Тест на моральність та довіру до влади
Одним із проявів аморальності та безвідповідальності влади епохи Кучми-Януковича стала поява так званих "військових туристів" – державних службовців. Побувавши день-два у складі офіційних делегацій в країнах, де перебували українські миротворці, статус "учасника бойових дій" та відповідні пільги отримували міністри, їх заступники та інші високопосадовці.
На жаль, Революція Гідності привела до пам'яті не всіх чиновників. Дехто думає, що можна як і в "старі добрі" часи за злочинної влади незаконно отримати той статус, який багатьом добровольцям та військовослужбовцям дістається кров'ю – статус учасника АТО.
Як один із комендантів Євромайдану, добре пам'ятаю його ключовий запит – прагнення суспільства бачити у владі порядних та чесних людей. Саме тому реакція постмайданної влади на випадки отримання чиновниками різних мастей липового статусу учасника АТО має бути безкомпромісною, радикальною і жорсткою – негайне звільнення, незважаючи на посади, прізвища і звання тих, хто дозволив собі такі зловживання. Інакше, ми нічим не будемо відрізнятися від "злочинної влади", проти якої люди уже двічі за останні 10 років виходили на Майдан.
Як тільки з'явилися перші повідомлення про подібні випадки, дав доручення негайно перевірити всіх держслужбовців Міністерства молоді та спорту на предмет незаконного отримання статусу учасника АТО.
Перевірка довела, що такого статусу не має жоден працівник Міністерства. Попередив усіх: його незаконне отримання тягне за собою негайне звільнення та оприлюднення на всю країну імен і прізвищ таких "героїв".
Довіра суспільства сьогодні – це те, чим влада повинна дорожити в першу чергу. Ця довіра повинна базуватися на фундаментальних європейських цінностях: моральності, скромності та порядності представників влади.
Адже цілком зрозуміло: без довіри громади жодна реформа в країні не буде реалізована.
Дискусію підтримую на своїй сторінці Facebook
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.