. грн. На ремонт Шевченківського райсуду було виділено майже 9 млн. грн. Апарат РНБОУ за останні півроку придбав десять автомобілів майже за 3 млн. грн.

Майже півмільйона гривень було перераховано на зимову гуму для броньованих мерседесів керівників держави (по 30 тисяч за кожну шину), замовляються судна за мільярд гривень. Загалом, СБУ оцінила збитки від корупції при держзакупівлях у 35-52 млрд. грн., що становить 10-15% витрат держбюджету.

Але головне питання має бути поставлене саме до міністра соціальної політики пані Королевської. У підконтрольних Мінсоцполітики фондах твориться таке, що іноді просто "не налазе" на голову, ані хвору, ані здорову.

Саме за мовчазною згодою створюються сайти за 4 мільйони гривень для Фонду соціального страхування. Той самий Фонд, за даними порталу "Наші гроші", 28 серпня цього року за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ "Інститут безпеки життєдіяльності" на проведення навчання спеціалістів з питань охорони праці. До кінця цього року фірма має освоїти 17,91 млн. грн.

Суть справи у тому, що Фонд вперше вирішив найняти приватну фірму на виконання тієї роботи, яку завжди робили його відділення. Мовляв, приватна фірма краще від бюрократів впорається з тим, щоби звести до купи викладачів з питань охорони праці і робітників, які на своїх підприємствах відповідають за охорону праці. Модернізація призвела до здороження навчання у 2,2 рази.

У червні Фонд соцстрахування за результатами тендеру уклав низку угод на придбання путівок до санаторно-курортних закладів на 79,39 мільйона гривень – кожна путівка для знедолених обійшлася державі у 480 гривень за добу, чи не дорожче, ніж в Туреччині.

А ще були замовлення на створення бази для реєстрації професійних захворювань майже за мільйон доларів (хоча є безкоштовний google documents) і багато інших платежів, у доцільності та обгрунтованності яких можна сумніватися.

Тому і виникає цілком закономірне питання: звідки при такому рівні корупції, безсовісних витрат чиновників та стагнуючій економіці з'являться гроші на соціальні виплати?

Простіше говорячи, красти треба менше.

Повторю вслід за Гамлетом: "щось загнило у Датському королівстві", вірніше в Україні. А отже, щоби і далі не гнило, то ситуацію та й владу в нашій державі необхідно кардинально змінювати. І почати хоча б з того ж Мінсоцполітики.

Бо якщо видатки пенсійного фонду профінансовані (за словами Азарова) на 100%, а пенсіонери не отримують пенсії – за це має хтось відповісти!

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...