Про знання Конституції
Конституцію необхідно знати. Тим більше її повинні знати юристи, а ще тим більше її повинні знати народні депутати.
Сьогодні депутати Виталій Ковальчук та Інна Богословська продемонстрували, що вони Конституцію не знають.
Перше. Не знають, що Конституція май найвищу юридичну силу, а інші закони діють лише у тій частині, що їй не суперечать.
Друге. Не знають, далі пряма цитата, що "Прем'єр-міністр України, інші члени Кабінету Міністрів України мають право заявити Верховній Раді України про свою відставку. Відставка Прем'єр-міністра України, прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри Кабінету Міністрів України мають наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України. У цих випадках Верховна Рада України здійснює формування нового складу Кабінету Міністрів України у строки і в порядку, що визначені цією Конституцією".
Колеги: а де тут 10 днів на прийняття відставки та голосування за неї у Верховній Раді? Про які говорили Ковальчук та Богословська. Можливо це про прийняття відставки? В якій формі?
До речі, якщо колеги будуть посилатися на закони, то дивіться пункт перший блогу.
З конституційної та політичної точки зору відставка Яценюка та Кабінету Міністрів є фактом, що відбувся.
P.S. До речі, ст. 85 Конституції України містить вичерпний (підкреслює вичерпний, тобто такий, що не може бути розширений) перелік повноважень Верховної Ради України. У цьому переліку жодного слова про голосування щодо прийняття або неприйняття відставки Прем'єра та Кабміну. Таким чином закон про Кабмін наділяє Верховну Раду додатковими повноваженнями, що не прописані у Конституції.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.